Wspólne śmieci?

Wspólne śmieci?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wywóz zwykłych śmieci odbywa się według harmonogramu. Gabaryty zbierane są dwa razy do roku. A powinny być częściej, bo przy śmietnikach szczególnie na osiedlach często można zauważyć wyrzucone meble, sprzęty domowe czy opony. Nie podoba się to mieszkańcom i wpływa na niekorzystny wizerunek miasta.

- Firma odbierająca odpady widzi, że meble stoją przy śmietnikach miesiącami, i nie reaguje! - denerwuje się mieszkanka Strzelec. - W końcu trzeba z tym zrobić porządek.

Odpady wielkogabarytowe zalegają na przykład przy ulicy Strażackiej w Strzelcach.

- Stare kanapy, szafki, etc. leżą przy śmietniku już od ponad 4 miesięcy. Czy ktoś je w końcu wywiezie?! Mamy tutaj w budynku biura i po prostu wstyd przed klientami - skarży się nasza Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji). Sprawę zgłosiliśmy do urzędu miejskiego w Strzelcach.

- W przypadku prywatnych posesji takich sytuacji praktycznie nie ma - mówi Zbigniew Babski z referatu zarządzania i gospodarowania odpadami komunalnymi. - W przypadku zbiorowego mieszkalnictwa zdarza się to bardzo często, ponieważ panuje tam większa anonimowość. Ludzie potrafią sobie zorganizować transport np. nowych mebli do swojego mieszkania, ale trudno im zawieść stare sprzęty na PSZOK do Szymiszowa - dodaje Babski i poucza: Śmieci ze Strażackiej zgodnie z prawem powinien usunąć zarządca.Zarządcą terenu, gdzie zalegają śmieci, jest Wspólnota Mieszkaniowa.

- Wezwaliśmy ją, by posprzątała teren - zapewnia Babski.

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie na dniach załatwiona.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Żeromski zostanie
Świętowali w Warmątowicach
Wnioski do 10 marca
Ostatki na basenie
Orientują się w terenie
Zgłoś swojego kandydata
Do Rozmierzy przyszły bery

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2017 - 20:52

Będac na peronie strzeleckiego dworca PKP z ciekawości jak wygląda po remoncie,ogólnie odniosłęm pozytywne wrażenie.Ale widok ruin na zapleczu sklepiku to wstyd dla mnie jako mieszkańca tego miasta,zabite okna dawnej restauracji,zaniedbane tereneny wokół dworca ,czy ktoś za to odpowiada?.Czy  jest osoba .która dba o wizerunek naszego miasta.Odpowiedzialni ludzie mieszkają poza miastem,chyba?Tam jest fajnie.Proszę o odpowiedż.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2017 - 21:08

I jeszcze dodam.Odcinek chodnika przy ul. Dworcowej  przy dawnym stadionie Budowlanych to czyj?Proszę właściela o doprowadzenie do należytego porzadku.Jeśli nie wie o co chodzi ,odpowiem.