fbpx Woda na kredyt | Strzelec Opolski

Woda na kredyt

Woda na kredyt

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jakiś czas temu w „Strzelcu Opolskim” ukazała się tabelka zestawiająca ceny wody w całym powiecie strzeleckim. Wynikało z niej, że to w Kolonowskiem płaci się najwięcej, a różnica w stosunku do niektórych gmin wynosi nawet o 45%. Tymczasem na ostatniej sesji stawki cen wody znów zostały podniesione o kilkanaście groszy. Radni próbowali protestować, ale wyliczenia są nieubłagane.

Aż 36% kosztów wody, jakie ponosimy, to wydatki związane ze spłatą kredytów i pożyczek, jakie gminna spółka komunalna, KGK, zaciągnęła na inwestycje związane z renowacją wodociągów.

- Nie mamy ani metra sieci wodociągowej z azbestu czy żeliwa, podczas inwestycji dodatkowo zlikwidowaliśmy nielegalne przyłącza - przekonywał na sesji burmistrz Norbert Koston. - Spełniamy wszystkie wymagania, jakie wiążą się z dostarczaniem wody dobrej jakości. Żadna kontrola nam nie straszna, nie grożą nam żadne kary - podkreślał.

Podczas sesji mówiono, że woda, która płynie w naszych kranach jest wysokiej jakości, badana jest regularnie przez sanepid oraz niezależne laboratorium z Pszczyny. Wyniki tych badań publikowane są na stronach internetowych urzędu i spółki.

KGK spłaca także kredyty związane z budową kanalizacji. W 2017 roku na spłatę inwestycji wodociągowych potrzebne jest 434 253,85 zł, a kanalizacyjnych 302 186,54 zł.

Radni nie pozostali obojętni na wysokie ceny - zatwierdzili dopłaty zarówno do metra sześciennego wody, jak i kanalizacji.

- Większość podatków, które mieszkańcy płacą gminie, jest im zwracana w dopłacie do tych mediów - zauważył radny Mariusz Czupała.

Wysokość stawek oraz dopłat dla odbiorców indywidualnych przedstawia tabela. Podane ceny są kwotami netto.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jakie zapłacisz podatki?
3,5 tysiąca aut na dobę
Ponad 960 zł na mieszkańca
Czy grozi nam atak terrorystyczny?
Utwardzają drogę do bazy

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2016 - 15:13

Ciekawe stawki prawie 19 zł za m3 plus około 7 zł opłaty stałej miesięcznie!!! Prawdopodobnie strzeleckie wodociągi wezmą przykład z kolonowskiego i podniosą cenę wody do stawek z tabeli powyżej . Aby wszystkim się żyło lepiej ;)))))) 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2016 - 17:21

To teraz mozecie w Kolonowskiem wybudowac rozlewnie i lac kranowe w butelki. Pojdzie jako uzdrowiskowa "Kolonowiczanka". A swoja droga jak w całym powiecie z kranow leci, według zapewnien włodzrzy, bardzo dobra woda to dlaczego ogromne ilosci wody sa wykupowywane ze sklepów? Ktos zna odpowiedz?

Odpowiedz