fbpx Wkrótce remont Opolskiej | Strzelec Opolski

Wkrótce remont Opolskiej

Wkrótce remont Opolskiej

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do 31 października będziemy mieć wyremontowaną ul. Opolską w Kolonowskiem od torów kolejowych do granicy miasta. Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie rozstrzyga przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 463. Na odcinku od torów do ul. Krótkiej wymieniona zostanie wierzchnia warstwa asfaltu, a od Krótkiej do końca zostanie przebudowana cała droga oraz most na Bziniczce. Taki plan remontu to w dużej mierze zasługa radnego Krzysztofa Czupały, który wnioskował na sesjach, aby przy okazji gruntownej przebudowy drugiego z wymienionych odcinków poprawić nawierzchnię w ścisłym centrum miasta.

Główny remont zakłada przebudowę trzech skrzyżowań. Na największym z nich - tym z ulicami Haraszowskie i Kościuszki - pojawią się wysepki - azyle dla pieszych. Na odcinku drogi od Haraszowskiego do Pluderskiej zostanie zbudowana ścieżka pieszo-rowerowa. Na pozostałej trasie - chodnik dla pieszych. Przebudowy doczeka się też kanalizacja deszczowa i pojawią się nowe wjazdy na działki prywatne.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przewidział na inwestycję prawie 8 milionów złotych. Do przetargu stanęło 9 wykonawców, najniższa proponowana kwota realizacji zadania to nieco ponad pięć milionów, a najwyższa prawie siedem. W najbliższych tygodniach zostanie wybrany wykonawca prac, który ma jak najszybciej zabrać się do roboty. Remont będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu i zamknięciem drogi przynajmniej na czas budowy nowego mostu. Terminy i zmiany w organizacji ruchu przekażemy Czytelnikom na bieżąco.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kiedy znajdę się przy tobie...
Wszystkiego najlepszego!
Czy należy się pomoc?
Biskup w naszych kościołach

Odpowiedz