Wiadomo, gdzie będzie PSZOK

Wiadomo, gdzie będzie PSZOK

Artykuły : 
Numer wydania: 

Swego czasu gmina starała się o możliwość zakupu działki położonej w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków w Ujeździe. Parcela należy do osoby prywatnej. Gminie zależało, by zbudować na niej Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Szczególnie, że działka leży na terenie, dla którego plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza prowadzenie działalności uciążliwej dla środowiska. Właściciel parceli ostatecznie jednak nie zdecydował się na jej sprzedaż ani na zamianę na inną działkę. Władze gminy zaczęły więc rozglądać się za innym miejscem pod PSZOK.

W sam raz na tę inwestycję okazała się inna parcela na terenie gminy, należąca do Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu. Piątego lipca burmistrz Tadeusz Kauch podpisał porozumienie z Agencją, zgodnie z którym gmina przejęła od ANR tę działkę.

- Otrzymaliśmy ją za darmo - mówi Tadeusz Kauch. - Działka znajduje się przy drodze, po lewej stronie, jadąc z Ujazdu w stronę Jaryszowa. Jest oddalona od zabudowań, dlatego nie powinny wystąpić żadne utrudnienia dla mieszkańców w związku z budową PSZOK-a. Ponadto, działka mieści się przy trasie planowanej obwodnicy Ujazdu. Jest do niej dogodny dojazd z każdego zakątka gminy Ujazd - dodaje.

Burmistrz zadeklarował, że do końca 2019 roku Związek Międzygminny Czysty Region wybuduje w Ujeździe PSZOK.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pieniądze w sporcie są ważne
Wesoło w Nogowczycach
Wszelkiej pomyślności!
W Baranowie i Sandomierzu
Chodnik w budowie

Odpowiedz