Weekend na piłkarskich murawach

Piłkarze z naszego powiatu rozegrali kolejne mecze ligowe, w których nie zawsze zagrali dobrze.

*Czwartoligowy zespół LZS Piotrówka grał wyjazdowy mecz z liderem BS Leśnica IV Liga Opolska, Polonią Głubczyce. Nasza drużyna już w 11. minucie jako pierwsza straciła gola, lecz 20. minut później Chinyama zdobył wyrównującego gola.. W szeregach Polonii super snajper Łukasz Bawoł zanotował w drugiej połowie hat trika i Polonia pewnie wygrała 4:1.

*W lidze okręgowej Naprzód Ujazd Niezdrowice, mimo iż miał kilka dogodnych okazji bramkowych, nie zdoła strzelić gola drugiej drużynie Po-Ra-Wia Większyce i przegrał trzecie spotkanie ligowe z rzędu.

*Unia Kolonowskie w pierwszej grupie ligi okręgowej kroczy od wygranej do wygranej. W piątej kolejce ligowej odniosła czwarte zwycięstwo i jest ciągle na pierwszym miejscu.

*Naprzód Jemielnica nie najlepiej radzi sobie w tym sezonie w rywalizacji seniorów. Wygrywa tylko mecze derbowe, z zespołami z naszego powiatu. Najpierw pokonała swoją imienniczkę z Ujazdu i Niezdrowic a w ostatniej kolejce Jemielnica wykazała swoją wyższość nad Piastem Strzelce Opolskie.

*W klasie A z kompletem wygranych lideruje w grupie piątej LZS Stary Ujazd. Wygrana w Szczedrzyku to już drugi mecz sezonu wygrany 1:0 i trzecie spotkanie, w którym Stary Ujazd strzela tylko jednego gola więcej od przeciwnika.

*W klasie B w grupie siódmej mamy jeszcze dwa zespoły z kompletem wygranych. Z tym, że Plon Błotnica Strzelecka grał już cztery mecze a Błękitni Rozmierz tylko trzy. W grupie szóstej komplet dwóch wygranych ma na koncie LZS GKS Izbicko Otmice. Warto również zaznaczyć, iż pierwszą wygraną po reaktywacji odniósł zespół Tempo Grodzisko.

*Zremisowany 2:2 mecz z pierwszej kolejki trampkarzy, który Piast Strzelce Opolskie rozegrał ze Stalą Brzeg został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Piasta, gdyż w zespole Stali grał nieuprawniony zawodnik.

*W środę 14 września odbędzie się zaległy mecz pierwszej kolejki klasy B, w którym drugi zespół Piotrówki podejmuje drugi zespół Unii Kolonowskie.