fbpx Wakacje z poślizgiem | Strzelec Opolski

Wakacje z poślizgiem

Wakacje z poślizgiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dzieci zakończyły naukę w szkole 23 czerwca, a na stronach Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki wciąż nie ma informacji o ofercie wakacyjnej dla dzieci i młodzieży. Dyrektor ośrodka, Zenon Charczuk, zapowiada, że program na wakacje jest, ale nie publikowano go na stronie internetowej ośrodka, aby nie tworzyć chaosu informacyjnego. Przed wakacjami wisiało tam kilka zapowiedzi związanych z Dniami Miasta i imprezami podsumowującymi rok szkolny. Z tego samego powodu nie otwierano basenu letniego w mieście - zdaniem dyrektora część mieszkańców zamiast na gminną imprezę mogłaby wybrać się na basen. Kąpielisko ruszyło 1 lipca.

W czasie wakacji mają zostać wdrożone pomysły nowego kierownika jednostki. W niedziele odbywać się będą koncerty „promenadowe” przed kinoteatrem. Na pewno występy odbędą się 16 i 30 lipca - tu są już potwierdzeni artyści. W najbliższy weekend, a dokładniej 9 lipca GOSiT zaprasza na festyn „Wieś kontra wieś” do Kielczy.

Dla dzieci poza basenem organizowane są gry i zabawy na orliku w godzinach otwarcia oraz teleranki w kinoteatrze. Pod koniec lipca zaplanowano warsztaty teatralne z udziałem profesjonalnych artystów, mają też być zajęcia plastyczne. We wtorki swe podwoje dla najmłodszych otwierać będzie siłownia Maksimus.

Dla dorosłych ma powstać wakacyjna sekcja nordic walking pod okiem mistrzyni Polski w tej dyscyplinie, Marzeny Spychały. Mają też odbywać się turnieje tenisa stołowego i siatkówki plażowej. Te ostatnie rozgrywane będą na nowym obiekcie zaaranżowanym przy Stawie Hutniczym. Boisko powstało dzięki sponsorom: firmom Kapica i Desmar, które ufundowały piasek. Resztę wykonali pracownicy GOSiT z dyrektorem na czele: wykopano dół, usypano wały, które zostaną obsiane trawą, rozplantowano piasek. Pierwszy turniej na obiekcie rozegrano w ramach Dni Gminy.

Wakacje w gminie Zawadzkie rozpoczynają się z lekkim poślizgiem, ale oferta brzmi ciekawie. Warto śledzić stronę Gminnego Ośrodka Sportu, aby nie przegapić kolejnych atrakcji.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto podleje, temu zasadzą
Kto tu będzie pracował?
Tu nie znikniesz w tłumie
Gwiazdy z Zawadzkiego

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 13:41

Basen otwarty ale dalej jest kłopot z wodą. Woda leci brudna z kranu. Koloru żółtego. Czy ta komunalka nie może tego wyczyścić?

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 20:06

W artykule i na stronie Gosit pojawił się plakat na którym są napisane hasła  imprez wakacyjnych, ale nie ma żadnych szczegółów.Czy gdzieś można się z tym zapoznać szczegółowo?   Jesteśmy w trakcie  drugiego tygodnia wakacji... Myślę,że to falstart nowego szefa, że do tej pory nie pory nie zadbał o przekazanie informacji o planowanych na wakacje imprezach.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 21:28

Panie Burmistrzu chyba czas na zmiany takiego haosu w gosit jeszcze nie było. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 21:01

"Z Dyrektorem na czele" rozumiem, że on też pracował łopatą ;) Przynajmniej by takich głupot nie pisali. Brzmi to co najmniej śmiesznie. Co do programu wakacji to co za głupie tłumaczenie - żeby nie wprowadzać haosu informacyjnego . Panie Dyrektorze ludzie w Zawadzkiem potrafią czytać i odróżniają program Dni Gminy od progamu Wakacji Letnich. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 11:17

Tak się wiele dzieje, że forum te miliczy, a zamkniete usta  forum zawadzkiego nowym regulaminem powoduje, że "władza" idzie po kolejna kadencję. Powtarza się stary trick,że w Krajobrazach Zawadzkiego zdjęć jego pełno. Wchodzi na imprezę na "5 min" -bo nie mam czasu-, a foto przedstawia jakby faktycznie tyle robił. Tyle robi, że nawet zniechęcił do dyskusji p. Norbiego, smoka i b.radnego z Żędowic. Kiedys brakowało miejsca dla nich do dyskusji, a teraz? usta milczą ....- jest taka piosenka. Chyba, że jest to cisza przed burza? No dalej młodzi pokażcie się,bo Zawadzkie kapcieje i wiochą zostaniemy.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 11:22

Faktycznie, froum zawadzkiego unieruchomił. W tym wydaniu, uważam, że nalezy je zamnknąć. Wystarczą Krajobrazy Zawadzkiego. Popatrzcie działa jak PIS a jest z PO

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2017 - 10:54

Nie znasz się na polityce. Nie ważne sa poglądy polityczne. Ważna jest przynależność do tej opcji która da ci wygraną.