fbpx Ukradli kolejny płot! | Strzelec Opolski

Ukradli kolejny płot!

Ukradli kolejny płot!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przed tygodniem na łamach „Strzelca” informowaliśmy, że złodzieje obrabowali cmentarz w Jaryszowie - ukradli kuty płot, bramę i ławki o łącznej wartości ok. 20 tys. zł. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

 

Okazuje się, że rabusie byli też w Zimnej Wódce na Buczkach. Ukradli ogrodzenie ze zbiornika retencyjnego znajdującego się w pobliżu autostrady. Zginęło łącznie 108 przęseł, dwie 3,5-metrowe bramy, dwie metrowe furtki. Gmina Ujazd, która jest właścicielem terenu, wyceniła straty na ok. 50 tys. zł.

 

- Sprawa została zgłoszona na policję - mówi wiceburmistrz Ujazdu Katarzyna Tomczyk. - Teren będzie trzeba ogrodzić na nowo, musi być chroniony przed zwierzętami - przyznaje.

 

Nie wiadomo, kiedy dokładnie zniknął płot wokół zbiornika retencyjnego na Buczkach, ale nie jest wykluczone, że tej samej nocy, co płot z Jaryszowa. Złodzieje mieli ten zbiornik „po drodze”. Spod jaryszowskiego cmentarza uciekli polem, kawałek dalej znajduje się właśnie teren ze zbiornikiem...

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czy będą matury?
Nauczyciele o strajku
Miało być lepiej...
Rak powrócił. Jest szansa na wyleczenie
O Kaśce i Baśce ze strzeleckiego parku
Leśne opowieści
Nasze Gwiazdy Europy!
Wielki pożar lasu
Nielegalny tytoń
Wykąpani przed wschodem słońca

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Kwiecień, 2019 - 16:13

Dziwię się, że złodzieju płotów nie zainteresowali się barierkami z "Mostku na Koronczoku" w Zawadzkiem przy ulicy Stawowej. Gdyby za ich sprawą znikł, to przyczyniliby się do dobrej sprawy i jeszcze zarobiliby.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2019 - 14:59

Czyżby a nie przyszło ci do głowy, iż ten złodziej może nie wiedział o istnieniu takiego mostka który nie jest mostkiem? :-) ;-) :-P

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2019 - 17:08

Trzeba go koniecznie rozebrać. Tam tyle było wypadków z niepełnosprawnymi a ilu zginęło. Tego nawet nikt nie wspomina.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2019 - 17:18

Owszem, mostek na koronczoku zlikwidować, jednak nie z powodu opisanego przez ciebie a z powodu tego, jeśli nie pamiętasz, to ci przypomnę.
Zeszłej kadencji burmistrz Stachowski wraz z radą miejską zarządzili ankietę która po przeprowadzeniu wykazała:
W wyniku przeprowadzonego badania ankietowego skierowanego do mieszkańców
osiedla Powstańców Śląskich, złożonych zostało 256 ankiet.
Mieszkańcy w większości popierają koncepcję nr 3 polegającą na usunięciu istniejących
barierek i likwidacji ciągu pieszo – rowerowego, wykonaniu drogi będącej łącznikiem ulicy Stawowej i osiedla Powstańców Śląskich z możliwością dojazdu jedynie do bloków nr 17 i
19 i uniemożliwieniem przejazdu tą drogą do pozostałych bloków poprzez
zamknięcie drogi na wysokości 17-tki (barierka, klomby, itp).
Mieszkańcy zaznaczyli, aby przy tej koncepcji zachować ruch pieszo – rowerowy.
Jeśli nie wierzysz, to nic nie stoi na przeszkodzie jak zapytać o to w Urzędzie Miasta i Gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2019 - 19:47

Proszę podaj jaki jest największy problem w Zawadzkim i uzasadnij dlaczego to mostek?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2019 - 18:55

Chcesz uzasadnienia dlaczego ów mostek należy zlikwidować? A Ty nie umiesz użyć głowy żeby samemu dość do tego?
W zeszłym tygodniu mieszkająca w bloku nr 17 starsza osoba zasłabła, i w tym celu wszystkie służby ratunkowe i policja zostały postawione na nogi i żeby dojechać pod ten blok musiały objechać całe osiedle, zamiast jechać na skróty obok Netto ulicą Stawową… Chciałeś uzasadnienie, jest uzasadnienie, tylko trzeba myśleć i nie być takim krótko wzrokowcem co widzi nie dalej jak swój czubek nosa.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2019 - 12:32

A co to za uzasadnienie??? A gdy dostają wezwanie np.do Kielczy to dojadą szybciej niż na Powstańców- przykład zd..y wzięty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2019 - 13:48

Nie zapomnij jeszcze dodać iż wtedy do tego zgłoszenia zadysponowane zostały jeszcze inne służby.  Pogotowie wodno kanalizacyjne,  pogotowie gazowe , pogotowie elektro energetyczne,  pogotowie dźwigowe oraz wiele wiele innych służb 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2019 - 12:53

Jest napisane, że "WSZYSTKIE SŁUŻBY" więc nikt nie musi nic dodawać a raczej działać ku likwidacji ów mostka.  :-) Nawet podano adres złodziejom. Należy pamiętać, że likwodacja idzie w parze ze tworzeniem, a innym słowy, bez likwidacji staroci nie ma tworzenia nowości.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2019 - 12:18

Fanzolisz farmazony, jako było ustalone na ankiecie tak trza zrobić a nie wg twojego widzimisię.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2019 - 14:01

Ty sadzisz farmazony jak potłuczony! Nie będzie garstka mieszkańców z Powstańców decydować o inwestycjach w mieście! O ile zakład ,że nie będzie tak jak niby ustalone !? A barierki to sobie sami zdemontujcie. Mostek istnieje ponad 30 lat i jeszcze drugie tyle postoi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2019 - 22:19

Uważam, że mostek na koronczoku powinien zniknąć a na jego miejscu powinno powstać skrzyżowanie dróg, ponieważ po pierwsze, rozwiązałoby to problem z dojazdem wszystkich służb ratowniczych do bloków 19 i 17, a po drugie kierowcy parkujący swoje auta obok tych bloków nie musieliby objeżdżać dookoła osiedla zakłócając spokój zwłaszcza nocny przy blokach obok których przejeżdżają. Więc na tej likwidacji skorzystaliby wszyscy mieszkańcy Osiedla Powstańców Śląskich bo jedni zyskaliby spokój a drudzy paliwo i łatwiejszy dojazd do miejsca zamieszkania, i wreszcie po trzecie służby ratunkowe i policja będą miały lepsze pole manewru.
Te osoby które rozruszały ten problem mostka na koronczoku miały na myśli, bezpieczeństwo, funkcjonalność, oszczędność i dostępność, a przeciwnicy tylko aby zachować spokój przed swoim blokiem kosztem całego Osiedla Powstańców Śląskich, bo im tak wygodnie a reszta ich nie obchodzi, uważam, że to jest krótkowzroczność do czubka własnego nosa, jest to także egoizm najwyższej klasy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2019 - 08:48

A ja wnioskuję o całkowite zamknięcie ul.Opolskiej, bo przez wygodnictwo wszystkich i tych z Powstańców, przejeżdżają obok mojego domu , przez ich krótkowzroczność nie da się spokojnie żyć. Wszyscy tylko samochodami!!!!! Mam również na uwadze bezpieczeństwo( bo śmiertelnych wypadków na Opolskiej najwięcej) oszczędność paliwa, zmiejszenie smogu( przez co lepsze zdrowie).Trzeba ukrócić najwyższej klasy egoizm i zamknąć ul.Opolską -skorzystamy wszyscy!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Maj, 2019 - 19:19

To napisz do wojewódzkiego zarządu dróg żeby ci uwzględnili twój wniosek, tylko pamiętaj, po uwzględnieniu twojego wniosku zakaz korzystania z Opolskiej będzie dotyczył także ciebie. :-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2019 - 16:58

Fanzolisz jak połomany na umyśle. Opolska nigdy nie będzie zamknęta, chyba ciebie zamkną do psychiatryka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2019 - 13:57

Wszyscy wiedzą dobrze jak wiele zła uczynił i czyni nadal ten mostek. Jest winny za obecny stan gminy. Brak inwestycji, inwestorów i ogólną stagnacje. Wiemy dobrze że nawet inwestorzy omijają nasza gminę widząc i wiedząc o mostku na Koronczoku. Kiedyś nawet rozmawiałem z jednym takim inwestorem i sam mi o tym powiedział. Jak usłyszał tylko słowo koronczok to uciął rozmowę i uciekł. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Maj, 2019 - 21:18

Pamiętam ja w latach 80 Pani Kunicka(może była Radną)wnioskowała żeby zrobić dodatkowe barierki żeby rowerzysci prowadzili rower przez mostek a nie jedzili bo by sie zderzyli z przechodniami.Wiem jak się wtedy wkur....gdy musiłem esy-floresy robić z rowerem.Poza nawiasem..niech ktos wezmnie dobrą flexe i niech to utnie.

Odpowiedz