Tusk dobrze chciał, ale zapomniał

Tusk dobrze chciał, ale zapomniał

Artykuły : 
Numer wydania: 
2013 rok zapowiada się dla Polski fatalnie. To nie wróżenie z gwiazd, ale chłodna analiza danych i faktów, z której alarmujące wnioski wyciągają ekonomiści. To również odczucia społeczne. W grudniowym sondażu opinii publicznej aż 69 proc. ankietowanych źle oceniło pracę rządu, a 60 proc. wyraziło zdecydowaną krytykę wobec poczynań Donalda Tuska. Tak kiepskich notowań nie miała żadna ekipa od czasów Leszka Millera po aferze z Lwem Rywinem. Tylko że wtedy gospodarka toczyła się po normalnych torach i wywrotka SLD nie spowodowała złych skutków dla przeciętnego obywatela. Dziś jest całkiem inaczej. Nie da się dłużej czarować Polaków zielonymi wyspami, a z pustego nawet minister Rostowski nie naleje. Mimo że jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadał, iż w rok 2013 należy patrzeć z optymizmem.

Tymczasem masowo padają małe i średnie przedsiębiorstwa, a giganty planują grupowe zwolnienia. Bezrobocie zbliża się do 14 proc. Były wiceprezes NBP prof. Krzysztof Rybiński przewiduje, że najdalej w połowie roku trzeba będzie zacząć wywalać na bruk kilkadziesiąt tysięcy urzędników, ponieważ budżet państwa nie wytrzyma obciążeń płacowych. To jest ta armia, o którą premier Tusk zwiększył przez sześć lat zasoby biurokracji, chociaż w kampaniach zapowiadał, że będzie zmniejszał. Żeby uzasadnić swoją przynależność, owa armia skutecznie zajmowała się gmatwaniem przepisów i utrudnianiem życia ludziom. Przede wszystkim tym, którzy uważają, że podstawą rozwoju społeczeństwa jest dobrze funkcjonująca gospodarka. Publicysta „Gazety Wyborczej” Witold Gadomski słusznie twierdzi, że nieprzyjazna administracja stanowi w Polsce największą blokadę dla rozwoju przedsiębiorczości.

Kołem zamachowym każdej gospodarki są inwestycje infrastrukturalne. Mimo wpompowania do naszego budżetu olbrzymich środków unijnych na budowę dróg i autostrad, w minionym roku ponad 200 firm budowlanych ogłosiło upadłość. To efekt wplątania się w realizację zadań publicznych, przy których jedynym kryterium wyboru oferenta jest najniższa cena. Jakość wykonania nie gra roli. Dlatego właśnie na lotnisku w Modlinie trzeba było wstrzymać ruch samolotów i przeprowadzić generalny remont dopiero co oddanego do użytku pasa startowego. A rząd przez sześć lat nie potrafił zmienić ustawy o przetargach w taki sposób, żeby jej przepisy nie były stryczkiem dla przedsiębiorstw budowlanych.

Sławomir Nowak, minister transportu budownictwa i gospodarki wodnej, nie zechciał się nawet pofatygować na spotkanie zorganizowane w celu ratowania branży budowlanej. Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski skwitował takie zachowanie dosadnie: jeśli minister jest zmęczony, to może powinien podać się do dymisji. Czy ta celna wskazówka nie dotyczy całego rządu?

Skoro ekipa Donalda Tuska nie zdołała dokonać podstawowych zmian przystosowujących gospodarkę do trudnych warunków kryzysowych, to najlepiej będzie, jeśli na dzień dobry w Nowym Roku powie po męsku: do widzenia. Nie trzeba było być wielkim myślicielem, żeby przez sześć lat zmienić prawo budowlane, zamiast ciągle zapowiadać, że już niebawem pozwolenia na rozpoczęcie budowy nie będą konieczne. Nie trzeba być tytanem pracy, żeby skutecznie wyrugować nonsensy, które wypunktował Janusz Palikot, prowadząc pod egidą Platformy komisję „Przyjazne państwo”. Na wypunktowaniu się skończyło.

Donald Tusk zapadł na ciężką i nieuleczalną chorobę, która często dotyka ludzi władzy. Utracił zdolność słuchania tych, którzy mu dobrze życzą. Gdyby służby premiera zechciały przynajmniej pobieżnie zapoznać się z propozycjami konkretnych rozwiązań, jakie kieruję pod jego adresem w moich felietonach, uniknęlibyśmy wielu kłopotów. Od kościelnej afery gruntowej, poprzez utratę poważnego inwestora-Mercedesa w Ujeździe, po ogólnopolski ambaras z powodu wprowadzenia tzw. ustawy śmieciowej. Kolejne przykłady mogę mnożyć, ale mija się to z celem, bo listy wysyłane do kancelarii szefa rządu i tak pozostają bez odpowiedzi. Na szczęście nie przechodzą już przez ręce Julii Pitery, która swego czasu stwierdziła, że zawracając premierowi głowę, zagrażam bezpieczeństwu państwa.

W Platformie i wokół Platformy jest sporo osób, które doskonale zdają sobie sprawę, że trzeba się obudzić, aby z jak najmniejszą szkodą przeprowadzić Polskę przez trudny rok 2013 i przez lata następne. Najwyższa pora, Panie Premierze, dopuścić te osoby do głosu. W przeciwnym razie poniesie Pan nie tylko polityczną odpowiedzialność za stworzenie PiS-owi okazji do powrotu Rzeczpospolitej wiecznych podejrzeń i nieustannych urojeń. Dołączy Pan też do historycznej galerii przywódców, którzy na początku dobrze chcieli, ale szybko o tym zapomnieli.

KAROL CEBULA

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2013 - 18:48

Wieczne podejrzenia i nieustanne urojenia to akurat Pańska, Panie Karolu, domena. O Pańskim zakompleksieniu wole już nie wspominać.

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2013 - 20:11

Mr.Karolu,może wytłumaczy mi pan fenomen Tuska i jego ekipy,bo sam pan pisze że 69% spoleczenstwa zle ich ocenia,a słupki poparcia wskazują 1 miejsce poparcia partii dla PO?Prosze podjąć temat.

Portret użytkownika Pies Myśliwca
Wysłane przez Pies Myśliwca (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2013 - 11:08

Panie Karolu a może jest jeszcze inne dno. Wprawdzie nie byłem zwolennikiem rządów Kaczyńskich ale całe larum wzięło sie z tego ze Ziobro zaczął dobierac sie do doopek różnego rodzaju pseudobiznesmenow i innych zaradnych przedsiebiorców a także wziął sie z reformowanie skostniałych struktur policji, prokuratury i sądownictwa
Pan Panie Karolu jako człowiek obyty w świecie zadje sobie sprawe z tego że takiego rozpasaństwa takiego bezprawia takiej polityki ''prorodzinnej'' takiego kumoterstwa ...można przykłady mnożyć nie ma chyba nigdzie na świecie.
Z pogardą wobec prawa naszych rodakow nie mogą poradzic sobie Niemcy , Holendrzy , Skandywawowie , Brytyjczycy etc pomomo że europa zachodnia to przy restrykcjach ziobrystów to mały pikuś.
Jedynie amerykanie sie nie cyndola i jak to mówi moja kumpela - cyt. najpierw strzelaja a potem przesłuchują.
Spoglądając na przekrój historyczny to w sumie służą nam wszelkie rządy zamordystyczne ktore w konsekwencji przez prowadzenie polakow na smyczy byly uwazane za tyranie.
Pies Myśliwca

Portret użytkownika Zmieleni.pl Strzelce Opolskie
Wysłane przez Zmieleni.pl Str... (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2013 - 12:45

Ostatnie zdanie jest najważniejsze ale poczytaj całość:

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) - ośrodek badania opinii publicznej w Polsce działający od 1982 r.

Powołany w 1982 roku przez pułkownika Stanisława Kwiatkowskiego, doradcę gen. Wojciecha Jaruzelskiego, pozostawał pod kontrolą Urzędu Rady Ministrów do 1990 roku. Od 1997 roku działa na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. "o fundacji - Centrum Badania Opinii Społecznej" (Dz. U. z 1997 r. Nr 30, poz. 163). Obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje PREZES RADY MINISTRÓW!

źródło: wikipedia.pl

Czy nadal wierzycie sondażom?
Czy wierzycie mediom podległym politykom?

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 3 Styczeń, 2013 - 11:25

Szanowny Psie.Sprawa zbyt rozległa i skomplikowana na pisanie.Proszę zdzwonić.Chętnie pogadam.(606612021)Pozdrawiam.

Karol Cebula

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2013 - 13:26

Dlaczego ta sprawa jest "skomplikowana" ??? Proszę nie chować głowy w piasek panie Karolu bo jeszcze sobie coś pomyślimy...
Forum jest od tego żeby wszyscy w miarę jawnie wyrazili swoje opinie na ten temat.
Nie tylko Pies Myśliwca czeka na pana odpowiedź i opinie na temat badania opinii publicznej.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 10:44

Co to za odpowiedź ??? czego ma dotyczyć ??? Stacza się pan, pora na emeryturę, a nie grać "redaktora" Jest to żałosne w pana wykonaniu.

Portret użytkownika Pies Myśliwca
Wysłane przez Pies Myśliwca (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 10:49

Szanowny Panie Karolu

Doktor G. usłyszał wyrok- oznaczto to że ten wstrętny Ziobro i ten jego wstrętny PIS miał racje . Nie pomogła wrzaskilwa nogonka POpaprańcow że PIS szarga świętości. Sąd- po wnikliwym zbadaniu dowodów skazał nieskazitelnego POpaprańca za łapówkarstwo. Ciekaw jestem reakcji POpaprańskiej wierchuszki.
No i oczywiści nie moge sie doczekac kiedy miotła sprawiedliwości zawita pod strzechy/ do Strzelec Opolskich/ a że zawita to kwestia czasu.
Oj..będzie siedziało.
Pies Mysliwca

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2013 - 13:02

Niestety przykro to mówić ale żeby w polsce był porządek to tym krajem trzeba rządzić tak jak Putin Rosją,krótko trzymać naród za pysk bo taka natura słowian tylko batem.Wydaje mi się że nieprzebarwiam wystarczy przewertować historie Polski dotąd do kiedy rzadzili królowie Polska była potęgą a jak wymyslili sejm i szlachte(bande pijaków i pasibrzuchow)tak nasz kraj kilkakrotnie rozbierali potem na chwile odzyskał wolność(okres międzywojenny)w ktorym walka polityczna przypomina do złudzenia dzisiejszą sytuacje w naszym życiu politycznym i jaki z tego wniosek?A no taki oby przysłowia nie lubily się sprawdzać,żę HISTORIA LUBI SIE POWTARZAĆ.Panie Karolu i co pan na to?Oczywiście zastosowałem przenośnie ale czy to niejedyne wyjście z sytuacji?

Portret użytkownika czytelnik2
Wysłane przez czytelnik2 (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 12:00

Dlaczego tak boją się PISu?

Jeden z moich znajomych miał pracodawcę, bardzo miłego faceta, mającego jednak olbrzymie problemy zdrowotne. Pracodawca ten miał wiele zalet, ale jedną wadę. Wada polegała na tym, że gdy ktoś kto przy nim coś powiedział pozytywnego o PISie to wiedział, że długo w tej robocie nie będzie już pracował. W końcu zaufany pracodawcy przyjaciel spytał się go: dlaczego tak nienawidzisz i boisz się PISu? Odpowiedź była niezwykle interesująca. "Wiesz, PIS było jedyną partią przy której lekarze bali się brać w łapę. Raz przez to miałem cholerne problemy. Nie chciało mi się czekać w długiej kolejce do specjalisty, daję już łapówę lekarzowi, a ten gdy zobaczył kopertę odskoczył o metr i powiedział -wynocha z mojego gabinetu! I wiesz co - powiedział pracodawca do swojego kumpla - z tą całą hołotą i bydłem chorych musiałem cierpliwie czekać na swoją kolejkę! Wiesz jakie to było upokorzenie dla mnie? Dlatego nigdy więcej PISu. Wystarczy wiec, że straszę i wymyślam obelgi na PIS i mam pewność, że dam w łapę i nie czekam już w kolejce do lekarza, urzędnika, policjanta.

Człowiek ten już nie żyje od kilku lat. Nie wystarczyło mu już łapówek na lekarzy więc lekarze się od niego odwrócili. Jednak takich jak on w naszym kraju jest mnóstwo. Straszą PISem bo są zdania "Polska nierządem stoi". My natomiast szarzy obywatele mamy wybór. Czy słuchać takich "cwaniaczków" i czekać do lekarza w długich kolejkach, bo nie stać nas na łapówę. Czy może zrobić porządek w naszym kraju i nie dopuścić do tego, że w Polsce są równi i równiejsi. Równiejsi, którzy mają własną TV, Radio dzięki którym straszą PISem i żyją sobie jak pączki w maśle. Wmawiają, że za PISu było wiele podsłuchów, a milczą, że za PO jest o wiele więcej podsłuchów niż, za PIS, SLD. Wmawiają, że PO dla Polski to dobro, a milczą, że PO wprowadziło przymus pracy do 67r. życia, podniosło VAT do 23%, itp. Polska zadłużona jest jak nigdy dotąd. Licznik Balcerowicza pokazuję coraz większe sumy. Ustawa przygotowana przez PO sprawiła, że komornicy wyrzucają na ulicę chorych na raka, bo ludzi nie stać na opłacenie czynszu. Co robią media? Martwią się czy dziennikarz Maciej Z. powinien iść do więzienia w takim stanie zdrowia, w jakim jest, bo to mu może zaszkodzić!

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 14:24

Drogi czytelniku to co wypisujesz to czysty populizm.Masz wiele racji w stawianych przez ciebie spostrzeżeniach,ale problem nieleży w rządach PO.Problem jest w całej klasie politycznej w naszym kraju,pech chciał że Tuskowi przyszło rządzić w nienajlepszych czasach, też mnie wkurza że gość wiele obiecywał a nie za wiele spełnił choćby ograniczenie administracji państwowej.Takich przykładów można jeszcze mnożyć,ale z PIS-em też miodu nie było.Wykorzystując twoje lekarsko-łapówkarskie przykłady to dam ci na własniej skórze który przeżyłem w szpitalu w 2006r kiedy miałem poważne problemy z żołądkiem też musiałem zapłacić lekarzowi za badanie bo termin który mi wskazano z ubezpieczenia to 2m-ce a ból był dziennie nie do zniesienia więc nie było wyjścia i chce zaznaczyć że pan doktor sam mi zaproponował ominiencie kolejki(2006r rządy PIS).Dzisiaj zapadł wyrok na pana doktora G.dla części społeczeństwa jest łapówkarzem ale dla drugiej części człowiekiem ratującym wiele istnień ludzkich przyjmującym drobne dowody wdzięczności.Dlatego nie zgadzam sie z tobą w kwesti przykładów ze służbą zdrowia,moim zdaniem wiele zależy od ludzkiej pazerności a nie od parti politycznych które dowodzą krajem.Jeżeli chodzi o wiek emerytalny 67lat czy o stawkę 23%vat to bądz pewny PIS w takiej sytuacji zrobił by to samo.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 16:36

Drogi K-7 dokładnie wiem co oznacza słowo populizm. Wiem czym się charakteryzuje. Dlatego polecam Ci żebyś sam przeczytał w słowniku definicje populizmu. Jeżeli definicji nie zrozumiesz to polecam ci przeczytać własne wypowiedzi. Lepszego przykładu populizmu nie znajdziesz. Hasła typu "problem jest w całej klasie politycznej" to właśnie czysty populizm. Wiesz dlaczego? Bo to PO od 5 lat uchwala ustawy, które doprowadziły wielu do bankructw, bezrobocia, bandytyzmu. Patrz ustawa Kopacz http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13140116,Nawet_15_tysiec... która do dzisiaj mówi, że z tej ustawy jest dumna! Opozycja od 5 lat może składać najlepsze pod słońcem ustawy, a i tak wszystkie wylądują w zamrażarce sejmowej. Ustawy które od 5 lat są uchwalane i mają na nas wpływ to tylko i wyłącznie zasługa PO. Jeżeli PO zwiększa koszty pracy, jeżeli podnosi się koszty na ZUS to trzeba być wyłącznie człowiekiem ograniczonym aby jej winy tłumaczyć "problemem całej klasy politycznej"
Łapówka to łapówka. To żaden dowód wdzięczności. Dopóki tego ludzie nie zrozumieją dopóty będzie burdel w kraju. Natomiast partie polityczne u władzy uchwalają prawo. Prawo które albo jest korupcjogenne (gdy urzędnik tylko i wyłącznie wg własnego widzimisię może przyznać np. koncesję) albo jest jednoznaczne. Ludzka pazerność to cecha wszystkich ludzi. Jednak ludzka pazerność w wielu cywilizowanych krajach jest ograniczona przez jednoznaczne przepisy prawa. U nas jest gniot prawny, na gniocie prawnym, stąd też korupcja. Mnie nie obchodzi czy PIS, SLD zrobiłby to samo odnośnie podwyższenia wieku emerytalnego. Bo to wyłącznie wróżenie z fusów. Mnie obchodzi co dana partia zrobiła. Koniec i kropka. Słowa typu: inni zrobili by tak samo to właśnie czysty populizm.

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 17:12

To weż mi wytłumacz dlaczego "Jarosław zbaw Polske"który rządził od 2005-2007 w pełni władzy sejm+prezydent ten jedyny prawdziwy sprawiedliwy Polak nie zrobił porządku o którym tak wypisujesz.Czy niepamiętasz jak Ludwiczek 3 bliżniak chciał zamykać lekarzy w kamasze jak premier Jarek potraktował pielęgniarki przed kancelarią prezesa rady ministrów jak Zbyszko z Ziobrańca zamykał ludzi za kratami a w niektórych przypadkach ludzie odbierali sobie życie etc.Jaruś i najwierniejsi mu jego talibowie mieli wiele czasu na wprowadzenie zadowalających cie praw i przepisów ale niestety nie zrobili tego poza wielkim zamieszniem przez 2 lata no i rozpieprzeniem górki pieniędzy wypracowanych przez SLD-owski rząd Belki.Dlatego pisze że cała klasa polityczna ma problem .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 17:45

Jeżeli PIS to Talibowie to całe PO to połączenie bolszewizmu z faszyzmem czyli bolszofaszyści. Jak to PIS nie wprowadził porządku? Kaczyński zlikwidował podatek od spadków i darowizn. W ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności uzyskał mld euro na lata 2007 - 2013 (za które obecnie są budowane m.in. drogi). Wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko, wprowadził też krytykowane przez opozycje tzw. becikowe, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka, co po dwóch latach zahamowało ujemny przyrost naturalny notowany od 2000 roku; na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie. Zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą. Zainicjował budowę gazoportu. Wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych. (Pacz dokonania Anny Streżyńskiej która za swoją dobrą robotę odwołana została ze stanowiska przez Boniego). PIS Stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym. Powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zajęło się ściganiem korupcji i które stało się, jak praktyka dowodzi, solą w oku SLD i rządzącej Platformy Obywatelskiej. Wprowadził sady 24-godzinne ( tak ochoczo zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska), powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadla o 18 proc. Dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, powołał nowe służby specjalne (gdy PO i Komorowski doszli do władzy ludzie z WSI z powrotem zostali przywróceni do służb specjalnych). Rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych. Przeprowadził ustawową lustrację , zahamowaną dziś przez PO i SLD. Wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej. Na zarzuty Merkel aby Polacy płacili Niemcom odszkodowania za "wypędzenia" Kaczyński zażądał odszkodowania za zniszczoną Warszawę, przez co Niemcy już nie zadzierają japy o odszkodowania od Polski. Za rządów PiS 60% twierdziło, że żyje sie im dostatnio. Jak jest teraz? Wszystkie dokonania osiągnięte w ciągu niespełna dwóch lat, przy olbrzymim ataku większości mediów, z niepoważną koalicją i przy nienawistnej, propagandowej kampanii ówczesnej opozycji (dziś rządzącej partii PO). W 2010 wg nieoficjalnych danych (dlaczego nieoficjalnych to chyba logiczne) 80% pomocy socjalnej, otrzymali ludzie zamożni i średnio zamożni. Jednocześnie 20% polskich dzieci jest niedożywionych, a duża część społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie.

Jak Hania Walz (wice PO) potraktowała kupców z KDT? Dlaczego policja zabrała matkę w nocy na oczach jej dzieci? Policja nie mogła poczekać do rana aż matka odda dzieci dalszej rodzinie? O jakich górkach pieniędzy wypracowanych przez SLD-owski rząd mówisz. Może o górkach pieniędzy zebranych przez byłego prezydenta z SLD Pogana -górach pieniędzy z łapówek. Dlaczego Jakubowska skazana została za przekręty?

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 19:20

Nie wiem kolego czy koleżanko?Mówiąc o górce pieniędzy po SLD-wskich rządach mam na myśli stan finansów publicznych w 2005r które przejął PIS i je w prosty sposób rozpieprzył.Pamiętaj że okres 2005-2007 to okres dla gospodarki dobry nawet bardzo dobry ale też niewziął sie z niczego a napewno nie dzieki Prezesowi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2013 - 19:50

Możesz mi odpowiedzieć na czym polegało to rozpieprzenie finansów publicznych. Czy przypadkiem polegało na zatrzymaniu reformy służby zdrowia przez Mariusza Łapińskiego? Tylko zaraz, on był z SLD. "Ta wielka gwiazda drużyny Millera jako minister wsławił się katastrofalną w skutkach reformą systemu opieki zdrowotnej. Zostawił po sobie chaos finansowy i puste kasy chorych. Wsławił się także współudziałem w napadzie na fotoreportera. Łapiński wraz z innymi bohaterami artykułów na temat afery lekowej - byłym szefem jego gabinetu Waldemarem Deszczyńskim, b. szefem NFZ Aleksandrem Naumanem oraz jego konkubiną Małgorzatą Kazubowską, szefową firmy farmaceutycznej faworyzowanej przez prowadzony przez Łapińskiego resort zdrowia - napadli robiącego im zdjęcia dziennikarza ''Newsweeka". Czy rozpieprzenie finansów publicznych polegało zaś na leczeniu Kwaśniewskiego z choroby filipińskiej? PS Okres bardzo dobry dla gospodarki trwa do dzisiaj. Nie wierzysz? Spytaj Rostowskiego. Wspomni ci o coś o zielonej wyspie...

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 10:59

W partiach politycznych to tak samo jak w każdej rodzinie zawsze sie znajdą czarne owce ale ja mówiłem o stanie ogolnym finansów.Łapiński zgoda że w SLD byl ciemną stroną księżyca ale Jaruś też kilka takich przekręciarzy miał np.Minister Sportu - Lipiec,taśmy Renaty Beger z czołówką dzialaczy PISoskich,psełdo afera gruntowa z finałem koncowym(samobójstwo Leppera).Także możemy do rana wymieniać sobie przykłady różnych nieprawidłowości,tylko czy oto w tym wszystkim chodzi?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 12:00

Mam do ciebie prośbę. Odpowiadaj w jednym wątku, a nie zakładaj nowych. Bo zrobi się bajzel. Po pierwsze Lipiec siedzi. Łapiński chodzi na wolności. Taka jest różnica pomiędzy PIS, a PO, SLD, że PIS jak ma Rychów, Zbychów to ich nie broni jak niepodległości. Po drugie. Jeżeli twierdzisz, że samobójstwo Leppera było przez aferę gruntową, to w takim razie samobójstwo Petelickiego było przez tzw. aferę sms-ową PO. Aferę polegającą na tym, że Petelicki zaszczuty został za to, że powiedział, iż tuż po katastrofie w Smoleńsku Platforma wysyłała smsy do swoich członków wskazujące na winę Kaczyńskiego i pilotów. Miałeś mi odpowiedzieć na pytanie. Na czym polegało to rozpieprzenie finansów publicznych przez PIS. Czekam na odpowiedź.

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 13:20

Nie będę sie tu rozpisywał i podawał konkretnych cyfr,ale polecam lekture z Rzeczpospolitej gdzie autorytet w świecie ekonomii,pierwszy krytyk Tuskowych rządów prof.Rybicki były wice NBP opisał tą sprawe dokładnie.Chce dodać że nie tylko ten pan mam takie zdanie w tej sprawie ale wielu innych ekspertów od finansów.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 14:15

Proszę o artykuł i konkrety. Bo to, że ktoś coś przeczytał, a inny miał coś powiedzieć to dla mnie żaden konkret.

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 15:11

Jeżeli dobrze pamiętam artykuł byl zamieszczony przed świetami ale w internecie jest mnóstwo wypowiedzi róznych ekspertów np.prof.Balcerowicz,prof.Orłowski,dr.Zuber pan Ryszard Petru tylko czy to coś da?Wielbiciele PISu nieprzyjmują czyjejś racji nawet przy mocnych merytorycznych argumentach i wyliczeniach bo liczy sie jedna prawda ta którą zapoda Prezes Jarosław Zbawiciel Polski.Także polecam na długie wieczory internet i poczytać opini w/w ekspertów.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 16:41

Czy na prawdę jesteś tak ograniczonym przeciwnikiem PISu, że nie jesteś w stanie napisać komentarza bez słów "Zbawiciel", "liczy się jedna prawda ta którą zapoda Prezes". Ładnie cię wytresowała michnikowszczyzna i lewizna, oj ładnie. Dla twojej wiadomości. Dla wielbicieli prezesa i wszystkich ludzi myślących na świecie nie ma jedynie prawdy objawionej. Jeżeli Michnik coś ci napisze to nie oznacza, że musisz w to wierzyć. Dla wielbicieli PISu jeżeli Balcerowicz gada, że kapitał nie ma narodowości to oni nie boją się tych słów skrytykować. Dla Ciebie gdy Rybiński mówi, że kobiety mogą pracować do 70tego roku to pewnie prawda objawiona, dla mnie nie, dla mnie to możliwość wyrażenia swoich argumentów, dlaczego nawet prof. nie zawsze ma rację.
Dlatego albo podaj link na podstawie którego popierasz swoją argumentację albo uznam cię za zwykłego tępego przeciwnika PISu który po za wyuczonymi hasłami lewicy "zbawiciel", "prawda prezesa" nie potrafi formułować własnych ocen, nie potrafi analizować wiadomości podawanych przez media.

Portret użytkownika K-7
Wysłane przez K-7 (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 17:19

Jako tępy przeciwnik PISu czegoś tu nierozumiem?Obserwując ostatnio debate sejmową w sprawie uchwalwnia budżetu to ci dwaj profesorowie go między innymi krytykowali,mało i wtedy pamiętam jak panowie Hofman,Brudziński,Błaszczak tym oto fachowcom przytakiwali.A co masz do Michnika,to że jest żydem albo cie boli że jest człowiekim sukcesu?Ty drogi czytelniku prezentujesz zajadłość i tępote typową dla PISoRYDZÓW.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2013 - 17:50

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem powyżej. Jeżeli aż tak to jest dla ciebie trudne to ci napisze na chłopski rozum. Ja, Hofman,Brudziński,Błaszczak i każdy inny człowiek na świecie mogę przytakiwać Rybińskiemu gdy ten mówi rzeczy sensowne, ale gdy Rybiński mówi, że wszystkie kobiety w Polsce mogą pracować nawet do 70tki wtedy przytakiwać nie będę. Taka jest różnica między tobą, a mną, że ty wymagasz np. od PIS, żeby cały czas przytakiwali autorytetom, bez żadnej refleksji. Ja na ciągłe przytakiwanie, na każde nawet słowo dowolnego autorytetu, się nie zgadzam. Ja analizuje to co ludzie mówią. Ty nie.

Michnik byłby człowiekiem sukcesu gdyby za swoje wyłącznie pieniądze sam zbudował Gazetę Wyborczą. Do Michnika mam to, że atakuje Żołnierzy Wyklętych, że jego gazeta nieustannie manipuluje faktami. Możesz mnie wyzywać od PISoRYDZÓW, ale to tylko świadczy o tobie, że nie potrafisz dyskutować na argumenty. Dalej nie podałeś mi linka do artykułu o który cię prosiłem. Czy po za powtarzaniem lewicowych obelg coś jeszcze potrafisz? Czy przynajmniej w jednym swoim poście jesteś w stanie posłużyć się argumentami, a nie obelgami?

Odpowiedz