fbpx Tu rządzą mężczyźni! | Strzelec Opolski

Tu rządzą mężczyźni!

Tu rządzą mężczyźni!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Drugie wybory lokalne w naszej gminie odbyły się w dzielnicy Fosowskie. Tu wybiera się przewodniczącego i zarząd dzielnicy. Na spotkanie przybyły 23 osoby.

 

Sylwia Kurek, dotychczasowa przewodnicząca, przedstawiła krótkie sprawozdanie z działań rady w mijającej kadencji. Fosowskie otrzymuje rocznie z gminy fundusz w wysokości 20 tysięcy złotych, którym może dysponować według własnych potrzeb. Ze środków tych wspierane są działania organizacji: Caritas, PZERiI, szkoły i straży. Dofinansowywane są działania na rzecz dzieci: obchody św. Marcina czy mikołaj. Poza tym dzielnica odkładała na działania inwestycyjne. Dzięki dwuletnim oszczędnościom i wsparciu gminy przeprowadzono remont chodnika przy ul. Arki Bożka, a w kolejnych dwóch latach kupowano urządzenia do siłowni zewnętrznej. Trzy stoją już na terenie przed szkołą podstawową, a kolejne trzy czekają na montaż.

 

Sylwia Kurek ponownie kandydowała na stanowisko przewodniczącej dzielnicy, drugim kandydatem był Franciszek Klimas, który przez 24 lata zasiadał w radzie gminy Kolonowskiego, 8 lat jako przewodniczący. To Klimas zdecydowanie wygrał w głosowaniu, zdobywając 19 głosów, przyznaje, że nudziło mu się na politycznej emeryturze.

 

- Zrezygnowałem ze startu w wyborach samorządowych, ale po kilku miesiącach czuję, że czegoś mi brakuje - przyznaje. - Jako przewodniczący dzielnicy plany mam przeróżne: mam nadzieję, że uda nam się pozyskiwać środki zewnętrzne na działania w dzielnicy, trzeba zbudować chodnik wzdłuż ulicy Arki Bożka aż do samej Opolskiej, chciałbym też, żeby raz w roku organizowany był jakiś festyn dla mieszkańców na placu Piastowskim. W zarządzie jest sześć osób - na pewno każdy ma pomysły - dodaje.

 

Do zarządu dzielnicy zgłoszono wiele pań i panów, ale nie wszyscy wyrazili zgodę na kandydowanie, w tym żadna z kobiet. Wolnych miejsc, po wyborze przewodniczącego, było pięć. Ostatecznie w zarządzie zasiedli obecny radny rady miejskiej Rafał Spałek, a także Bernard Grzesik, Jacek Stryczek, Jerzy Lackert i Bogdan Szymocha.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Będzie gaz w Staniszczach?
Potrzebny bis!
Perła dziękuje
Święty z pierogami
Sprzątanie i piknik

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 19 Marzec, 2019 - 21:30

Panie Klimas,to do roboty. Fosowskie bylo przez wiele lat zapomniane.Od 1973 roku kiedy to Fosowskie zostalo polaczone z kolonowskim inwestowano tylko w klonowskiem zeby ze wioski zrobic miasto. Czas teraz na Fosowskie.Gratuluje Panu wygrania w glosowaniu.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 21 Marzec, 2019 - 07:54

Panie Klimas,moze by poszukac jakiegos inwestora ktory by wybudowal na placu Piastowskim jakis market wyspecjalizowany w sprzedazy zywnosci.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 22 Marzec, 2019 - 07:52

Zarzad dzielnicy Fosowskie powinien domagac sie zeby Fosowskie zostalo miejscowoscia tak jak bylo do 1973 roku a nie zadna dzielnica.Panie Klimas jak chodzil Pan do szkoly byl Pan napwewno dumny z miejscowosci Fosowskie.Co Fosowskie zyskalo przez polaczenie z kolonowskiem? Nic.Zostalo zapomniane przez ponad 40 lat.Inwestowano i inwestuje sie tylko w Kolonowskiem zeby kolonowskie wygladalo troche jak miasteczko,a Fosowskiem nie ma nawet porzadnego sklepu.Do 1973 roku mieszkancom Fosowskiego zylo sie lepiej jak teraz.Fosowskiem bylo wszystko,sklepy,przychodnia lekarska,dentystyczna a nawet kino.Teraz wszystko w kolonowskiem,no bo kolonowskie to przeciez miasto.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 23 Marzec, 2019 - 19:58

Panie Klimas niech Pan zrobi cos dla swojej ojcowizny.Przez 24 lata byl Pan w radzie gminy,ale dla Fosowskiego nic Pan nie zrobil.Przez 24 lata przytakiwal Pan burmistrzowi i Fosowskie zostalo zapomniane.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2019 - 21:12

Biskup spieprzyl wszystko w sprawie pedofilii wikarego Mariusza K. Biedny proboszcz Pichen nie mógł nic powiedzieć  w swej obronie, bo by pogrążył biskupa. A biskup w złości swej by rozszarpal proboszcza Pichena.

Pichen to najlepszy proboszcz od czasu Kudleka.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 5 Kwiecień, 2019 - 14:03

Panie Klimas,szkola podstawowa w Fosowskiem nazywa sie Szkola Podstawowa Staniszcze Wielkie —Kolonowskie 3. Jest to normalne? Albo przy podpisywaniu tej decyzji wszyscy byli pijani i nie wiedzieli gdzie sie znajduja,moze w Fosowskiem a moze w Staniszczach a moze w Kolonowskiem.Zrob Pan cos z nazwa tej szkoly.Sam Pan do niej uczeszczal i napewno byl Pan dumny z tej szkoly 

Odpowiedz