Trzeba sprzedać przystań?

Trzeba sprzedać przystań?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kolonowskiem przewodnicząca komisji gospodarczej, Krystyna Bajsarowicz-Spałek, zwróciła uwagę na koszty utrzymania przystani kajakowej w Fosowskiem.

- Rocznie kosztuje nas to około 10 tysięcy złotych - mówi radna. - Wywóz śmieci, koszenie, toalety na czas sezonu kajakowego, bieżące naprawy - wylicza. - Dochodzą też koszty wynikające z częstych dewastacji, bo miejsce to leży na uboczu. Myślę, że trzeba pomyśleć o sprzedaży obiektu.

Czy gmina poważnie myśli o takim pomyśle? Przystań kajakowa w Fosowskiem powstała w ramach projektu „Utworzenie Regionalnego Centrum Turystycznego Dolina Małej Panwi” w latach 2009-2012. Wtedy nie istniały jeszcze duże prywatne przystanie kajakowe, które dziś działają w gminie. Obecnie gminny obiekt jest wykorzystywany w niewielkim stopniu, a za jego utrzymanie płacą podatnicy.

- Przystań kajakowa może zostać zbyta po zakończeniu okresu trwałości projektu, w ramach którego została wybudowana, czyli najwcześniej w 2018 roku - mówi wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Jeśli zdecydujemy się na zbycie nieruchomości, zostanie ona najpierw poddana wycenie, następnie musi zostać wywieszona na wykazie nieruchomości przeznaczonych do zbycia, a dopiero później może nastąpić przetarg. Naszym celem jest, aby przystań pełniła nadal tę samą funkcję, co obecnie.

Zdaniem mieszkańców sprzedanie obiektu to dobry pomysł.

- Potrzeba tam stałego nadzoru i gospodarza, który wykorzysta potencjał tego miejsca - mówią.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dotknąć bajkę
Tęczowe motyle i kapsuła czasu
O co chodzi z tym przedszkolem?
Ile na liczniku?

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 16 Czerwiec, 2017 - 18:50

Kolonowska Mafia!!!! Dotacje unijne skasowane i najlepiej w Roku 2018 Przystajn w Fosowskiem sprzedac i znowu kasowac.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Czerwiec, 2017 - 21:06

To prawda! Trzeba prawdziwego gospodarza! A tym napewno nie jest Gmina Kolonowskie z jej Burmistrzem! Wybudować za unijne.. to łatwe, trudniej utrzymać.. tak samo jak ścieżki rowerowe... Wybudować za dotację, trzasnąć sobię fotę do gazety, pokazać mieszkańcom i Radnym jakim sie jest obrotnym włodarzem a gdy wynik wyborów jest pozytywny i zasiada się ponownie w fotelu to ma się to już w nosie... za rok wybory to i sprawy zapomniane trzeba odgrzać by pokazać jakim to jest się gospodarzem dbającym o... trzeba przecież zostać na stołku.. nie ma innej alternatywy, bo talentu, wiedzy i fachowości poza tym, że się jest z MN Burmistrzem nie ma!

Odpowiedz