To nie roztopy, to łzy rozpaczy

To nie roztopy, to łzy rozpaczy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tak wygląda droga powiatowa między Jaryszowem a Ujazdem, nie tylko w czasie roztopów, ale także podczas każdej większej ulewy - napisała w mailu do redakcji Czytelniczka i dołączyła zdjęcia drogi. - Dla kogoś, kto 12 razy w tygodniu musi tę drogę pokonać, to prawdziwe wyzwanie, a mijanie się z samochodami ciężarowymi graniczy praktycznie z cudem. Drugim problemem są dziury, które się na tej drodze znajdują, a których nie widać, gdyż są po prostu zalane, i oczywiście błoto naniesione na drogę. Od lipca były już 3 wypadki w tym miejscu (o tylu mi wiadomo). Nie wiem, czy jakaś inna droga powiatowa jest w takim stanie, jak ta, szczerze mówiąc nie znalazłam takiej, chociaż jeżdżę dosyć dużo samochodem. Jazda tą drogą to jak przedzieranie się przez dżunglę. Myślę, że popierają mnie wszystkie osoby, które tamtędy jeżdżą - podsumowała.

O stanie drogi powiatowej między Jaryszowem a Ujazdem rozmawialiśmy z wicestarostą Januszem Żyłką. Nie pozostawił złudzeń - w tym roku generalny remont tego odcinka drogi na pewno nie zostanie przeprowadzony. Powiat ma zaplanowane inne duże inwestycje - m.in. modernizację będącej w opłakanym stanie drogi między Strzelcami a Dolną.

- W tym roku zima dała o sobie znać - przyznał wicestarosta. - Do tej pory wydaliśmy na nią więcej niż za cały poprzedni rok.

Janusz Żyłka zapewnia, że służby powiatowe reagują na bieżąco.

- Nie zawsze jednak zalanie drogi jest winą zarządcy. Często woda nie ma ujścia, bo niedrożne są rowy melioracyjne. W tym przypadku grunt był zamarznięty i nie mógł wchłonąć takiej ilości wody - uważa wicestarosta.

Powiat zamierza w najbliższym czasie doraźnie połatać większe dziury w drodze między Jaryszowem a Ujazdem. W tym roku mają też zostać wycięte suche drzewa wzdłuż tej drogi. Jednak nie wiadomo konkretnie, kiedy odbędzie się wycinka ani ile drzew zostanie wyciętych.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Niezdrowice bawiły się dwa dni
Ber odwiedził burmistrza
Dzieci skorzystały z oferty
Dzień pań

Komentarze

Portret użytkownika tom_tom
Wysłane przez tom_tom (niezweryfikowany) w 28 luty, 2017 - 13:30

W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy samochód, nie wiem jeszcze jaki , ani za ile, Nie wiem konkretnie kiedy to nastąpi .... poczekam najpierw na powiatowych magików...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 07:08

jedyna droga malo normalna do strefy gospodarczej prowadzi przes sasiednie gminy hm kto wpadnie na to ktore ha pozdrowienia dle wszystkich radcow Gminnych

Portret użytkownika haha
Wysłane przez haha (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 09:34

"Nie wiem, czy jakaś inna droga powiatowa jest w takim stanie, jak ta, szczerze mówiąc nie znalazłam takiej, chociaż jeżdżę dosyć dużo samochodem." haha kobieto widocznie mało jeździsz i mało wiesz. Przejedź się drogą powiatową Balcarzowice - Sieroniowice, Balcarzowice - Błotnica Strzelecka, Lichynia - Leśnica, Dolna - Strzelce Opolskie, Zalesie Śląskie - Cisowa, to zrozumiesz, co to znaczy tragiczny stan jezdni i docenisz całkiem niezły stan drogi, po której jeździsz . 

Odpowiedz