fbpx To było święto biegaczy i kibiców | Strzelec Opolski

To było święto biegaczy i kibiców

To było święto biegaczy i kibiców

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ponad 250 osób pobiegło w Izbickim Biegu Charytatywnym, który odbył się w niedzielę, 9 czerwca. Dzięki zaangażowaniu wielu osób impreza udała się znakomicie. Uczestnicy mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją formę, ale przede wszystkim pomóc Bartkowi Małasze - mieszkańcowi Izbicka, który zmaga się z przewlekłą chorobą. Część z opłaty startowej przeznaczona została na rehabilitację chłopaka, kibice mogli go wesprzeć, wrzucając datki do puszek - te zapełniały się błyskawicznie.

 

O tym, że bieganie wyzwala endorfiny, widać było na każdym kroku - w trakcie sportowej rywalizacji, a także już po biegu - zawodnicy nie przestawali się śmiać, motywowali się nawzajem na starcie, po biegu robili sobie śmieszne zdjęcia w foto-budce, wiwatowali na cześć zwycięzców. Euforyczna atmosfera udzielała się też tym, którzy przyszli tylko popatrzeć...

 

Impreza biegowa przerodziła się w rodzinny festyn - zadbano o atrakcje dla młodszych i starszych. Można było potańczyć zumbę z mistrzynią Polski mażoretek Dominiką Paculą, robić wielkie mydlane bańki, a także wziąć udział w spotkaniu z Krzysztofem Trzeciakiem - trenerem personalnym, który radził, jak dobrze przygotować się do startu, co jeść przed czy po treningu, jak zregenerować siły.

 

- Dziękuję wszystkim, którzy spędzili z nami ten niedzielny czas. Liczba uczestników przeszła moje oczekiwania. Choć organizacja tej imprezy kosztowała wiele wysiłku to uważam, że warto było... W przyszłym roku też się tego podejmiemy - ludzi, którzy potrzebują wsparcia jest wielu, znów będziemy mogli komuś pomóc - uważa Beata Niepala, inicjatorka biegu w Izbicku i główna „kierowniczka zamieszania”.

 

Zapraszamy więc do Izbicka za rok!

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zabawy z Tuńczykiem
Utracki festyn

Odpowiedz