fbpx Teren monitorowany | Strzelec Opolski

Teren monitorowany

Teren monitorowany

Artykuły : 
Numer wydania: 

W gminie Zawadzkie powoli rozwijana jest sieć monitoringu miejskiego. 18 października pojawiły się dwie nowe kamery. Obecnie gmina ma jedną kamerę zamontowaną w celach typowo promocyjnych, pokazującą panoramę miasta z wieży ciśnień, oraz cztery, które mają służyć zwiększeniu bezpieczeństwa.

Monitoringiem objęte są plac zabaw i wyspy nad stawem oraz teren przy restauracji Szuwarek. Kamery są bardzo dobrej jakości. Na przykład na urządzeniu zamontowanym na jednej z wysp można zobaczyć, co się dzieje na drodze pod blokiem za placem zabaw! Możliwe jest przybliżenie obrazu o kilkadziesiąt metrów.

Widok z kamery na wieży ciśnień będzie można podglądać na stronie internetowej gminy Zawadzkie. Zebrany materiał filmowy z kamer gromadzony będzie na serwerach, tak aby w razie konieczności można go było przejrzeć i na przykład ujawnić sprawców dewastacji. Na razie nie ma osoby, która siedzi i cały czas obserwuje, co dzieje się na kamerach, ale nie wyklucza się stworzenia takiego stanowiska w przyszłości.

Zakup urządzenia i zamontowanie jednej kamery to koszt około 4 tysięcy złotych. Kolejne inwestycje w tym kierunku planowane są w przyszłym roku.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kierują się miłością
Szkoła, a nie dom
Gwiazdorskie centrum
Bezpieczna jesień życia

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2016 - 14:50

Prawdę mówiąc nie wiem czy się cieszyć czy się martwić tym monitoringiem. Z jednej strony to wszystko zmierza do tego że strach bedzie sie po tyłku poskrobać bo możesz być obserwowany nie mówiąc o przytulankach z dziewczyną ale z drugiej strony przez debili którzy nic innego nie potrafią tylko niszczyć i dewastować czyjąś prace i trud to może być jedyne skuteczne rozwiązanie.Krótko mówiąc w tej sprawie nie mam zdania.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2016 - 12:56

Bardzo dobrze robi Burmistrz, jak zrobi monitoring gminy to znowu udowadni, że jak się chce to się da. Monitoring jest bardzo potrzebny, o tym przekonali się już nie jedni. Gmina z monitoringie jest gminą bezpieczniejszą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2016 - 14:17

P....... o Szopenie. Kiedy i gdzie przez sam montaż kamer stało się bezpieczniej? Monitoring ma sens tylko i wyłącznie wtedy gdy jest do niego całodobowa obsługa tzn osoba która go obserwuje (ukłon w stronę Norberta bo to świetne stanowisko pracy dla niepełnosprawnych) i natychmiast zgłasza wszystko policji. Policja która podejmuje interwencje. Właściciel lub osoba wyznaczona przez niego do jego reprezentowania aby zgłaszać wszyskie przypadki niszczenia mienia policji w celu ściagnia sprawców.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Listopad, 2016 - 06:52

Trzeba przyznać rację bez żadnych żartów pomysł z Norbrtem jest całkiem dobry tylko musi być wola ze strony władz isamego Norbiego

Odpowiedz