fbpx Tego w Zawadzkiem nie było! | Strzelec Opolski

Tego w Zawadzkiem nie było!

Tego w Zawadzkiem nie było!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Biblioteka i Kultura pozyskała środki na zakup super profesjonalnego sprzętu do nagrywania obrazu i dźwięku. Za ponad 13 tysięcy złotych pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Kraina Dinozaurów nasza jednostka kultury zakupiła w kamerę ze statywem, mikrofonem i lampą oświetleniową oraz innymi akcesoriami.

 

Urządzenia zostaną wykorzystane już w najbliższą środę. 12 września o 16:00 prowadzone będą w kinoteatrze warsztaty filmowe. Wszyscy chętni będą mogli nauczyć się jak poprawnie rejestrować dźwięk i obraz.

 

- Naszym celem jest nauczenie ludzi korzystania z kamery, nie tylko profesjonalnej, ale też takiej wbudowanej w telefon komórkowy - tłumaczy Dominik Kowalski, wicedyrektor BiK. - Chcemy by rejestrowali to co dzieje się w naszym otoczeniu, działania lokalne, wydarzenia kulturalne, by zostało to dla potomnych.

 

Jeśli znajdą się chętni, BiK chce uruchomić na stałe sekcję filmową. Pierwsze zajęcia będzie prowadził Dominik Kowalski, który z wykształcenia jest filmoznawcą, a od ośmiu lat czynnym operatorem kamery, przez jakiś czas pracował w telewizji.

 

Drugie spotkanie w ramach projektu „Sfilmowani” zaplanowano na 19 września. Co będzie dalej? Zależy tylko od zainteresowania mieszkańców.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Drewno na sprzedaż
Wszyscy pracujemy na chleb
Seniorzy zachwyceni, burmistrz wyróżniony

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Wrzesień, 2018 - 12:25

dopiero co BIK powstał a już widzę dyrektor  ,wicedyrektor,jak zwykle nowa jednostka nowe stanowiska  a co za tym idzie nowe pensje a potem narzekanie że pieniędzy na nic nie ma

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Wrzesień, 2018 - 15:20

tak to już bywa tworzy się coś nowego łączy sie  po to niby żeby oszczędzić a tak naprawdę to przy tej  okazji zawsze ktoś na tym zyskuje na co w takiej firmie wicedyrektor kpina jakaś pewnie jeszcze nowa kadrowa ,księgowa i oczywiście stanowisko dla pani S.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2018 - 08:15

"wicedyrektor" hahahahahahahahahahah

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2018 - 14:12

a był wogóle ogłoszony jakiś konkurs na dyrektora BIK chyba mi coś umknęło czy stanowiska zostały obsadzone swoimi

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2018 - 12:23

bik to nie nowa instytucja tylko rozszerzenie działań biblioteki więc konkursu nie musiało być. Ale jak widać od razu wymyslono wicedyrektora... a co on tam robi...? 

Odpowiedz