Tak ma wyglądać rynek

Tak ma wyglądać rynek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ujazd zmieni się nie do poznania!
 

Gmina Ujazd na poważnie szykuje się do rewitalizacji rynku w Ujeździe. Od lat można słyszeć niepochlebne opinie o obecnym stanie skweru w centrum miasta. Jest to wielki parking. Do niedawna był zastawiony kramami, które jednak udało się przenieść do budynku dawnego spichlerza, gdzie utworzono targowisko miejskie.

- Kolejnym krokiem będzie usunięcie stacji paliw z rynku - mówi burmistrz Tadeusz Kauch. - Zgłosił się do gminy inwestor, który chce wybudować taką stację w innym miejscu w Ujeździe. Zależy nam bowiem, by mieszkańcy mieli gdzie tankować paliwo, żeby nie musieli jeździć do innych miejscowości.

Jest już koncepcja przebudowy placu 1 Maja w Ujeździe. Jej autorami są architekci z Zabrza. Zakłada ona, że na rynku powstanie podziemny parking na ponad 40 samochodów. Zastąpi on dotychczasowy parking naziemny, zamiast którego pojawi się rekreacyjny skwer. Na placu przewidziano posadzkę wykończoną płytami różnego rodzaju - wielkoformatowymi, kostką brukową, płytami betonowymi, przedzieloną gdzieniegdzie liniowym oświetleniem zamontowanym w podłożu. Pojawią się rabaty z kwiatami, ławki i siedziska.

Architekci przewidzieli możliwość organizowania na rynku imprez masowych. Według założeń, scena miałaby stanąć nad wjazdem na parking podziemny - po przeciwnej stronie rynku niż dotychczas. Targi panieńskie czy inne imprezy nadal mogłyby odbywać się w centrum miasta.

- Gmina złożyła już wniosek o dofinansowanie rewitalizacji rynku - mówi burmistrz Tadeusz Kauch. - Staramy się o dotację z Unii. Jeśli ją dostaniemy, rewitalizacja na pewno zostanie wykonana - dodaje.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uzbierali na nowe drzwi do kaplicy
Inkubator do likwidacji?
Mubea ma swoją ulicę
Stopy w Nogowczycach
Zebrania mieszkańców
Odeszli...

Odpowiedz