fbpx Szukamy imion dla gąsek | Strzelec Opolski

Szukamy imion dla gąsek

Szukamy imion dla gąsek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gąsiorowice z gąsek słyną... Już niedługo lokalne stadko powiększy się o kolejnych członków.

 

- Nazwa wsi zobowiązuje - mówi Mateusz Stróżyk, prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Gąsiorowice. - To dlatego w różnych zakątkach wioski mamy figury gęsi. Niedługo ustawimy kolejne...

 

Społecznicy proszą o pomoc mieszkańców.

 

- Do 17 maja przyjmujemy propozycje oryginalnych imion dla naszego stadka. Można je zgłaszać przez Facebooka, na naszym profilu „Gąsiorowice”. Wybierzemy takie, które związane są z naszą miejscowością. Mogą być to imiona męskie i żeńskie. Najciekawsze zostaną umieszczone na tabliczce na Szlaku Gąski - mówi prezes.

 

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice pozyskało z Annalandu ok. 63 tysiące złotych na stworzenie we wsi Szlaku Gąski. Zostanie on oznaczony figurami gąsek w 16 różnych punktach.

 

- To innowacyjny pomysł, w którym połączymy obiekty, miejsca ważne dla historii wsi z jej symbolem, jakim od pokoleń jest gęś - przyznaje Mateusz Stróżyk. - Zamierzamy także wydać folder historyczny dotyczący Gąsiorowic. Roześlemy go do punktów informacji turystycznej w województwie, by promować naszą wioskę - mówi.

 

Szlak Gąski będzie dostępny bezpłatnie. Ma być gotowy do końca czerwca.

 

JK

 

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Gąsiorowice planuje walne zebranie w środę, 15 maja, o godz. 18.00 w świetlicy w Gąsiorowicach. Kto jest chętny, może przyjść na spotkanie i zapisać się do stowarzyszenia.

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Maj, 2019 - 19:04

Ludziom palma bije... Ze niektorzy slazacy sa tacy dziwni...

Portret użytkownika Kokoszka i Kogut
Wysłane przez Kokoszka i Kogut (niezweryfikowany) w 16 Maj, 2019 - 09:37

Cała Polska mówi o tym, że mieszkaniec Gąsiorowic oskarża o gwałt byłego wikarego z Jemielnicy Mariusza K. Mieszkaniec Gąsiorowic był wtedy dzieckiem. Były już ksiądz oskarżany jest o pedofilię. Cała Polska patrzy na tą sprawę!! Dziś ma zapaść wyrok w sądzie.

Rzekome wywiezienie dziecka w nocy na pole i rzekome wprowadzenie przez księdza prącia do anusu dziecka zszokowało całą Polskę! TVN, Polsat, i inni pokazywali to. A wy, redaktorzy "Strzelca",  nic o tym nie pisaliście!! Сzemu? Cenzura? 

Zamiast tego "Strzelec" zanudza ludzi sprawami trzeciorzędnymi np. Szlakiem Gąski i spotkaniami koła gospodyń wiejskich w Centawie!

Portret użytkownika Prezes
Wysłane przez Prezes (niezweryfikowany) w 17 Maj, 2019 - 21:46

Witam,

może cała Polska tym żyje, ale nazwanie szlakiem Gąski  sprawami trzeciorzędnymi to lekka przesada. Dla nas Gąsirowiczan jest to ważna sprawa!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2019 - 07:40

Ale ta Unia Europejska jest głupia....dawać 63 000 zlotych  na jakieś mosiężne gąski! Drugiego takiego głupiego przez stulecia nie znajdziecie, żeby wam taką mega kasę dawał na takie pierdoły.

Ciekawe jest to, że Unia wam ładuje kase w pupę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Maj, 2019 - 08:37

  Radzę czytać ze zrozumieniem. Przedsięwzięcie nie ogranicza się wyłącznie do mosiężnych figurek. Są one elementem akcentującym poszczególne, ciekawe historycznie, miejsca w Gąsiorowicach ujęte w dużym projekcie pn. Szlak Gąski obejmującym całą wieś. Proszę o odrobinę życzliwości dla młodych, gasiorowickich inicjatorów tego projektu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 11:06

To co kosztowalo te 63 000 zlotych?

Za ta kase mozna bylo kupic audi A3, a wy figurki kupiliscie...bo o figurkach tylko mowa.

Moze byscie pozyczyli nam pieniadze, bo my sie o rondo w centawie prosimy, wojt daje na policje, a wy na mosiezne gaski,

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 13:23

Audi A 3 -za 63 tys. -  hahaha od Niemca który płakał jak sprzedawał;-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 16:25

Debilizm... złomiarze wyzbierają gąski, bo to prawdopodobne w tak dzikim kraju jak Polska.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 16:44

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 16:57

Lepiej złożę donos do PiS-u na was. Dobrzeń też rozwalał kasę i PiS wcielił go do Opola. Może trzeba wcielić Gąsiorowice do Strzelec Opolskich. 

Ani jednej polskiej flagi na swięto narodowe wstyd.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 18:56

Nie wyzywaj internautów od durni, bo twoje IP łatwo zidentyfikować. Tym bardziej, że prokuratura działa lepiej niż za czasów POpaprańców. Ostrzegam Cię przed mową nienawiści, przemysłem pogardy, bo przyjdą po Ciebie o świcie.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 19:33

Skąd wiesz, że wyzywa internautów? Może miał na mysłi obecnego prezydenta Wenezueli?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Maj, 2019 - 20:30

Czy normalny katolik stawia posągi gąskom? Nie lepiej by było postawić krzyż na chwałę Pana? Wszystkie krzyże w Gasiorowicach są sprzed wojny! Ile krzyży postawila Odnowa Wsi Gąsiorowice? Postawie krzyża Panu Bogu było by piękne, zamiast  stawiać posagi idolom. 

Stawianie posągów idolom to BAŁWOCHWALSTWO. 

Strzeżcie się, aby nie skoczyć jak ci, którzy stawiali posągi Baala, Belzebuba czy Lewiatana.

 

Portret użytkownika Prezes
Wysłane przez Prezes (niezweryfikowany) w 22 Maj, 2019 - 21:43

Witam, 

Odnowa od kilkunastu lat odnawia kapliczki w Gąsiorowicach.... doliczyłem się 7 krzyży i kapliczek wyremontowanych przez odnowę i mieszkańców, a w tym roku będzie kolejny krzyż zmodernizowany! Planowane są dodatkowo w tym roku modernizację obrazków świętych wiszące w lasach.

Zapraszam do Gąsiorowic na rozmowę i spacer to wszystko podpowiadamy;)

Portret użytkownika Aleksandra S.
Wysłane przez Aleksandra S. (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2019 - 21:23

Bardzo fajny pomysł!

Takie ciekawe inicjatywy mogą naprawdę zachęcić do mikroturystyki regionalnej. Jak tylko odwiedzę rodzinne Strzelce w niedalekiej przyszłości, to z wielką chęcią namówię rodzinę na sobotni lub niedzielny wypad do Gąsiorowic!