SZACHY Juniorzy walczą w lidze

SZACHY Juniorzy walczą w lidze

Artykuły : 
Numer wydania: 

Turniej szachowy z okazji Dni Herbowych odbywał się w Reńskiej Wsi i był ostatnim sprawdzianem dla części szachistów z naszego powiatu przed drugoligowymi rozgrywkami drużynowymi.

W turnieju w Reńskiej Wsi początkowo w turnieju na prowadzeniu był Mateusz Hasterok (Strzelec DK Strzelce Opolskie) oraz Damian Malinowski (Hetman Wrocław), którzy mieli w dorobku 6,5 pkt. po siedmiu rundach. W ósmej spotkali się w bezpośrednim pojedynku Mateusz Hasterok i Tomasz Góreczny (Rodło Opole) i ten drugi okazał się lepszy. Swoją partię wygrał Malinowski, więc zapewnił sobie praktycznie zwycięstwo w turnieju. W ostatniej rundzie zremisował z Leszkiem Czerkawskim i wygrał zawody jako jedyny niepokonany. Za to Mateusz Hasterok w ostatniej rundzie przegrał ze Stanisławem Szynkielem i wymknęło mu się nawet drugie miejsce, gdyż swoją partię wygrał Tomasz Gureczny (Rodło Opole) i mając na koncie 7 pkt. zajął drugie miejsce. Trzeci był Mateusz Hasterok mając o pół punktu mniej.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Góreczny, wyprzedzając Mateusza Hasteroka oraz jego kolegę klubowego Dominika Charczenko z dorobkiem 5,5 pkt. Jeśli chodzi o zawodników z naszego powiatu w klasyfikacji generalnej to najwyżej był Mateusz Hasterok, który zajął trzecie miejsce z dorobkiem 6,5 pkt. Na siódmym miejscu rywalizację ukończył Dominik Charczenko z dorobkiem 5,5 pkt., a na 12. miejscu Łukasz Hasterok, który zdobył 5 punktów.

Od minionej soboty nasi szachiści są w Szczyrku na rozgrywkach drużynowych w ramach drugiej ligi szachowej, w której występują 32 zespoły. Rozegranych zostanie jedenaście rund a drużyny które zajmą miejsca od 25. w dół spadną z drugiej ligi.

W pierwszej rundzie Adamietz Strzelce Opolskie (pod taką nazwą występuje drużyna ze Strzelec Opolskich w lidze) grał z wyżej klasyfikowanym na liście rankingowej RzKS Rzeszów. Swoje pojedynki wygrali Łukasz Hasterok, Natalia Pluta oraz Agata Pietruszka, a remis zanotował na swoim koncie Dominik Charczenko. Przegrali swoje partie natomiast Mateusz Hasterok i Anatolij Syczewski, a wynik meczu to 3,5:2,5 dla naszej drużyny. W drugiej kolejce meczów Adamietz grał z klasyfikowanym na szóstym miejscu listy rankingowej (nasza drużyna jest 26. w rankingi drużyn drugoligowych) MAT Myślenice. Tym razem swoją partię wygrała Natalia Pluta, a zremisowali Mateusz Hasterok i Dominik Charczenko. Przeciwnikom ulegli Łukasz Hasterok, Agata Pietruszka i Anatolij Syczewski, a Myślenice wygrały mecz 4:2. W trzeciej rundzie, w poniedziałek, strzeleccy szachiści grali z Gambitem Przemyśl (14. nr na liście rankingowej) i już przed meczem Łukasz Hasterok zdobył punkt dla drużyny, gdyż przeciwnik nie miał dla niego konkurenta.

WAR

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nowości w rozgrywkach
Rozmaitości skatowe
Wieści piłkarskie

Odpowiedz