Szachowy memoriał w ratuszu

Szachowy memoriał w ratuszu

Artykuły : 
Numer wydania: 

SZACHY
Strzelecki ratusz był miejscem rozgrywania tradycyjnego, siódmego już Memoriału im. Franciszka Prochownika. Jednocześnie były to mistrzostwa Opolszczyzny w szachach aktywnych.

 

W turnieju każdy z zawodników miał do rozegrania dziewięć partii, na każdą z nich miał kwadrans. W turnieju wzięło udział 68 uczestników w tym cztery kobiety. Zwycięzcą został Paweł Kowalczyk, który zgromadził 8 punktów. Przegrał tylko w czwartej rundzie, z arcymistrzem Wojciechem Morandą. Grał również z Andrzejem Pankiem ze Strzelca DK Strzelce Opolskie w pierwszej rundzie i wygrał. Na miejscach od drugiego do piątego było czterech graczy mających na koncie po 7 punktów. Dzięki punktacji pomocniczej na drugim miejscu znalazł się arcymistrz Vladimir Sergeev z Ukrainy. Trzeci był jego rodak, Artem Omelja, a czwarty Vadim Razin. Na piątym miejscu uplasował się Krzysztof Banasik (Zarzewie Prudnik) i tym samym został mistrzem Opolszczyzny.

 

Ze strzeleckich graczy najlepszy był Marcin Taboła. Zaczął rywalizację od kolegi klubowego, Andrzeja Jankowskiego, ale potem trafił na arcymistrza Sergeeva, z którym przegrał. Później trzy partie wygrał i jedną zremisował, aby w ostatniej rundzie zagrać z innym graczem Strzelca, Andrzejem Karczewskim. Sytuacja tak się ułożyła, że zwycięzca zostawał najlepszym graczem ze Strzelec Opolskich. Wygrał Taboła.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
PIŁKA RĘCZNA Pierwsze zwycięstwo zawadzczan
Tabele ligowe

Odpowiedz