fbpx Sukcesy młodego fotografa | Strzelec Opolski

Sukcesy młodego fotografa

Sukcesy młodego fotografa

Artykuły : 
Numer wydania: 
Błażej Duk z Zalesia Śląskiego jest znanym w gminie Leśnica fotografem. Jego zdjęcia zamieszczane były nie tylko na stronach internetowych funkcjonujących w gminie, ale także w kalendarzach, materiałach promocyjnych czy na widokówkach. Często też na łamach naszego tygodnika. Młody fotograf odniósł w ostatnim czasie kolejne sukcesy w konkursach fotograficznych.

We wrześniu br. Muzeum Wsi Opolskiej zorganizowało konkurs pn. „Kultura źródłem zmian na obszarach wiejskich. Aktywność kulturalna na opolskiej wsi w obiektywie”. Organizatorom konkursu chodziło o to, aby pokazać, że na wsi toczy się bogate życie artystyczne, kulturalne i społeczne. Uczestnicy mieli przesyłać zdjęcia dokumentujące organizowane na wsi festyny, jarmarki, kiermasze, imprezy folklorystyczne, koncerty, prace społeczne, etc, a także kultywowane do dziś zwyczaje świąteczne – andrzejki, święcenie jajek, zdobienie kroszonek i pisanek, żniwnioki i inne. Zdjęcie nadesłane przez Błażeja Duka, ukazujące przygotowania do uroczystości Bożego Ciała w Zalesiu Śląskim, otrzymało wyróżnienie w tym konkursie.

Czwartego listopada w sali Orła Białego w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym „Ostrówek” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu odbyło się podsumowanie konkursu pn. „Opolskie Parki Krajobrazowe z ziemi, wody i powietrza”. W konkursie udział wzięło 57 osób, które nadesłały 317 zdjęć. Wszystkie fotografie wykonane zostały na terenie Opolskich Parków Krajobrazowych, a uczestnicy pochodzili z różnych rejonów Polski, a także z Czech. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarsi byli w wieku emerytalnym. Komisja konkursowa podkreślała, że poziom nadesłanych zdjęć był bardzo wysoki i trudno było wybrać te najlepsze. Także w tym konkursie Błażej Duk odniósł sukces zdobywając I wyróżnienie.

Sukcesy młodego fotografa niewątpliwe przyczyniają się do promocji naszego regionu, gdyż jego zdjęcia ukazują piękno i różnorodność opolskiej ziemi. Gratulujemy!

uj

Odpowiedz