fbpx Strzelce w Księdze Guinnessa | Strzelec Opolski

Strzelce w Księdze Guinnessa

Strzelce w Księdze Guinnessa

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=1729|title=|desc=|link=popup|align=left|width=114|height=150]Mieszkający w Strzelcach Opolskich 18-letni Tomasz Konior najdłużej na świecie nieprzerwanie grał w siatkówkę plażową
Aż 1451 minut czterech siatkarzy z Polski grało w siatkówkę plażową, co jest nowym rekordem, który zostanie zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Wśród tych czterech rekordzistów aż trzech pochodzi z Opolszczyzny, a jednym z nich jest 18-letni Tomasz Konior ze Strzelec Opolskich.
- Dość przypadkowo znalazłem się w gronie bijących ten rekord zawodników – powiedział nam Tomasz Konior. – Chodzę do szkoły do Kędzierzyna-Koźla i gram w siatkówkę w tamtejszym MMKS-ie. Kolega z klubu kilka tygodni temu zapytał mnie, czy nie wziąłbym udziału w takim przedsięwzięciu. Od razu się zgodziłem, bo to fajna zabawa.
Pomysłodawcą bicia rekordu w długości gry w siatkówkę plażową jest Zbigniew Bąk z Ustki, który skontaktował się z kilkoma zawodnikami. Skład bijących rekord zmieniał się w ciągu załatwiania formalności i ostatecznie tylko jeden gracz z czwórki był z Ustki, a trzech przyjechało z Opolszczyzny. Adam Jankowski i Tomasz Konior do bicia rekordu przygotowywali się dwa tygodnie.
- Oczywiście prócz samej gry w siatkówkę staraliśmy się również przygotować psychicznie – powiedział nam Tomasz Konior. – Ostatnie dni przed biciem rekordu poświęciliśmy już raczej na odpoczynek, jak najwięcej leżenia i spania. W piątek rano rozegraliśmy kilka setów dla rozgrzewki i o godz. 10.10 ruszyliśmy do bicia rekordu.
Zgodnie z regulaminem zawodnikom przysługiwała przerwa pięciominutowa w każdej godzinie gry, a przerwy te można było sumować. Gracze ustalili więc, że najpierw grają bez przerwy kilka godzin, aby mieć dłuższy odpoczynek później.
- Pierwszą przerwę zrobiliśmy sobie po ośmiu godzinach gry – powiedział Tomasz Konior. – Mieliśmy prawo do 40 minut, ale wykorzystaliśmy tylko pół godziny na zjedzenie kurczaka i napicie się. Nie było zbyt gorąco, ale i tak strasznie doskwierało pragnienie. Później po kolejnych czterech godzinach znów zrobiliśmy sobie odpoczynek, ale staraliśmy się nie wykorzystywać całego przysługującego czasu, na wypadek jakiejś kontuzji. Bardzo pomogły nam znajome dziewczęta z Bydgoszczy, robiły masarze i należą się im serdeczne podziękowania. Poza tym byliśmy miedzy sobą w ciągłym kontakcie i jeśli ktoś czuł się źle, to staraliśmy się na niego nie zagrywać, aby mógł złapać oddech.
W sobotę o godz. 10.11 Adam Jankowski z Kędzierzyna-Koźla, Tomasz Konior ze Strzelec Opolskich, Michał Fuks z Nysy i Tomasz Garbulski z Ustki zakończyli swoją grę ustanawiając nowy rekord długości gry w siatkówkę plażową. Grali 24 godziny i 11 minut. Rozegrali 52 sety, a punktowy wynik meczu to 1022:895 dla pary Garbulski, Fuks.
- Faktycznie przegraliśmy ten mecz, ale w tym wypadku nie to jest najważniejsze – powiedział nam szczęśliwy Tomasz Konior. – Otrzymaliśmy pamiątkowy puchar i medale. Na oficjalny certyfikat musimy jeszcze poczekać. Wszystko było filmowane i nim rekord zostanie zatwierdzony zweryfikować musi go komisja, mimo iż oficjalni sędziowie obserwowali bez przerwy nasze zmagania. Teraz przez kilka dni na pewno nie zagram w siatkówkę, ale poświęcę czas na odpoczynek. Jesteśmy w Ustce jeszcze jakiś czas, więc skorzystam z okazji, że są wakacje i odpocznę trochę.
Tomasz Konior jest prawdopodobnie pierwszym mieszkańcem Strzelec Opolskich, którego nazwisko zostanie wpisane do Księgi rekordów. Gratulujemy.
Piotr Warner

Komentarze

Odpowiedz