fbpx Strona w budowie | Strzelec Opolski

Strona w budowie

Strona w budowie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zmienia się strona internetowa gminy Kolonowskie. Nowa szata graficzna pojawiła się w ubiegły wtorek, 4 kwietnia. Jak zauważyli nasi Czytelnicy, zamiast miniaturowych zdjęć bądź symboli wyświetlały się na niej wielokrotnie herby gminy, a część treści nie zgadzała się z tytułami w nagłówkach. Na górze strony szybko pojawił się komunikat, że strona jest w budowie - przepraszamy za utrudnienia, a usterki są na bieżąco usuwane.

- Naszym celem było z jednej strony wizualne odświeżenie strony www, a z drugiej strony uporządkowanie informacji - wyjaśnia wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Wynika ono z audytu naszej strony www, który został przeprowadzony w ubiegłym roku. Nie wykazał on może istotnych uchybień, ale pokazał, że na stronie istniały pewne nieścisłości.

Gminie zależy, aby strona www pełniła funkcję „folderu reklamowego online”. Zdaniem Wacławczyka, na poprzedniej witrynie było dużo informacji nie zawsze dotyczących stricte gminy.

- Teraz chcemy, aby na stronie były tylko te najistotniejsze - mówi. - Należy również podkreślić, że wszystko to, co dotyczyć będzie urzędu i co jest ważne dla mieszkańca, jest zamieszczane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Chcemy, aby i tam mieszkańcy częściej zaglądali. Dlatego BIP ma nie tylko swoją zakładkę na stronie, ale również z BIP-em powiązana jest zakładka urzędu.

Gmina nie poniosła żadnych kosztów związanych z uruchomieniem nowej strony, z wyjątkiem nakładu pracy związanego z weryfikacją zawartych na stronie informacji.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jeśli jesteś szczęśliwy, klaszcz w ręce!
Niemieckojęzyczne popołudnie
Czego chcą dzieci?

Odpowiedz