fbpx Sprzątali ramię w ramię | Strzelec Opolski

Sprzątali ramię w ramię

Sprzątali ramię w ramię

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego trzeciego marca mieszkańcy Jemielnicy wyszli z grabiami do parku.

 

- Zabraliśmy się za wiosenne porządki. Po zimie było dużo liści, gałęzi i innych nieczystości - przyznaje sołtyska Adelajda Wiechoczek. - Ogłosiłam wszystkimi dostępnymi kanałami termin sprzątania. Bardzo się ucieszyłam ze sprzyjającej prognozy pogody. Na wezwanie stawiło się aż 55 osób!

 

Przyszli panowie i panie, które ochoczo wygrabiły liście.

 

- Panowie wyczyścili piaskownicę, następnie wypełnili ją świeżo przywiezionym czystym piaskiem, przycinali krzewy, wyremontowali ozdobną ławę i stół, ochoczo ładowali zeschnięte liście na przyczepy - chwali sołtyska. - Nieprzerwanie przez ponad 3 godziny ramię w ramię pracowali mieszkańcy razem z władzami tj. wicemarszałkiem Romanem Kolkiem, starostą Józefem Swaczyną, radnym Rudolfem Figurą. Niestety inne obowiązki nie pozwoliły im zostać do końca, ale cieszę się, że znaleźli czas.

 

W pewnym momencie również strażaków wezwała do akcji gaśniczej syrena, nie mogli dalej pomagać przy porządkach, mimo to mieszkańcy poradzili sobie doskonale.

 

- Wysprzątaliśmy teren wokół makiety kościoła, park, plac zabaw, teren wokół amfiteatru - wymienia pani Adelajda. - Po skończonej robocie najpierw napiliśmy się ciepłej kawy i herbaty, skosztowaliśmy szarlotki upieczonej przez panie z rady sołeckiej, potem zajadaliśmy się pieczonymi kiełbaskami, chlebem i bułkami. Na świeżym powietrzu smakują wybornie! Dziękuję sponsorom: Grzegorzowi Pyka, Lidii Krzyk ze sklepu Żuberek, Delikatesom Centrum, Piekarni-Cukierni Effka. Dziękuję każdej osobie, która w jakikolwiek sposób pomogła w pracach, członkom rady sołeckiej, Odnowy Wsi...

 

Co ciekawe, najmłodszy ochotnik do sprzątania liczył 18 miesięcy, najstarszy skończył 82 lata.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Rondo czy plac budowy?
Znów wypłynął na głębię
Kładą nową kostkę
Z serdecznościami

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2019 - 21:06

Jest 12 zł za śmieci będzie 18 zł. Trójca w składzie Kolek, Swaczyna i Marcinek zainteresowani są na facebooku jarmarkiem cysterskim. Ludzie zamiast faceboka zainteresujcie się tematem śmieci dlaczego jest tak droga i czy tych najbiedniejszych będzie stać. Na dożynkach ludzi umiecie klepać po plecach a co teraz ważniejszy facebook od dojenia ludzi i tej drożyzny w Gminie Jemielnica. Na litość płacimy ogromne pieniądze za kanalizację i wodę teraz dojdą śmieci. Litości a Wy dalej pytacie Marcina o gazociąg, Chcecie żeby Nas wydoili do zera?

Panie Wójcie Wycisło po tym tekscie tylko jedno przychodzi na myśl - Pan Wycisło kompletnie nie nadaje się na stanowisko wójta i to nie podlega dyskusji. Oczywiście to już było dawno wiadomo, wiec to jest tylko powtarzanie nieudolności obecnego wójta. Nie wiadomo czy Wy się jaja robicie z ludzi, czy poprostu jesteście tak nieudolni, tak mało kompetentni na tej gminie? 

Szanowni Państwo nie wierzcie im. Podajemy dowód dlaczego?

Kiedyś obiecano, że opłata za wodę i kanalizację nie pójdzie w górę. Z biegiem lat opłata jednak bardzo szybko wzrastała. Tłumaczono podobnie że rosną koszty, że państwo podnosi stawki itp. Oczywiście obecny wójt wraz z rada gminy uwierzyli na słowo o rosnących kosztach, w te głupie bajeczki. Okazało się że prezesiunio i jego wice Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji biorą za swoją pracę taką forsę, setki tysięcy rocznie. A nasi na gminie dalej widzą rosnące koszty, a tu proszą na co forsa idzie. Dlatego ludzie wiecie skąd się biorą takie stawki. Ale jeszcze jedno warto dodać w tym temacie. Właścicielami Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji jest Gmina Strzelce Opolskie i Gmina Jemielnica. Stąd wniosek prosty. Doji nas z kasy właściciel czyli sam wójt aby prezesunio miał się dobrze albo bardzo dobrze. On to chyba uwielbia dojenie? Szanowni mieszkańcy to wszystko się składa na to, że w Gminie jemielnicy opłata za wodę i kanalizację jest kilka razy (powtarzam kilka razy) wyższa niż np. w Gminie Izbicko. 

Dalej wierzycie w te ich bajeczki o rosnących kosztach? Panie Wycisło wztost o 50% to szaleństwo. Czy wy na tej gminie zastanowiliście się jak się poradzą Ci którzy zarabiają najmniej, czy ich będzie stać. NIE NIE NIE!!!! Ale ustalić sobie ze radni umieją za sesję dostać procent od płacy minimalnej czyli więcej i więcej dostawac to umiecie od razu zrobić. Żenada. Rząd daje żeby sie żyło lepiej a Wy na czele z Wójtem Marcinem Wycisło doicie i doicie ludzi. Szanowni Państwo jedna jest prawda dopóki Wy ludzie nie zmądrzejecie na wyborach i nie wymienimy 99% radnych i wójta to dalej będziemy płacić tylko więcej i więcej i słuchac bajeczek o rosnących kosztach. A teraz mieszkańcy kogo się wybraliście tak teraz macie. 

Odpowiedz