Sprzątali i sadzili kwiaty

Sprzątali i sadzili kwiaty

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Centawie mieszkańcy wzięli się za wiosenne porządki.

- Musieliśmy działać na dwie tury, ponieważ kiepska pogoda pokrzyżowała nam plany jednorazowego wielkiego sprzątania przed świętami wielkanocnymi - przyznaje sołtyska Ewa Ptok.

Prace porządkowe objęły głównie park i centrum wsi.

- Wygrabiliśmy liście, pozamiataliśmy place, wymyliśmy okna w świetlicy wiejskiej, uporządkowaliśmy teren wokół budynku, pod wiatą i przy kościele - wymienia sołtyska. - W prace zaangażowało się ok. 20 mieszkańców wsi, za co serdecznie im dziękuję.

Centawianie zadbali o rabaty - na murze kościelnym, w parku, przy przystankach autobusowych, na klombach i przy witaczach. Obsadzili je łącznie dwustoma pelargoniami.

- Co roku sadzimy kwiaty we wsi. W ten sposób ocieplamy jej wizerunek. Wiele osób, przejezdnych, chwali Centawę. Podoba im się u nas - mówi sołtyska.

Dla wszystkich sprzątających były kawa i ciasto. Słodkości z prywatnych środków ufundowała Ewa Ptok.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Inwestycje drogowe
Internauta dopytuje
Dzień Dziecka w Centawie
Z serdecznościami!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2017 - 22:06

Dlaczego Redakcja Strzelca Opolskiego nie umie opisać szczytu absurdu pomiędzy gminą jemielnica a strzeleckimi wodociągami? Przecież to jest nienormalne, to sie w głowie nie mieści, jak wodociągi nas doją a wójt wycisło kompletnie z tym nic nie robi. Od czego ten wójt jest na tej gminie??? I jeszcze dostał podwyżkę - tego nawet nie można w słowa ując, 

No ale czego tu się można spodziewać, Redakcja strzelca opolskiego ma swoje zasady, może kawałek przypomnienia, jest aktualnie konkurs dziecko na okładkę.... i tu proszę, w lato ubiegłego roku doda ma swój występ na dniach miasta i doda trafia na okładkę gazety, potem przyjeżdza do strzelec prezydent polski, niestety na okładkę strzelca opolskiego się nie dostał...No i być tu mądry z redakcji. 

A dzieci już niech sobie odpowiedzą czy warto brac udział w tym konkursie, doda się na okładkę dostaje a prezydent polski nie, a więc poziom chyba tego konkursu jest każdemu dobrze znany i zasady redakcji strzelca też. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2017 - 22:11

To jest masakra młodzi wyjeżdżają a oni taki cyrk odwalają. 

My mowimy tylko jedno referendum. 

Portret użytkownika Jastrzębski
Wysłane przez Jastrzębski (niezweryfikowany) w 26 Maj, 2017 - 22:54

Szanowny Panie Cebula, prosimy Pana, aby pańscy pracownicy czyścili forum z komentarzy, w których anonimowi ludzie opluwają innych. Przykład takich ohydnych kometarzy mamy powyżej. Mieszkam za granicą, zawsze czytam Strzelca Opolskieg, bo mi jest tęskno za moim hajmatem, ale naprawdę nieprzyjemnie robi się, gdy człowiek czyta prymitywne i obrzydliwe wpisy. a jeżeli dopuścić takie wpisy, to tylko dla zweryfikowanych uzytkowników!

Proszę Pana o odpowiedź...:-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Maj, 2017 - 19:27

haha ludzie nie bądzie śmieszni, doją ludzi a prezes zarabia 20 tysięcy na miesiac. 

I tu uwaga

niektózy mówią że woda taka droga bo to rząd jest temu winien 

ja się pytam 

gmina izbicko ma tania wodę więc gmina izbicko na na terenie Polski nie lezy.

Panie Cebula, niektórzy ludzie bronią wójta wycisły na wszystkie sposoby, rękami i nogami, bo poprostu boją się że im ktoś prawde wytyka.  Mi jest wstyd za wójta, i ogólnie za tą całą patologie.

Odpowiedz