Sprzatają po remoncie

Sprzatają po remoncie

Artykuły : 
Numer wydania: 

W maju zakończono prace remontowe na drodze wojewódzkiej 426 między Zawadzkiem a Piotrówką, ale wykonawcy nie zostawili po sobie idealnego porządku. 
- Przy wylocie z Wierchelsia na Zawadzkie, po prawej stronie drogi, utworzono skwerek, ale został przysypany ziemią, darniami kamieniami, wyglądało to bardzo nieestetycznie - skarży się sołtys Wierchlesia, Józef Jagoda i na dowód przesyła zdjęcia. - Prosiłem wykonawców, aby uporządkowali ten teren, ale bez efektu. 
Mieszkańcy wioski sami więc zabrali się za porządki. Sołtysowi pomogli: Dariusz Klugius, który użyczył kultywatora, Stefan Brytner, Adam Wyrwoł i Grzegorz Kołodziej. 
- Teraz skwerek jest przygotowany na posianie trawy, ale zrobimy to dopiero w sierpniu, teraz nie jest dobry czas na takie zabiegi - zapowiada Jagoda. - Dziękuję mieszkańcom za pomoc. 
Jednocześnie sołtys przypomina, że przy połączeniu drogi wiejskiej z wojewódzkiej na łuku jest wielka skarpa. Sprawa została już zgłoszona do urzędu.
- To bardzo niebezpieczne, powinny tam stanąć jakieś słupki, albo barierki - uważa. - Cieszymy się, mamy taką ładną szosę, ale wiele spraw wychodzi dopiero w praktyce - podsumowuje Józef Jagoda.
MM