fbpx Śląsk gra dalej | Strzelec Opolski

Śląsk gra dalej

UEFA Regions Cup 2019

We wtorek, 7 maja, na stadionie w Ujeździe rozegrany został mecz pierwszej rundy tegorocznej edycji UEFA Regions Cup 2019. Reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej przegrała z drużyną Śląskiego ZPN 0:2 i odpadła z rozgrywek. W opolskim zespole zagrał Patryk Sowiński z Piasta Strzelce Opolskie.

Pierwszy gol padł dość szybko, bo już w 17. minucie, po dobrym uderzeniu Mateusza Kaisera w prawy górny róg bramki Arkadiusza Fessera. Gospodarze mogli odpowiedzieć niemal od razu, ale dośrodkowanie Patryka Wojtasika zatrzymał Bartłomiej Cymerys. Do przerwy goście mieli jeszcze kilka dobrych okazji, ale piłka ostatecznie nie wpadła do siatki. Tuż przed przerwą wyrównać mógł Dawid Lewandowski, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

W drugiej połowie obydwa zespoły miały swoje sytuacje. W 64. minucie Jakub Zorzałek mógł podwyższyć wynik, lecz na drodze stanął mu nasz bramkarz. W 80. minucie Patryk Sowiński faulował w polu karnym Piotra Byśca. Sędzia od razu sięgnął po gwizdek i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Wojciech Rusek, ustalając wynik spotkania. Już w końcówce gospodarze mieli najlepszą okazję w meczu, gdy z bliskiej odległości strzelał Patryk Zagożdżon, ale dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy.

Drużyna Śląskiego ZPN zagra w następnej rundzie z obrońcami tytułu w kraju - Dolnośląskim ZNP.