fbpx Skarga oddalona, ale nie w całości | Strzelec Opolski

Skarga oddalona, ale nie w całości

Skarga oddalona, ale nie w całości

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na sesji powiatu, która odbyła się 25 maja, zarząd powiatu otrzymał absolutorium, podjęto między innymi uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego szpitala powiatowego oraz Powiatowego Centrum Kultury.

W 2015 roku wynik finansowy naszego szpitala, po dodaniu kosztów amortyzacji, jest dodatni i wynosi: 1 421 610 złotych. Koszty prowadzenia instytucji kultury, jaką jest PCK, wyniosły 1 535 455 złotych.

Radni zapoznali się też z rozpatrzeniem skargi na działalność dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Bernarda Klytę, złożoną w lutym przez osobę prowadzącą rodzinę zastępczą. Komisja rewizyjna w marcu przeanalizowała treść skargi, przyjęła dokumenty wyjaśniające od dyrektora PCPR i sprawę przekazała do zbadania Zespołowi Kontroli i Audytu Wewnętrznego, działającego w starostwie.

Po uzyskaniu wyjaśnień audytora i radcy prawnego, członkowie komisji stwierdzili, że skarga jest wielowątkowa i trudno określić, czy dyrektor niewłaściwie traktował skarżącą. Jak wyjaśnił zastępca przewodniczącej komisji rewizyjnej, Andrzej Wróbel, w skardze  było 18 zarzutów. Komisja uznała za zasadne jedynie 3.

W uzasadnieniu czytamy: „Pod względem merytorycznym komisja nie widzi dużych nieprawidłowości działań w PCPR. Świadczy to o właściwej pracy całego zespołu centrum”.

Za nieprawidłowe uznano brak współpracy dyrektora ze stowarzyszeniem rodzin zastępczych Serduszko, nieuznanie rodziny skarżącej za rodzinę zawodową oraz niewydawanie wszystkich opinii na temat dzieci znajdujących się w tej rodzinie zastępczej. Radni podzielili zdanie komisji, uznali skargę w dużej części za bezzasadną.

Póki co Bernard Klyta nie zapozna się z decyzjami radnych i komisji rewizyjnej, bo od kwietnia, po tym jak wybuchła sprawa podejrzenia go o mobbingowanie swoich podwładnych, nadal przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Do komisji rewizyjnej trafiły już dwie kolejne skargi na Bernarda Klytę.

bea

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2016 - 21:50

W prowadzeniu gminnego ośrodka kultury (SOK) też nikt nie widzi nic złego, a dyrektorka wydaje tam na administracje niemal tyle co wynosi cały budżet PCK. Koło ratunkowe znalazło tam między innymi dwoje pracowników PCK, którzy w PCK nie spisali, natomiast wygrali w cuglach nabór na stanowiska w SOK zanim jeszcze został ogłoszony.
Jeden z nich nie ukończył szkoły w wykonywanym zawodzie, a drugi dostał nowe nikomu i niczemu niepotrzebną fuchę kierowniczą, choć kilka miesięcy wcześniej angaż był na coś innego. Tzw "dobra robota" zawitała również do SOK-u.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Czerwiec, 2016 - 21:17

Każdy wiedział że mobbingu nie było. Każdy o tym wie. Ludzie mniejszości niemieckiej to ludzie odpowiedzialni o ponadprzecietnej inteligencji i wyczuciu. Nigdy by się tak nie zachowali.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Czerwiec, 2016 - 10:18

Przyjechała na audyt pani psycholog z zewnatrz i co ta biedna kobiecina mogła zrobic. Ktos kiedys powiedział ze aby o człowieku powiedziec jedno zdanie to trzeba najpierw z piec lat w jego butach pochodzic. Przyjechała wiec pani, zrobiła audyt, opisała kilka akademickich tez z psychologi klinicznej i pojechała.A członkowie komisji skarge oddalili ale nie w całosci. Co to za stwierdzenie? Skarge albo sie oddala, albo nie. A jezeli członkowie komisji sa mniej inteligentni od pan skarżacych , to co? No ale chyba tak nie jest bo ktos tu stwierdza ze ci MN to ponad przecietna inteligencja wiec zawsze maja racje. Wychodzi na to ze paniom z PCP daje sie delikatnie do zrozumienia ze jakkolwiek by sie nie kreciły to dupa zawsze z tyłu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Czerwiec, 2016 - 21:16

"W uzasadnieniu czytamy: „Pod względem merytorycznym komisja nie widzi dużych nieprawidłowości działań w PCPR. Świadczy to o właściwej pracy całego zespołu centrum”.

A wiec jakies nieprawidłowosci są wiec jak to ma swiadczyc o własciwej pracy całego zespołu? Nie lepiej powiedziec ze komisja pod wzgledem merytorycnym nie widzi duzych nieprawidłowosci w pracy Klyty i stwierdza ze pracuje własciwie bo to kolega z MN i musimy stac za nim murem. Banda hipokrytow.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Czerwiec, 2016 - 22:33

Teraz rozumiem z jakiego powodu nikt nie chce się kopać z koniem w gminnym ośrodku kultury (ale do czasu).

Odpowiedz