Skąd są te dziewczyny?

Skąd są te dziewczyny?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Zawadzkiem kilka lat temu założono sekcję mażoretek. Dziewczęta ćwiczą i jeżdżą na zawody. Ostatnio wzięły udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu, które odbywały się 21 maja.

Zespół o nazwie Primavera powstał kilka lat temu z inicjatywy kierownik domu kultury, Moniki Skibińskiej. Od września 2016 roku prowadzi go instruktorka Sandra Mientus. Grupa liczy 14 dziewcząt z terenu naszej gminy w wieku od 7 do 14 lat.

Na zawodach grupa zaprezentowała się bardzo dobrze, w jednej z kategorii zajęła nawet szóste miejsce. Próżno jednak było wyglądać w Kędzierzynie-Koźlu baneru gminy Zawadzkie.

- Zespół nie miał oznakowania, a reprezentował Zawadzkie - napisała naszej redakcji radna Urszula Piekacz, która prywatnie pojechała na zawody. - Rodzice dowozili dzieci własnym transportem, nie mieli żadnych talonów na posiłek, a inni mieli - żenada. Wstyd mi było słuchać uwag od rodziców tych dzieci - dodaje radna.

W podobnym tonie wypowiadają się rodzice, którzy także skontaktowali się z redakcją:

- Nikt nie pomógł nam w przygotowaniu tego wyjazdu, ale gdy potrzeba by mażoretki wystąpiły na gminnym festynie, to wiedzą, gdzie się zgłosić - mówi jedna z matek. - Przed zawodami dziewczęta musiały trenować na korytarzu hali sportowej, bo w sali liceum, gdzie zawsze miały zajęcia, odbywały się matury. Nie znaleziono dla nich godniejszego miejsca. Na konkursie wyrzucono nas z trybun, bo okazało się, że trzeba było rezerwować miejsca, a nikt tego nie zrobił. Cieszymy się, że pomimo tych trudnych warunków nasza instruktorka tak świetnie się spisała i pomogła dzieciom przygotować się i odnaleźć na konkursie.

Sandra Mientus nie rozumie zamieszania, jakie wynikło wokół konkursu, uważa, że kilka treningów na korytarzu nie było problemem.

- Od samego początku było ustalone, że na stroje czy wpisowe na konkursy rodzice muszą sami wpłacać składki - mówi instruktorka. - Dziewczęta z Primavery bardzo dobrze sobie radzą, świetnie zaprezentowały się w Kędzierzynie i mam nadzieję, że to zamieszanie nie wpłynie na funkcjonowanie grupy.

Monika Skibińska, kierownik domu kultury, odmówiła komentarza do całej sprawy. Jak dowiedzieliśmy się od rodziców mażoretek, kierowniczka podobno złożyła wypowiedzenie.

Matki spotkały się już z dyrektorem GOSiT-u Zenonem Charczukiem, który zapewnił je, że od września sekcja mażoretek będzie działała na nowych zasadach. W rozmowie telefonicznej ze „Strzelcem” dyrektor potwierdził, że sekcję czekają pozytywne zmiany.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kielcza miała herb?
Pomóż, to nic nie kosztuje
Zapraszamy na placki
Dziękujemy!
Historia lasów - odległa i bliska

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2017 - 10:50

nie rozumiem o co ten hałas  za hobby swoich dzieci placą rodzice  a nie mieszkańcy z podatków i zgłaszając dzieci do takiej grupy każdy liczy się z kosztami.A to że wystąpią na festynie to  nie robią łaski jak się chcą zaprezentować i pochwalić swoimi umięjętnościami

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2017 - 14:17

Dobrze to za piłeczkę też niech płacą ci co chodzą na treningi 

Portret użytkownika Rysiek z Klanu
Wysłane przez Rysiek z Klanu (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2017 - 17:34

Z tego co zrozumiałem to zawiodła opiekunka. Tak by wynikało z opisu. Czy ktoś się starał o jakieś dofinansowanie? Kto miał zarezerwować miejsce na trybunach? Urzędnik? Kto dostał informacje o posiłkach, miejscach dla widzów i sposobie ich rezerwacji i opłaceniu? Organizatorka! W urzędzie chyba nie mają obowiązku wiedzieć o wszystkich aktywnościach przeróżnych inicjatyw. Dofinansować też wszystkich się nie da. Moje dzieci również się udzielają i uczestniczą w wielu wyjazdowych imprezach. Wielokrotnie finansowaliśmy wyjazdy (transport i posiłek) ze swoich portweli. Nie widzę w tym nic złego. Co innego oficjalne stroje jeśli dzieci reprezentują często miasto, lub baner. Reprezentują miasto, gminę i szkołę, nawet w konkursach gdzie oficjalnie uczestniczą prywatnie, uważam że są reprezentantami swojego środowiska. Nie neguję tego, że może warto wysupłać dla tej grupy jakieś fundusze, ale w tej sytuacji chyba pretensje kierować trzeba do opiekunki, może rodziców że się nie dogadali?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Maj, 2017 - 17:43

Powinno się częściej pytać mieszkańców i to na co chcą przeznaczać pieniądze. Jestem za tym aby nie dotowac piłki nożnej a te właśnie pieniądze przeznaczyć na mazoretki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Maj, 2017 - 09:37

myślę że niepotrzebnie rozdmuchany temat a żenada pani radnej nie na miejscu nie ma ważniejszych tematów w gminie

Portret użytkownika EWALDZ NOWEGO OSIEDLA
Wysłane przez EWALDZ NOWEGO O... (niezweryfikowany) w 4 Czerwiec, 2017 - 18:49

 RADNI  SĄ WYBIERANI PRZEZ MIESZKAŃCÓW [...]

Regulamin forum zakazuje pisanie postów wieliki literami

Administrator.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Czerwiec, 2017 - 21:54

Nie narzekaj bo sto lat naprawdę świetnie wychodzi.