SIATKÓWKA Strzelczanie znów wygrali

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolski wygrali kolejny mecz drugoligowy, tym razem na wyjeździe pokonując Górnika Radlin.

Mecz w Radlinie był pierwszym spotkaniem rewanżowej rundy rozgrywek. W pierwszym meczu, rozgrywanym w Strzelcach Opolskich, podopieczni Rolanda Dembończyka wygrali z Górnikiem 3:0, w żadnym secie nie pozwalając Górnikowi na zdobycie 20 punktów. Ale rewanż to było już całkiem inne spotkanie.

ZAKSA Strzelce Opolskie zaczęła mecz w składzie: Walawender, Wójtowicz, Maziarz, Zapłacki, Walczak, Dorosz oraz Sumara (libero). Jako pierwsi punkt zdobyli gospodarze po zablokowaniu Wójtowicza. W kolejnych akcjach niedokładności w grze naszego zespołu oraz dobra gra miejscowych pozwoliły Górnikowi objąć prowadzenie 12:6. Czas wzięty przez trenera Dembończyka pomógł i z każdą kolejną akcją byli coraz bliżej rywali. Po asach serwisowych Grzegorza Wójtowicza ZAKSA zremisowała 13:13, a później obejęła prowadzenie. W końcówce nasza drużyna grała skutecznie a kolejnym asem serwisowym Wójtowicz doprowadził do wygrania seta 25:20.