Ser szwajcarski, a nie droga!

Ser szwajcarski, a nie droga!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piszę do gazety, bo nie widzę sensu po raz kolejny pisać do pana burmistrza Toszka. Dziura na dziurze obok dziury - tak można nazwać sytuację pomiędzy przysiółkiem Nakło a Kotulinem. Co rok to samo, na wiosnę klejenie dziur, a i tak nawet lato się nie skończy, a dziury pojawiają się znowu - napisał do naszej redakcji mieszkaniec Kotulina. - Musimy dziennie dowozić dzieci do szkoły, musimy tą drogą jechać do sklepu i kościoła. Dużo aut jedzie tutaj do pracy - droga prowadzi bezpośrednio na Opolszczyznę (wiele osób jeździ tędy na strefę do Ujazdu). Mamy tutaj nawet restaurację, a droga, która do niej prowadzi, pewnie niejednego pozbawiła apetytu. Mam nadzieję, że „Strzelec Opolski” poruszy ten temat i coś się odmienni - dodał Czytelnik.

- Stan tej drogi jest koszmarny. Po prostu ser szwajcarski, a nie droga! Na rowerze musimy bardzo uważać. Czujemy się jak na torze przeszkód. Mały błąd na odcinku tej drogi może kosztować nas zdrowie, niestety nie mamy wyboru, by jeździć inaczej - skarżą się też rowerzyści jeżdżący tą drogą.

„Strzelec” zwrócił się z problemem do burmistrza Grzegorza Kupczyka.

- Dziury na pewno zostaną załatane po zimie. Mamy gotowy projekt tej drogi, niestety na dzisiaj nie mamy środków, żeby to wykonać. Obecnie mamy budżet obciążony reformą oświaty i środki musimy przeznaczyć na przystosowanie szkół, szczególnie gimnazjum do podstawówki - tłumaczy burmistrz.

Niestety mieszkańcy Kotulina i przysiółka Nakło muszą uzbroić się w cierpliwość. Jedyne, co im na razie zostaje, to rozwaga i ostrożność w poruszaniu się tą drogą.

Sabina Grzesik-Kandziora

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zdobiono ponad 300 jaj!
Zaczarowani teatrem...

Komentarze

Portret użytkownika dociekliwy
Wysłane przez dociekliwy (niezweryfikowany) w 11 Kwiecień, 2017 - 12:04

ale pieniądze na remont urzędu to są ,  a od wczoraj kolejna przeprowadzka referatu.Z drugiej strony co szanowni radni z Kotulina zrobili w tej sprawie ?

Odpowiedz