Sąsiedzi donoszą na siebie

Sąsiedzi donoszą na siebie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Z powodu braku parkingów...

Samochodów z każdym rokiem przybywa. Już za 1000 zł można kupić auto, nic więc dziwnego, że jedna rodzina może mieć nawet trzy samochody. Niestety razem z autami nie wzrasta liczba miejsc parkingowych. Cały czas ich brakuje...

O tym, że w Strzelcach coraz trudniej zaparkować samochód nieraz pisaliśmy na łamach „Strzelca”. W ciągu dnia nie sposób zaparkować w okolicach starostwa czy ratusza. Na osiedlach też nie jest lepiej. Na brak miejsc postojowych narzekają mieszkańcy Osiedla Piastów Śląskich, ulic Rychla czy Jankowskiego.

- Problem z parkowaniem jest szczególnie po południu, kiedy każdy wraca do domu - mówi mieszkaniec bloku na Osiedlu Piastów. - Niektórzy nie dość, że mają swoje auto, to jeszcze przyjeżdżają samochodami firmowymi. Nic dziwnego, że później parkują gdzie się da.

- Na Jankowskiego, od kiedy przyznano 500+, znacznie przybyło samochodów i każdy staje gdzie może, często na pasach zieleni - zauważa mieszkaniec tej ulicy.

Sytuacja w mieście nie jest łatwa, a w niektórych przypadkach sami mieszkańcy ją zaogniają - jak np. na ulicy Rychla.

- Ciężko się tu mieszka - żali się pan Adam - jak tylko gdzieś ktoś źle stanie samochodem, od razu „życzliwi” sąsiedzi dzwonią na policję. Już co niektórym wszystko przeszkadza - zwierzęta, ludzie, samochody...

Urzędnicy dostrzegają problem. Spółdzielnia nawet chciała stworzyć dodatkowe miejsca przy jednym z bloków na Rychla, ale mieszkańcy się nie zgodzili, argumentując, że nie chcą samego betonu pod oknami. W innych przypadkach na wybudowanie parkingów nie pozwala plan zagospodarowania przestrzennego. Tymczasem zgłoszeń o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach na ul. Rychla jest coraz więcej.

- Otrzymujemy takie sygnały - potwierdza Paulina Porada ze strzeleckiej policji. - Policjanci podczas codziennej służby kontrolują ten teren. W sytuacji, gdy ujawnią wykroczenie, wówczas kierowca czy właściciel pojazdu wzywani są na komendę, a następnie wobec tych osób wyciągane są konsekwencje takiego zachowania.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ber na uwięzi
Zebrania OSP
Nie boją się zimnej wody
Księża zagrali po raz piąty
Kochanym babciom i dziadkom

Komentarze