Remisowe derby

Remisowe derby

Artykuły : 
Numer wydania: 
PIŁKA NOŻNA: Liga okręgowa

Niezbyt ciekawe derby obserwowała niewielka grupa kibiców na boisku w Krośnicy, gdzie w słonecznych promieniach zespoły podzieliły się punktami.

Derbowe spotkanie zaczęło się od naporu przyjezdnych, którzy w ciągu pierwszego kwadransa gry mieli dwie wyborne okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw jednak piłka trafiła w słupek, a chwilę później po strzale z rzutu wolnego wylądowała na drugim słupku. Po kwadransie gry oba zespoły jakby straciły animusz, a piłka przetrzymywana była w środkowej strefie boiska. Mnożyły się niecelne podania i straty piłek. Jednak w 36 minucie rzut wolny z około 20 metrów wykonywali goście. Piłkę ustawił sobie Bonk i popisał się soczystym strzałem. W polu karnym było spore zamieszanie, ale nikt piłki nie dotknął. Odbiła się ona od murawy i wpadła do siatki ku rozpaczy miejscowych zawodników i kibiców.

Po zmianie stron miejscowi rzucili się na Unię jakby od tego zależało ich życie. W ciągi kilku minut pod bramką Łydki ciągle było groźnie, aż w 49 minucie piłka wpadła do siatki. Stało się tak po dośrodkowaniu z prawej strony i znakomitym strzale Lechowicza. Niestety jeszcze tylko Przemysław Borawski miał okazję, aby w nowym zespole wpisać się na listę strzelców i to były praktycznie wszystkie ciekawe momenty spotkania.

Po meczu komentowali:

Kazimierz Kucharski (trener Unii): Pierwszy mecz ligowy zakończył się chyba sprawiedliwym wynikiem. Nie wiem, co się z nami stało na początku drugiej połowy, kiedy daliśmy się zepchnąć do obrony, miałem wrażenie, że chłopcy są jeszcze w szatni. Musimy sporo poprawić w naszej grze, ale punkt zdobyty na początek uważam za dobry prognostyk.

Paweł Bębas (trener Źródła): Początek meczu był w naszym wykonaniu fatalny, ale na początku drugiej połowy pokazaliśmy, ze potrafimy grać. Wynik jest sprawiedliwy, ale w sparingach graliśmy lepiej. Liczę na lepszą grę w kolejnych meczach.

WAR

Protokół meczu:

Źródło Krośnica – Unia Kolonowskie 1:1 (0:1)

Bramki: Lechowicz – Bonk

Źródło: Tomasz Łydka, Dominik Ebisz, Przemysław Kuś, Marek Lechowicz, Artur Ciecior, Wojciech Plucik, Krzysztof Wąsowicz, Denis Chluba, Grzegorz Janoszka, Rafał Broncel, Dawid Janoszka oraz Przemysław Borawski, Adam Jagusz, Jacek Błachut Unia: Robert Ćwikliński, Roman Wacławczyk, Dawid Dandyk, Adam Dudarewicz, Andrzej Bonk, Kamil Wróblewski, Sebastian Dandyk, Rafał Madeła, Adam Koj, Ryszard Sowa, Marcin Labus oraz Mariusz Spałek, Marcin Bogdoł, Krzysztof Hrankowski

Odpowiedz