Ratusz zwleka z Gogolińską?

Ratusz zwleka z Gogolińską?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy ulicy Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich skarżą się na zły stan drogi, czekają również na nowe chodniki.

Droga wojewódzka między Gogolinem a Strzelcami Opolskimi została wyremontowana kilka lat temu, pozostał jedynie 4-kilometrowy odcinek biegnący od świateł przy zakładzie karnym nr 2 w Strzelcach w kierunku Rożniątowa.

Właściciel drogi, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, owszem planuje remont ulicy Gogolińskiej, ale dopiero w 2019 roku! Dlaczego termin jest tak odległy? Dlaczego mieszkańcy muszą czekać kolejne dwa lata na inwestycję? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedną z przyczyn, poza planami budżetowymi związanymi z wkładem własnym potrzebnym do zrealizowania inwestycji, może być zwlekanie strzeleckiego urzędu miejskiego z wydaniem decyzji środowiskowej. ZDW o taką decyzję wystąpił do ratusza we wrześniu ubiegłego roku i do chwili obecnej, zresztą po wielu interwencjach, dokumentu nie otrzymał. - Gotowe są wszystkie założenia projektowe. Następnym krokiem jest uzyskanie decyzji wodno-prawnej, a następnie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, wykonanie projektu i wyłonienie wykonawcy w wyniku przetargu - mówi rzecznik ZDW Arkadiusz Branicki. - Ale aby je uzyskać, niezbędna jest w pierwszej kolejności decyzja środowiskowa. Na czterokilometrowy odcinek chcemy wylać nowy asfalt, zrobić nowe chodniki, ścieżkę rowerową, a na skrzyżowaniu ulic Gogolińskiej, Bursztynowej i Braci Prankel chcemy zbudować rondo, bo niejednokrotnie docierały do nas sygnały, że skrzyżowanie to jest niebezpieczne. Jest to spora inwestycja, dlatego obecnie trwają wszystkie uzgodnienia. Liczymy, że w roku 2018 otrzymamy pozwolenie na budowę i będziemy to zadanie uwzględniać w budżecie na rok 2019 - dodaje.

Dziwi postawa urzędników miejskich. Czemu do tej pory nie wydali tak ważnej decyzji? Inwestycja jest przecież kluczowa dla mieszkańców tego rejonu miasta. Prócz równej nawierzchni potrzebne jest przede wszystkim rondo na wspomnianym skrzyżowaniu - dochodziło na nim już wielokrotnie do stłuczek.

Próbowaliśmy się umówić z burmistrzem Tadeuszem Gocem lub jego zastępcami na rozmowę w sprawie ulicy Gogolińskiej. Chcieliśmy zapytać, czy to prawda, że ratusz zwleka z wydaniem decyzji już prawie rok! Niestety burmistrzowie ze względu na natłok obowiązków w ciągu całego tygodnia nie znaleźli nawet kilkunastu minut na spotkanie z naszą redakcją...

Do sprawy wrócimy.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dzięki dotacji... Mogą realizować kolejne projekty
Maraton dla Wojtka
Mają już wakacje!
Najpiękniejszy ogród przy szkole

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 16:37

Goc ma to wszystko w dupie a ws mieszkancy w głębokim powazaniu. O ile mnie pamiec nie myli to to miało byc robione w 2016 r.  Alemiasto ma inne bardziej ambitne plany np park na Rybaczówce a  bezpieczenstwo ludzi bedzie dla nich wazne przed wyborami ale tak to juz jest z komunistami byle by na koncu miesiaca wyplata zgadzała 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 18:00

Ty tak na poważnie czy poprostu młody i głupi jesteś? A może stary głupi i nie stąd?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 20:39

   A ty szczyylu odrużniasz ideowego komunistę od szersgowego  czlonka  partii .  Myśl   trollu  to nie boli.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 19:39

Goc był pierwszym sekretarzem na Cementowni.  Moze on i głupi jest ale że Goc to czerwony ma rację

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 21:15

  Kiedy Goc był I sekretarzem partii    to na cementowni pracowało 1000 osób .. kiedy  pierwszym  ''sekretarzem''  oglosil się   jakis solidarnościowy padalec to    największym osiągnieciem    tego  ludowego watażki było    wysadzenie w powietrze  ostatniego   komina cementowni  [     stal konstrukcyjną z  sukcesywnie rozbieracych    hal  sprzedano  wcześniej]   . Na złom.  Jakież to    obiekty  przemyslowe  , ilez bloków mieszkalnych   powstało po 1989 roku  w Strzelcach Opolsch  po roku 1989 ?   Pluć  można na komunictów   ale na pewno nie na wszystkich pezetperowców. Za kradziez   kiełbasy    za  pzpr    powieszono   kierownika zakładów mięsnych  a za kradzież  w wolnej Polsce  zakładów miesnych ,   złodziej   otrzymal   brylantowa statuetkę   biznesmena roku.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 19:51

Goc może i czerwony, lecz w miarę dobrze wykształcony. U recenzentów burmistrza ujawnia się natomiast poważny deficyt wiedzy. Kury wyprowadzajcie szczać...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 20:56

    Kretyni ktorych nazywasz recenzentami Goca  nie    posiadają elementarnej wiedzy na temat  róznicy pomiędzy komunistą    a   czlonkiem partii pzpr .   Literatura  opisuje wielu  porządnych członków pzpr    natomiast milczy o porządnych komunistach .  A tak na marginesie to   najwięksi   malwersanci  czy złodzieje   posiadający  legitymacje pzprowskie    nawet do pięt nie dorastają   przedstawicielom    i uczestnikom      afer  które   wolni polacy obserwowali  i doświadczali    w czasie kolejnych rządów  po 1989 roku.  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Czerwiec, 2017 - 08:02

Czytam , że co niektórzy tęsknią za czasami komuny. Już zapomnieliscie albo nie doświadczyliscie: kolejki, kartki na wszystko, brak wyjazdów na zachód itp itd. To wszystko macie do zawdzięczenia komunie. Oni w tamtych czasach a i dzis żyją jak mucha w rosole. Oni sie nie martwią o nic tylko owłasną wygodę. A  Mańczykowi  to dajcie spokój ten człowiek jest chory a  podsuwanie go jako kandydata na Burmistrza to kpina zwyborców i współobywateli.   

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 21:00

Idz mu dupe wylizac moze i cos tobie kapnie  ato ze mieli te droge budowac w 2016 roku to  bylo w gazecie jakies 2 lata temu. Mnie sie wydaje ze na tej drodze musi dojsc do jakiegos powazniejszego wypadku zanim sie cos zmieni, chociaz ostatnio ktos robil uzgodnienia z wlascielami przyleglych działek. Przypuszczam ze znowu bedzie tak jak z obwodnicą- ludzie z suchych ja nie chcieli to miasto jest zakorkowane. Przyklady na takie gospodarowanie mozna mnozyc.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2017 - 21:18

  Dlaczego się bulwersujesz?   Wybory  tuz  tuż   i    przekonawszy się   co do obietnic Goca  podejmiesz   tym razem  prawiodlową decyzję i zagłosujesz na  Mańczyka.

Odpowiedz