fbpx Radni ślubowali... | Strzelec Opolski

Radni ślubowali...

Radni ślubowali...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nowa rada gminy Jemielnica pierwsze posiedzenie miała w miniony czwartek. Na początku radni złożyli przyrzeczenie. Prowadzący odczytał formułę: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”, po czym każdy z radnych dodał: „Ślubuję...”.

Radni w tajnym głosowaniu poparli jednogłośnie kandydaturę Antoniego Drzyzgi na przewodniczącego rady. Nie miał kontrkandydatów. Wiceprzewodniczącym został jednomyślnie Norbert Jaskóła – również bez konkurencji.

Przewodniczącą komisji rewizyjnej wybrano Cecylię Pyka. Na czele komisji rolnictwa, ochrony środowiska, inwestycji, gospodarki komunalnej i porządku publicznego stanęła Ewa Ptok. Norberta Jaskółę w głosowaniu jawnym radni wybrali przewodniczącym komisji budżetu, finansów, oświaty, kultury, zdrowia i pomocy społecznej. Żaden z kandydatów na szefa komisji nie miał konkurenta.

Wymienione osoby pełniły przydzielone im funkcje także w poprzedniej kadencji.

WIĘKSZOŚĆ Z MNIEJSZOŚCI

- Praca buduje, a niezgoda rujnuje – mówił wójt, Joachim Jelito, gratulując radnym zdobycia mandatu. – Jesteśmy z mniejszości, ale służymy całej społeczności – podkreślał.

Faktycznie, w radzie gminy zasiada 14 radnych z Mniejszości Niemieckiej. Jedna, Alina Sereda (pełniąca też funkcję sołtyski Piotrówki), została radną z ramienia KW Stowarzyszenia Odnowy Wsi Piotrówka.

- Pani Alina jest rodzynkiem w tym gronie. Ona ma patrzeć nam na ręce i kontrolować – mówił wójt. – Ona też zasiądzie w komisji rewizyjnej, żeby nikt nie miał żadnych podejrzeń.

Alina Sereda, zapytana, czy czuje się radną opozycji, odpowiedziała:

- Czuję się radną gminy Jemielnica. Jeżeli będę miała swoje zdanie – śmiało je wyrażę – skwitowała.

KONIEC ZGRZYTÓW?

Na sesjach jemielnickiej rady poprzedniej kadencji bywało głośno. Często za sprawą Józefa Cwielonga, który był w opozycji do wszystkich. Czy nowa kadencja – bez Cwielonga w szeregach – będzie spokojniejsza? Nie zanosi się na to. Już na pierwszej sesji Józef Cwielong wystąpił jako gość...

- Gratuluję mojemu kontrkandydatowi – zwrócił się do wójta, lecz za chwilę zmienił ton: Kampania była bulwersująca. Daję wójtowi i staroście czerwoną kartkę! W tej gminie chleb nie jest dzielony sprawiedliwie, choć wójt tak obiecuje na dożynkach...

Od Cwielonga „oberwało się” nie tylko Jelicie i nieobecnemu na sali Swaczynie, ale także radnej Pyce i radnemu Drzyzdze. Nie pomogły nawet wyjaśnienia Franza Sowietzkiego, który odniósł się do spotkań przedwyborczych, na których rzekomo miano nie udzielić Cwielongowi głosu. Były radny wyszedł z sali, wykrzykując swoje niezadowolenie. Wygląda na to, że nie odpuści.

JL

Komentarze

Portret użytkownika BUBU
Wysłane przez BUBU (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2010 - 10:09

Gratuluje panu Figurze!
Jako przyszywany Jemielniczanin wiem ze jesteś odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku i mam nadzieje ze to jeszcze nie koniec a początek takiej kariery.....
Jemielnica potrzebuje takich ludzi jak ty!
Pozdrawiam.

Portret użytkownika BUBU
Wysłane przez BUBU (niezweryfikowany) w 12 Grudzień, 2010 - 17:17

I tylko tyle tego?
Podszywasz się pod kogoś i jeszcze głupotą świecisz....
Jakie to prostackie...

Portret użytkownika BUBU
Wysłane przez BUBU (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2010 - 00:53

eeee, choinke przytargalem ze szkolki lesnej w zawadzkiem, a ty prostacki jestes! A miś yogi, też na siebie mówił bubu i co? to tu sie podszywasz pod misia Yogi.

Portret użytkownika BUBU
Wysłane przez BUBU (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2010 - 15:07

A ty dalej swoje.....
Teraz opisz mi proszę jaki to prostacki jestem i dlaczego bo nie bardzo rozumiem o co ci bolcu chodzi.
Piszesz bo musisz czy piszesz bo chcesz a o czym piszesz nie bardzo wiesz?
Proste. Prawda?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2010 - 18:03

sluchaj nie jestes prostacki, jestes PRYMITYWNY! nazywanie innnych 'bolcami' to przejaw prymitywizm i zlego wychowania.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2010 - 19:00

Panie Ćwielong odpuść Pan. To zaczyna się robić żenujące, choć na początku czytałam o wypowiedziach (na szczęście) byłego radnego z uśmiechem i politowaniem. Chce Pan być politykiem-populistą, a naraża się Pan na śmieszność. Proszę wziąć sobie do serca wyniki wyborów. Nie chcą Pana ani na radnego powiatu, ani na radnego gminy, ani na wójta... Nawet mieszkańcy Piotrówki o których Pan rzekomo walczy (moim zdaniem rzekomo, bo faktycznie Pańskie działania wpływają na ich niekorzyść), nie chcą żeby przewodził Pan gminie. Nie chcą! Nikt nie chce...

Portret użytkownika pabieda
Wysłane przez pabieda (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2010 - 15:51

cielong ma za malo sexu...! jego energia jest niewykorzystana - i on daje upust swojej energii poprzez BLAZNOWANIE! Na pohybel z nim!

Portret użytkownika pabieda
Wysłane przez pabieda (niezweryfikowany) w 12 Grudzień, 2010 - 13:37

Czemu w gazecie sie o tym glupim Cwielongu tyle pisze. Jak bedziecie go ignorowali i nie poswiecali mu czasu, to koles przestanie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2010 - 18:33

Jestem od urodzenia Jemieln.i wstyd że tacy ludzie jak Ćwielong mieszkają na terenie naszej gminy,chce się pokazać chłopina to daję mu jeszcze jedną szansę,do betlejki za osła lub barana,może tam ci człowieku resztki szarych komórek poprzestawia się,nawet rodzina się ciebie wyrzekła, a potem WONNN z życia publicznego naszej gminy,bo ja i inni sobie tego życzymy

Portret użytkownika eunuch na dworze wezyra
Wysłane przez eunuch na dworz... (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2010 - 01:08

Ćwielong to człowiek bez wykształcenia.

Ćwielong to człowiek, który ma problemy z innymi ludźmi.

Ćwielong to człowiek, który w życiu nie zrobił kariery.

Kto zauważył jakieś inne cechy? Proszę dopisać

Portret użytkownika eunuch na dworze wezyra
Wysłane przez eunuch na dworz... (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2010 - 01:10

Córka Ćwielonga napisała do Strzelca, że sie do tego pana (pajaca-przyp. redakcji) nie przyznaje.

RAUS GADZIEEEEEEEEEEEEEEE!!!

Odpowiedz