fbpx Publicznego przedszkola nie będzie! | Strzelec Opolski

Publicznego przedszkola nie będzie!

Publicznego przedszkola nie będzie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rodzice dzieci z Żędowic i Kielczy nie chcą, aby ich dzieci chodziły do przedszkola w Zawadzkiem. Na zebraniach zorganizowanych przez burmistrza 25 lipca poproszono obecnych rodziców o wypełnienie deklaracji wstępnych. W Żędowicach 16 osób zadeklarowało, że zapisze dzieci do przedszkola w mieście, 8 nie zgodziło się na to rozwiązanie. W Kielczy dwie osoby zgodziły się na dowożenie, a 10 było przeciw. W sumie zgodę wyraziło 18 osób, a z majowych wyników rekrutacji można było wyczytać, że miejsc zabrakło dla 39 dzieci.

 

Władze gminy w obliczu braku miejsc zakładały utworzenie oddziału w Żędowicach lub w Zawadzkiem. To nie spodobało się rodzicom z Kielczy, którzy czują się poszkodowani takim obrotem sprawy. Na lipcowym zebraniu wskazywali potencjalne możliwości zorganizowania oddziału w miejscowości. Jedną z nich jest odkupienie od sióstr zakonnych dawnego budynku przedszkola.

 

Spotkania przyniosły jedną ważną decyzję: na razie nie powstanie oddział przedszkolny w szkole podstawowej w Zawadzkiem.

 

- Jeśli sytuacja się zmieni, jesteśmy gotowi przekształcić omawiane miejsce w przedszkole, dyrekcja szkoły wie o naszych planach i jest gotowa przenieść uczniów w inne miejsce - mówi Mariusz Stachowski. - Oddziału nie otworzymy: biorąc pod uwagę stanowisko rodziców, byłby to nieuzasadniony wydatek.

 

Na spotkaniu w Żędowicach obecna była Barbara Maciosek, która w Lublińcu prowadzi prywatne przedszkole i skłonna jest otworzyć podobną placówkę w Żędowicach. Pomysł spodobał się części mieszkańców Żędowic. Kobieta już spotkała się z burmistrzem w tej sprawie. W rozmowie telefonicznej zapewniła nas, że znalazła lokal, gdzie mogłaby prowadzić placówkę i złożyła stosowny wniosek o dotację w urzędzie. Od przyznania publicznych środków zależy, czy i kiedy placówka ruszy.

 

Burmistrz uważa, że prywatna placówka to dobre rozwiązanie.

 

- Jestem zbudowany rozmową z panią, która chce utworzyć przedszkole prywatne w Żędowicach - mówi Mariusz Stachowski. - To rozwiązanie korzystne dla gminy. Szkoda, że żaden z mieszkańców nie widział interesu w takim rozwiązaniu - dodaje. - Jednocześnie będziemy analizować propozycje mieszkańców Kielczy. Mamy też swoje pomysły. Temat zapewnienia dzieciom miejsc w przedszkolach jest dla nas bardzo ważny - podsumowuje burmistrz.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Najbiedniejsza gmina
Awaria na oczyszczalni?
Skwerek zakwitł
Kto majstruje przy wodzie?
Gotowi do startu?!

Komentarze

Portret użytkownika Ojciec
Wysłane przez Ojciec (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 14:31

Jaki kosz pobytu dziecka w prywatnym przedszkolu....?panie burmistrzu zejdz pan na ziemię a nie bujaj w obłokach...nie każdy zarabia tyle ile burmistrz Zawadzkiego!!!Rozumiem że publiczne przedszkole w Żędowicacj i Kielczy to kolejna inwestycja na którą nie ma funduszy...bo to przecież takie popularne tłumaczenie w naszej gminie.

Portret użytkownika Mirka
Wysłane przez Mirka (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 16:23

dostajesz pińcet i jeszcze dalsze roszczenia? Złap się pracy, tak jak inni ludzie, a nie (..) i potem oczekiwać, że ktoś cie będzie finansował. Chciałaś bachory, ci..a swędziała to teraz sobie radź! Na co ty liczysz? Myślisz, że ci się teraz wszyscy będą kłaniać bo mnożysz się jak królik i jako sposób na życie wziełaś sobie(...)? Wypad tam gdzie ci lepiej a nie jape drzeć. Twoich bachorów nikt utrzymywać nie będzie!

Admin: Zgodnie z regulaminem słowa wulgarne (wg zapisów Słownikia Języka Polskiego) zostały usunięte.

Portret użytkownika k74
Wysłane przez k74 (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 19:13

Mam gorącą prośbę o nie używanie takiego języka,każdy ma prawo mieć włąsne zdanie w danej sprawie ale to nie jest powód do takiej nie eleganckiej dyskusji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 21:28

  dostajesz   pińcet  na dziecko ,  które to   pińcet   dziecko będzie spłacać ,   ETO  POLSZA 

Portret użytkownika Czytelnik102
Wysłane przez Czytelnik102 (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 23:04

Ktoś będzie musiał pracować na ciebie kiedy już osiągniesz wiek emerytalny, więc nie bluzgaj i więcej szacunku. Słownictwo jakiego używasz mówi wiele o tobie. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 08:33

PROSZE O USUNIĘCIE TEGO KOMENTARZA

Admin: Przypomnnienie! Zgodnie z regulaminem forum proszę o niepisanie dużymi literami. Takie posty mogą zostać usunięte.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2019 - 21:25

  przedszkola nie będzie , huty nie  będzie ,  basenu nie będzie , .. jak nic nie będzie  to   nas nie będzie   o   polskim ogonnem   ktoś inny  będzie ... TO JEST POMYSŁ ..  

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 14:24

Jeszcze raz do rankingu biedoty...

Tlumaczenie w NTO pana M.S. moze byloby zasadne ale tenze pan zapomnial ze w wyludnianiu tez Zawadzkie jest w "czolowce" Polski (4 miejsce co do ubytku liczby mieszkancow). Wiec spada dochod ale spada tez liczba mieszkancow. Logika nb nigdy nie byla mocna strona tegoz pana.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 08:20

Zastanawia mnie jak był tworzony ów ranking?

W sposób prosty czyli dochód gminy pomniejszony o wydatki czy w jakiś bardziej złozony.

Jeżeli to był ranking na podstawie zeszłego roku to jest zastanawiające co się stało z wpływami ze sprzedaży zasobów gminy ?

 

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2019 - 23:52

Juz od dawna dowodze, że czas wrocic do rejencji gornoslaskiej, z siedziba  w Opolu. Rejencja ta obejmowala obszar Slaska wschddniego (ca. dzisejszee wschodnie opolskie (do linii Odry) + katowickie bez Altreichu sosnowieckiegi i czestochowskiego). Mozna pogadac tez ze Slanzokoma z z Czech i Moraw....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2019 - 12:51

Mam pomysł na nowe witacze. Witamy w Centrum Biedy Polskiej. było już Turystyczne Centrum Opolszczyzy, Centrum Przesiadkowe , ciekawe jakie jeszcze centum będzie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 08:23

A propo witaczy

czy pamiętaćie jaki witacze były jeszcze do niedawna?

Były z granitu i dość drogie , było nawet o tym głośno ile gmina za nie wydała, a tu teraz jakoś znikły i w to miejsce postawione zostały jakieś paskudy

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 12:42

Bo my już mamy czyste powietrze! Tak jak na "Centum Turustyczne Opolszczyzny" przystało!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 12:43

Bo my już mamy czyste powietrze! Tak jak na "Centum Turustyczne Opolszczyzny" przystało!

Portret użytkownika czytelnik gminy
Wysłane przez czytelnik gminy (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 18:46

Czy ktoś wie co sie stało na ulicy opolskiej koło netto

Rudawy asfalt i chodnik.

Jeżeli było tam coć naprawiane to wypadało by po sobie posprzątać a nie zostawiać takiego syfu.

Nie dość że najbiedniejsza gmina to jeszcze najbrudniejsza, ładna wizytówka 

Portret użytkownika czytelnik gminy
Wysłane przez czytelnik gminy (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2019 - 18:46

Czy ktoś wie co sie stało na ulicy opolskiej koło netto

Rudawy asfalt i chodnik.

Jeżeli było tam coć naprawiane to wypadało by po sobie posprzątać a nie zostawiać takiego syfu.

Nie dość że najbiedniejsza gmina to jeszcze najbrudniejsza, ładna wizytówka 

Odpowiedz