fbpx Przyjdź na spotkania i skorzystaj! | Strzelec Opolski

Przyjdź na spotkania i skorzystaj!

Przyjdź na spotkania i skorzystaj!

Numer wydania: 

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Ile pieniędzy jest do wzięcia na przeszkolenie pracowników? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”


Cykl kierowany jest do przedsiębiorców z regionu. Ruszył 19 marca w Opolu i potrwa do końca kwietnia. Spotkania odbędą się we wszystkich miastach powiatowych Opolszczyzny. Dlaczego warto na nich być? - Bo każde nich zastąpi kilka innych! Dzięki temu przedsiębiorcy w jednym miejscu, w pigułce, dostaną kompleksową wiedzę o możliwym do pozyskania wsparciu czy zmianach w przepisach podatkowych – zapowiada Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które spotkania organizuje.


Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” jest przede wszystkim zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą dostać od jednostek podlegających samorządowi województwa. – A ta oferta jest naprawdę duża: dotację, pożyczki, poręczenia, wsparcie na szkolenia czy doradztwo. Chcemy, by przedsiębiorcy wiedzieli, gdzie i po co mogą sięgnąć – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.
Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, podczas której na specjalnych stoiskach będzie można zapytać o szczegóły przedstawicieli instytucji oferujących poszczególne produkty. Będzie się można na niej dowiedzieć np. gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat, czasem nawet zerowo oprocentowane, sfinansowane z unijnej puli woj. opolskiego. Giełda będzie też okazją, by dowiedzieć się więcej o pożyczkach, które dla firm z regionu ma Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju. Są wśród nich m.in. pożyczki obrotowe.
Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu” współorganizują Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Śląski i Loża Opolska BCC.


KALENDARZ SPOTKAŃ

29 marca – Nysa (Aula PWSZ, ul. Obrońców Tobruku 5)
4 kwietnia – Kluczbork (Starostwo Powiatowe, ul. Katowicka 1, sala konferencyjna)
6 kwietnia – Olesno (Starostwa Powiatowe, ul. Pieloka 21, sala obrad)
10 kwietnia – Prudnik (Starostwo Powiatowe, ul. Kościuszki 76, sala konferencyjna)
17 kwietnia – Kędzierzyn-Koźle (Starostwo Powiatowe, Pl. Wolności 13, sala konferencyjna)
23 kwietnia – Krapkowice (Starostwo Powiatowe, ul. Kilińskiego 1, sala obrad)
27 kwietnia – Głubczyce (Starostwo Powiatowe, ul. Kochanowskiego 15, sala konferencyjna)
30 kwietnia – Strzelce Opolskie (Powiatowe Centrum Kultury, ul. Dworcowa 23)
(wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 1300)

 

Odpowiedz