Przybywa mieszkańców

Przybywa mieszkańców

Artykuły : 
Numer wydania: 

W gminie Jemielnica przybywa mieszkańców. Na koniec 2015 roku odnotowano 7264 osoby zameldowane. Na koniec 2016 było ich 7317. W ubiegłym roku było więcej narodzin niż zgonów, a dodatkowo do gminy przeprowadziło się kilkadziesiąt osób z innych miejscowości. 

- Cieszy nas widoczny przyrost liczby mieszkańców - mówi wójt Marcin Wycisło. - Obserwujemy wzmożony ruch budowlany.

Ludzie kupują działki i domy na terenie gminy. Potwierdza się tym samym diagnoza, postawiona przez obserwatorów wiele lat temu, że gmina Jemielnica będzie „sypialnią” dla innych gmin.

- To żadna ujma - przekonuje wójt. - Mamy odpowiednie warunki do mieszkania. Dbamy o miejsca rekreacji dla mieszkańców: place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, ścieżki rowerowe itp. Dobrze się tu mieszka - zachęca.

Kto chciałby osiedlić się w gminie Jemielnica, może rozglądać się za kupnem działki na rynku prywatnym i gminnym. Jednak większość działek budowlanych należących do gminy została już wyprzedana - w 2016 aż 6 znalazło nabywców.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zmiany w stowarzyszeniu
Odeszli...
Ber w Centawie
Dla opiekunów dzieci

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 17:01

To się w głowie nie mieści jak czytam te głupoty, Panie wójcie ludzi przybywa, a ile ludzi z tego mieszka i pracuje za granicą?

Piszecie bzdury wielu ludzi przed rokiem 90 wyjechało do niemiec a w statystykach gminy sa ujęci. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2017 - 16:42

Panie Wycisło ustąp!! Ten apel jest lekarstwem na lepsze czasy!! Ludzie, co wyście narobili na ostatnich wyborach samorządowych?

Jak wyuczony człoiek może pisać takie brednie, jak wyuczony człowiek może się cieszyć z takich statystyk, jak się spojrzy na życiowe statystyki w samej jemielnicy to już głowa boli, emigracja emigracja i emigracja. 

Ale Pan wycisło nie jest jedyny który tak impretuje liczby, przed wyborami samorządowymi kolega Wycisła Pan Swaczyna się cieszył że powiat strzelecki ma jedne z najniższych poziomoow bezrobocia a czemu tak jest bo ludzie uciekają za granicę. Dyrektor PUP jako jedyny zauwazył problem emigracji. 

Tak więc Mniejszość Niemiecka świetnie się sprawdza w interpretacji. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 08:24

Zachęcam wójtów i burmistrzów do podawania informacj o ilości mieszkańców niie na podstawie  zameldowań tylko na podstawie deklaracji śmieciowych. Wtedy wszyscy się zdziwimy jak jest nas mało.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 19:25

właśnie, niech napiszą na podstawie umów smiecowych, widać że ktoś tu myśli. A oni nam tylko mydlą oczy i mydlą, a ogromna ludzi w nich wierzy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 luty, 2017 - 09:13

No i tutaj mamy zadanie dla dziennikarza Strzelca Opolskiego, niech dla swoich czytelników zbierze z gmin naszego powiatu dane o ilości osób z deklaracji śmieciowych. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 22:41

Ja to wierze w ciebie tylko nie wiem dlaczego jeszcze nie zacząłeś zbierać głosów na referendum. 

Odpowiedz