Przetarg za przetargiem i nic...

Przetarg za przetargiem i nic...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Budowa chodnika przy drodze powiatowej przy ulicy Zawadzkiego w Otmicach odwleka się w czasie. Wszystko przez unieważnione przetargi. Starostwo powiatowe ogłosiło już dwa - w obydwu oferenci zaproponowali za swoje usługi kwoty wyższe niż zarezerwowano na tę inwestycję. Przypomnijmy, że będzie ona finansowana po połowie z budżetu gminy i powiatu. Oba samorządy zabezpieczyły na ten cel po 100 tys. złotych.

Pierwszy przetarg na wyłonienie firmy budowlanej został ogłoszony w marcu. Przystąpiło do niego czterech oferentów, którzy za wybudowanie 800 metrów traktu dla pieszych zaproponowali od 263 do 301 tysięcy złotych. Do drugiego przetargu, w kwietniu, przystąpił tylko jeden oferent i zaproponował znów kwotę wyższą od przewidywanej opiewającą na 290 tys. złotych. Co ciekawe, ten sam przedsiębiorca w marcowym konkursie złożył ofertę najniższą - 263 tys. złotych.

- W poprzednich latach firmy budowlane konkurowały ceną. Mieliśmy duże oszczędności na przetargach, przez co mogliśmy realizować więcej inwestycji, niż pierwotnie planowaliśmy. Teraz tendencja jest odwrotna - przyznaje starosta strzelecki Józef Swaczyna.

Czy drugi przetarg na budowę chodnika też zostanie unieważniony?

- Wyraźnie widać, że ceny usług budowlanych poszły w górę, ale ani gmina Izbicko, ani starostwo nie ma więcej pieniędzy w budżecie. Przeanalizujemy jeszcze raz sytuację i najprawdopodobniej ogłosimy trzeci przetarg - mówi wicestarosta Janusz Żyłka.

bea

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Spalili wszelkie zło
Berają już od przedszkola
Zima tej wiosny
(Beto)nówka już bez pasów
Przypomnienie
List do redakcji

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Kwiecień, 2017 - 21:21

Ciąg dalszy - Jak okrutnie,

Ciąg dalszy - Jak okrutnie, bezszelnie doją mieszkańców Gminy Jemielnica? - kolejne wielkie osiągnięcie wójta Gminy Jemielnicy Macina Wycislo - czy to nie jest patologia? 

W ostatnim wydaniu gazety pisze - na stronie Gminy Izbicko - Od 10 maja wchodzi w życie nowa taryfa za wodę. 1m3 wody kosztować będzie 2,95 brutto a abonament 2,70 zł brutto od jednego wodomierza.

To była Gmina Izbicko, a jak to wygląda w Gmiinie Jemielnica

1m3 wody kosztuje 3,35 zł plus VAT 8% co daje 3,61 zł brutto

opłata stala od wodomierza 6,42 zł plus VAT 8% co daje 6,93 zł brutto

Należy  dodać, że prezes i wice prezez wodociągów zarabiają każdy ok. 20 tysięcy na miesiąc. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panie Wócie Gminy Jemielnica Marcinie Wycisło to jest patologia!!! Robicie się kpiny z ludzi na tej gminie. Tak doić ludzi to jest bezszelne. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2017 - 10:05

Gdzie jeszcze zamierzasz wklejać swoje durnoty? S....j dziadu z forum!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2017 - 12:30

hahaha prawda was rozwala?

Chcę aby mieszkańcy Gminy Izbicko wiedzieli jak się mają dobrze w temacie opłaty za wodę w porównaniu z patologią jaka występuje w Gminie Jemielnica. 

Chcę aby mieszkańcy Gminy Izbicko docenili i dziękowali Pani Wójt Pytel że nie doczekali piekła jakie występuje w Gminie Jemielnica. 

Cyrk ze strzeleckimi wodociagami trwa w nieskończonosć, płacimy koszmarnie dużo, a prezesi strzeleckich wodociagów zarabiają ok. 20 tysięcy na miesiąc, rolnicy protestują na polach bo zwierzyna niszczy cały czas ich uprawy, można by absurdy wymieniać w nieskonczoność. 

A co się dzieje w Urzędzie Gminy Jemielnica, wójt Marcin Wycisło dostaje podwyżkę wynagrodzenia. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2017 - 17:47

Niech nie dziękują pani wójt lecz Bogu za to, że taki dureń jak ty nie mieszka w ich gminie. Jemielnica natomiast "uszczęśliwiona" została wyjątkową kreaturą o skłonnościach psychopatycznych, czerpiącą satysfakcję z ubliżania innym.