fbpx Projekty obywateli już gotowe | Strzelec Opolski

Projekty obywateli już gotowe

Projekty obywateli już gotowe

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wiosną rozpoczęto realizację projektów zgłoszonych i finansowanych w ramach ubiegłorocznego, pierwszego budżetu obywatelskiego.

Przypomnijmy, mieszkańcy zgłosili 30 pomysłów, z których w drodze głosowania wybrano do realizacji - 13. Cztery w mieście, pozostałe na terenie wiosek. Wszystkie inwestycje zostały zakończone. W ramach Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2015 zrobiono: miasteczko ruchu drogowego w Szymiszowie, wiatę w Dziewkowicach, stolarkę okienną w świetlicy w Rożniątowie, zagospodarowanie miejsca dla zwiedzających i mieszkańców Szymiszowa, plac spotkań w Kadłubie, zagospodarowanie terenu przy ulicy Stawowej w Grodzisku, rozbudowę placu zabaw na terenie boiska PG nr1 w Strzelcach Opolskich, plac rekreacyjny w Błotnicy Strzeleckiej, urządzenia zabawowe na placu zabaw na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach, oświetlenie przejścia dla pieszych przez ulicę Krakowską i oświetlenie uliczne ulicy Pięknej w Strzelcach, ogrzewanie elektryczne wraz z renowacją ścian w świetlicy w Osieku, doposażenie placu zabaw w Rozmierce.

- Przykład ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego pokazał, że nawet za kwotę 25 tysięcy (na taką maksymalną kwotę mógł opiewać wówczas jeden projekt) można sporo zdziałać - informuje Małgorzata Kornaga z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich. - Cieszymy się, że udało się zrealizować także najbardziej oczekiwane projekty, jak chociażby oświetlenie nowego przejścia dla pieszych na drodze krajowej 94 czy rozbudowę placu zabaw przy ulicy Sosnowej. Liczymy na to, że zakończone inwestycje zachęcą mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach SBO - dodaje.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika roro
Wysłane przez roro (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 14:32

a ten pan dalej bezkarnie sobie chodzi i wszystkich ustawia tak jakby to było jego własnością.

Portret użytkownika Eric Cantona
Wysłane przez Eric Cantona (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 17:25

Ostatnio w trakcie meczu też stamtąd dzieci przeganiał. A to nie jest jego własność. Nawet papier w kiblu nie jest jego, a się rządzi i normalnym ludziom korzystać z NASZEGO projektu nie daje

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2016 - 22:08

Miał w czerwcu odejść z klubu tylko zę wszyscy w urzędzie miasta i z sołtysem na czele  błagali na kolanach żeby pozostał jeszcze z 5 lat , no  i pozostał ;))))) No i młodzi dalej muszą omijać boisko szerokim łukiem żeby nie być zaczepianym przez tego ........

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2016 - 19:32

 

 Ludzie pogońmy tego człowieka !!!!

 

Odpowiedz