fbpx Problem ze studzienką | Strzelec Opolski

Problem ze studzienką

Problem ze studzienką

Artykuły : 
Numer wydania: 

W jednym z wydań „Strzelca” pisaliśmy o kamienicy w Strzelcach Opolskich przy ulicy Matejki, która jest w bardzo złym stanie, a podczas opadów deszczu na podwórku tworzy się jedno wielkie bajoro. Mieszkańcy po raz kolejny poprosili o pomoc w tej sprawie...

- Dziwi mnie podejście prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, który nie przewiduje inwestycji przy naszej kamienicy - mówi Wiktor Sprecher. - Gdy w centrum miasta się coś dzieje, to spółdzielnia od razu interweniuje. My chcemy tylko w godziwych warunkach żyć, dzieci chcą się bawić przed domem, a nie mają gdzie. Podczas opadów jest tu jedno wielkie bajoro. Na placu jest studzienka kanalizacyjna, którą wystarczyłoby tylko przeczyścić i woda by tam spływała, czy tak dużo wymagamy? - pyta mieszkaniec Matejki.

Prezes spółdzielni Piotr Bomba we wcześniejszej wypowiedzi zaznaczył, że na dzień dzisiejszy nie planuje żadnych inwestycji, poza wymianą komina, który był w bardzo złym stanie. Dodatkowo w maju doszło w nim do zapalenia się sadzy. Jak nas poinformowano, komin został wymieniony. Jednak jeżeli chodzi o studzienkę, to sprawa się nieco komplikuje.

- Na tyłach kamienicy nie ma studzienki kanalizacyjnej, tylko zwykła studzienka chłonna, która może zgromadzić określone ilości wody - mówi Teresa Godowska, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Strzelcach Opolskich. - Faktycznie jest ona zanieczyszczona mułem i piachem, dlatego pracownicy zajmą się tym i ją wyczyszczą. Jednak prosimy mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość, bo teraz mamy czas urlopowy i część pracowników wypoczywa, a innych zadań nie brakuje - dodaje Godowska.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Podbili Ciechocinek
Przeżyli razem tyle lat...
„Twoje M” Kryteria i zasady ustalone
Pożegnalny turniej

Komentarze

Portret użytkownika matka
Wysłane przez matka (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 12:43

Dzieci nie mają sie gdzie bawić.... to trzeba się ich pozbyć. Pan Sprecher ojciec roku ha ha

Odpowiedz