Praktyka czyni mistrza

Praktyka czyni mistrza

Numer wydania: 

Firma Kronospan OSB Sp. z o.o. w Strzelcach Opolskich, przekazała na początku lutego sprzęt dydaktyczny, w postaci 6 sztuk sterowników marki Siemens dla klasy patronackiej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Zdaniem ekspertów, takie urządzenia, w zależności od konfiguracji, mogą sterować całą linią produkcyjną. Nauka ich obsługi podstawowej trwa ok. pół roku, ale ze względu na nowe wersje oprogramowania, trzeba się ich uczyć całe życie.

Spółka nie po raz pierwszy angażuje się w projekt, który wpłynie na jakość kształcenia młodych ludzi. Od pewnego czasu mają oni również okazję spotykać się ze specjalistami w firmie podczas otwartych drzwi, zapoznając się z arkanami ich pracy. Poprzez takie działania, OSB stwarza młodzieży możliwość zainteresowania się profesjami technicznymi, poznania ich z bliska i zastanowienia się nad wyborem zawodu, który w przyszłości zapewni im pracę. Takie doświadczenia pomogą im w wejściu na rynek pracy.

To właśnie na przemyśle i firmach, zwłaszcza tych odpowiedzialnych społecznie, spoczywa w dużym stopniu obowiązek uczynienia kształcenia ciekawszym i bliższym uczniom oraz studentom. Odpowiedzialny społecznie podmiot to taki, który rozumie swoją rolę w odpowiadaniu na potrzeby swojego otoczenia i kształtowaniu jego przyszłości, wybiegając poza utarte schematy myślenia. Rynek potrzebuje dzisiaj absolwentów kierunków technicznych, przygotowanych najlepiej jak to możliwe do pełnienia swoich obowiązków. Możliwość, jaką stworzyła firma OSB, jest właśnie bardzo cenna dla wszystkich, którzy wiążą swoją karierę zawodową z przemysłem

Sami uczniowie nie kryli entuzjazmu podczas przekazania sprzętu. Piotr Łazik, uczeń: „dzięki temu sprzętowi na pewno będziemy mogli lepiej przygotować się do pracy, ponieważ będziemy w szkole pracować na tych samych urządzeniach, które znajdują się w firmach. Nie będzie przeskoku pomiędzy różnymi typami sterowników. Poza tym, myślę, że nauka ich obsługi nie będzie taka trudna bo są tak zaprojektowane, aby korzystało się z nich jak najprzyjemniej i jak najbardziej intuicyjnie.”

Przed firmą Kronospan OSB Sp. z o.o. i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jeszcze wiele wspólnych inicjatyw. Obydwu podmiotom zależy na kształceniu dobrze przygotowanej do pracy przyszłej kadry, która nie będzie miała problemu z obsługą urządzeń i szybko odnajdzie się na swoich stanowiskach pracy.

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2017 - 18:50

Co Kronospan mydli oczy ludziom , którzy na codzien muszą wdychać smród  z jego kominów tak się robi tanią ochronę środowiska . A jeszcze muszą zamknąć oczy i nozdrza lud zalać gęby ludzi  odpowiedzialnych ale to już robią poprzez duże i pojemne kieszenie  tych na górze  nieprawdaż  burmistrzu,nieprawdaż  starosto

 

Odpowiedz