fbpx Prądem w obywatela | Strzelec Opolski

Prądem w obywatela

Prądem w obywatela

Artykuły : 
Numer wydania: 
Jeśli macie wmontowany rozrusznik serca, zachowujcie szczególną ostrożność przy wchodzeniu do lasu. Rząd chce niebawem wyposażyć straż leśną w paralizatory do rażenia prądem, które są śmiercionośną bronią wobec takich osób. Wiem to z autopsji, bo jako posiadacz rozrusznika nie mogę przechodzić na lotniskach przez elektroniczne bramki. Jakakolwiek kontrola „energetyczna” mogłaby być dla mnie kontrolą ostatnią, więc wystarczy pokazać zaświadczenie, żeby być odprawionym poza bramkami. W lesie takiego przywileju nie otrzymam. Jeśli trafię na niezbyt rozgarniętego strażnika, mogę w kilka sekund zostać trupem.

Paralizatory ma również dostać Straż Rybacka, Straż Wodna, inspektorzy ruchu drogowego, strażnicy miejscy i parkowi. Rząd szykuje zatem śmiertelne zagrożenie dla całego społeczeństwa. Elektryczna broń jest bowiem niebezpieczna nie tylko dla osób z rozrusznikiem. Może zabić człowieka nazbyt szczupłego (ze względu na cienką tkankę tłuszczową), mającego problemy oddechowe, ciśnieniowe lub kłopoty z krążeniem. W Polsce żyje ponad 10 mln takich ludzi.

Gdy rażenie prądem trwa powyżej 5 sekund, ryzyko zgonu wzrasta tysiąckrotnie. To konkluzja raportu sędziego Thomasa Braidwooda, który powstał po śmierci w 2007 r. Roberta Dziekańskiego na skutek użycia paralizatora przez Kanadyjską Królewską Policję Konną na lotnisku w Vancouver. W Kanadzie zginęło w ten sposób 25 osób, a w USA paralizatory spowodowały ponad 300 zgonów. Dlatego w tamtejszym prawodawstwie dokonano radykalnych zmian. Paralizatory przestały być uznawane za narzędzia obezwładniające. Są traktowane na równi z bronią palną. Czyżby w polskim rządzie nikt nie znał tych ustaleń? A może nasz rząd zakłada, iż społeczeństwo stanie się niebawem dla władzy tak bardzo groźne, że trzeba wyposażyć wszystkich strażników prawa w zabójcze narzędzia do wymuszania posłuszeństwa?

Wściekłość w narodzie narasta faktycznie w zastraszającym tempie, co jednak jest zasługą głównie polskich polityków, którzy nieustannie wzniecają ogniska zapalne i własnym przykładem inspirują agresywne zachowania. Zanany politolog prof. Radosław Markowski uważa, że „brak możliwości nawiązania dialogu charakteryzuje nasz kraj znacznie bardziej niż kraje, które moglibyśmy o to podejrzewać. Dzieje się coś bardzo niedobrego”.

Czy zatem środkiem społecznego dialogu mają być paralizatory? Tylko patrzeć jak wyposażą się w nie członkowie rządu, posłowie i senatorowie. Brzmi to może absurdalnie, ale z polskimi politykami nie takie absurdy już przerabialiśmy. Skoro poseł Antoni Macierewicz doszedł do wniosku, że udaremniony zamach na gmach Sejmu miał przede wszystkim dotyczyć PiS-u, którego parlamentarzyści zajmują na Wiejskiej miejsca pod lożą prezydencką, to każdy idiotyzm jest możliwy. Byle tylko jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo.

Może więc rząd zamiast inwestować w tysiące paralizatorów powinien zakupić na potrzeby władzy dużą partię leków uspokajających. Jeśli tzw. klasy politycznej nie da się ucywilizować przy pomocy ludzkich norm, kto wie czy jedynym rozwiązaniem nie jest medycyna.

KAROL CEBULA

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2012 - 12:09

Panie Karolu, ten wspomniany przez Pana prof. Markowski w październiku br. sugerował, że o wpływie wyborcy na los państwa oraz o jego miejscu i roli w demokracji powinna decydować zawartość portfela. Markowski w istocie opowiada się za plutokracją, a nie demokracją. Po za tym zgadzam się z Pańskim felietonem. Pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2012 - 22:34

REDAKTORZE dobrze pan zauwazyl,
taka informacja byla na Internecie juz kilka lat temu,
dwa, a moze nawet trzy.
Wszystkie sluzby mundurowe, straznicy miejscy, firmy ochroniarskie i lesne etc etc
mialyby byc wyposazone w bron
i mialy im byc nadane wlasnie specjalne uprawnienia,
tak, aby mogly w kazdej chwili zastapic policje
dla utrzymania porzadku,
podczas gdy policja bedzie zajeta innymi czynnosciami
przy pacyfikowaniu spoleczenstwa.

Tak, ma pan racje redaktorze,
to jest przygotowywane przeciwko nam na wypadek rozruchow w protescie przeciwko rzadowi.
Rzad Tuska wlasciwie dba o SWOJE bezpieczenstwo.
BOWIEM Tylko sila mozna utrzymac spoleczenstwo w posluchu.

Kazde zarzewie buntu trzeba zdusic w zarodku.
A Wladzy,
raz zdobytej,
nie oddamy NIGDY!

Portret użytkownika DZIAŁO
Wysłane przez DZIAŁO (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 12:07

Nic to WŁADZY /od sołtysa do premiera/ nie pomoże . Ileż można znosić nieudolność rządzenia , ileż można znosić plawianie sie w luksusie i pobieranie niewiarygodnie wysokich pensji w sytuacji kiedy 80% społeczeństaw cierpi niedostatek a 30% żyje w nędzy. Społeczeństwo jest juz tak upodlone tak zdesperowane tak zmęczone że WYBUCH może nastąpić w każdej chwili . Na onecie napisano że takich jak krakowski bomberów zidentyfikowano w Polsce ok. 150 to znaczy że nie zidentyfikowano 1500 lub więcej.
A pozwolenie na broń wydane wszelkim instytucja paramilitarnym tylko spotęguje ilośc potencjalnych zamachowców.
OJ..BĘDZIE SIE DZIAŁO . DZIAŁO

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 29 Listopad, 2012 - 14:05

80% niedostatek? Som to wymyślołeś czy kajś przeczytołeś? Wybuch już boł, nawet dwa, ale nic to nie dało.

Będzie się działo? Jeżeś jedyn z tych 1500? Wiysz coś wiyncyj? Abo tata przez kolano nie przełożoł? Bo cosik mi sie zdo, że grozisz.

Portret użytkownika DZIAŁO
Wysłane przez DZIAŁO (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 14:49

Posłuchaj buraku podpisujący sie nickiem smok .Jeżeli chcesz ze mna polemizowac to pisz w języku urzedowym.
Językiem który używasz w poście -odpowiedzi do DZIAŁO mozesz sobie pogadac z Krollem , Raschem czy też innym badziewiem
spotkanym pod koniec oktoberfestu. DZIAŁO

Portret użytkownika Pistulka
Wysłane przez Pistulka (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2012 - 08:36

A tyś kaj je synek? Tu je Ślunsk i bybymy godać po naszymu kaj i wiela chcymy. Ani prusok ani warszowiok nas nie wynarodowioł to i ciebie ciuliku przetrzymomy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2012 - 12:12

teraz napisz to po polsku wielmożny panie bo nie przywykłem do rozszyfrowywania bełkotu!

Portret użytkownika Pistulka
Wysłane przez Pistulka (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2012 - 15:04

A weź ty syneczku zdradź tajemnicę - kim ty jesteś i skąd piszesz, że ośmielasz się język śląski nazywać bełkotem?
Jakbyś boł pod rynkom tobym ci tak drzistnoł, że by ci się łobiod z piyrwszej komunii zwrucioł. Setki lołt takie mundre niemce albo warszowiaki jak ty nic ino mieli ślonzaków na wyśmiech - a my gołdoli i bydymy gołdac po naszymu, bo tu jest naszo ziemio.
I wiesz co synek? Ty nom możesz kole rzici luft plumpać a glajzy kłajść.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 14:52

Trollu robisz błąd ortograficzny za błędem. Nie jest ci wstyd?

Portret użytkownika DZIAŁO
Wysłane przez DZIAŁO (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 15:03

O tym że burak podpisujący sie nickiem smok jest trollem i spamerem wiadomo wszem i wobec juz od dawna . Dziwi mnie że tak poważne forum strzelca opolskiego toleruje jeszcze ta kreaturę na swoich stronkach. DZIAŁO

Portret użytkownika DZIAŁO
Wysłane przez DZIAŁO (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 14:58

Baaaardzo sie tym przejmuję . Chyba pójdę na korepetycje do starosty z mniejszości niemieckiej . DZIAŁO

Portret użytkownika slązak
Wysłane przez slązak (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 16:15

Kargule odwalcie się od ślązkiej "gołdki"co wam się w niej niepodoba?!!! Wasi dziadowie za buga mówili językiem urzędowym? Wydaje mi się że nie.A to że smok jest trollem to wszyscy wiedzą.

'

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 18:03

DZIAŁO co popierdziało, spadaj stad bo zatruwasz powietrze, twoje teorie propaguj w PISowskich gazetach lub u znanego, bogobojnego i skromnego zakonnika.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2012 - 21:45

Chłopie ( czytelnik niezweryfikowany, 29 listopad, 2012 - 19:03)musisz się leczyć. Wszystko Ci się kojarzy z jedną partią. To właśnie tacy jak ty zatruwają powietrze.

Portret użytkownika Tubylec
Wysłane przez Tubylec (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2012 - 19:04

Ciekawe czy zrobia im testy psychologiczne? Jak znam Boga, zycie i Polske to paralizatory dostana "czuby" co to myslec beda ze sa BONDAMI ;)

Odpowiedz