fbpx Pracownicy na bruk? | Strzelec Opolski

Pracownicy na bruk?

Pracownicy na bruk?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Firma Pearl Stream działająca w Strzelcach Opolskich od 2011 roku, zajmowała się produkcją elementów plastikowych do telewizorów produkowanych przez LG. Od 2016 r. LG już nie istnieje, a Pearl Stream przestawił się na produkowanie elementów do samochodów marki Hyundai i Kia, zostając dalej w 100% zależności od koreańskich klientów.

 

Fabryka posiada w Polsce dwa zakłady - ten w Strzelcach oraz nowszy w Bażanowicach. Jak informuje firma, zatrudnia w nich łącznie 650 osób, z czego w strzeleckiej fabryce ok. 320. Wśród pracowników produkcji i kontroli jakości większość to kobiety powyżej 50 roku życia.

 

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o fabryce w Bażanowicach, gdzie prowadzone są masowe zwolnienia. Jak poinformowała nasza Czytelniczka - zwolnienia zaczęły się też w Strzelcach...

 

- Zawsze była rotacja pracowników, jednak niewielka - mówi pani Karolina (imię zmienione, dane osobowe do wiadomości redakcji). - Ale od dwóch tygodni dziennie zwalnianych jest po kilka osób. Nikt nie wie, co się dzieje, dlaczego ludzie są zwalniani. Wszyscy boją się o swoją pracę, ale chyba największe zwolnienia rozpoczną się w listopadzie i grudniu, bo dla większości wtedy kończą się umowy. Z dnia na dzień ludzie pozbawiani są pracy, niektórzy mają kredyty, święta za pasem... - dodaje ze łzami w oczach pani Karolina. - Młodzi ludzie szybciej znajdą pracę, osoby starsze mają gorzej, boją się zmian, chcą tylko dotrwać do emerytury. Najdziwniejsze jest to, że z jednej strony zwalnia się starych pracowników, a z drugiej strony na halę wchodzi behapowiec, który przeszkala nowych ludzi, więc o co w tym wszystkim chodzi? Coraz więcej pojawia się pracowników z Ukrainy - dodaje kobieta. - Dzisiaj zwolnione zostały kolejne osoby, widziałam, jak kobiety płakały w szatni. To jest nie do pomyślenia, tym bardziej, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi kierownictwo zapewniło nas, że nie będzie zwolnień - jednak rzeczywistość pokazuje coś innego. Sytuacja tym bardziej dziwi, bo firma w dalszym ciągu daje ogłoszenia, że potrzebuje pracowników.

 

Pearl Stream przyznaje, że ma pewne problemy:

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2017 - 19:31

   Proszę .. Polski podatnik   zapłacił za ulgi  podatkowe  a  żoltki  zamienili  polskich  niewolnikow  harujacych za grosze ..na lepsze i  tańsze  modele ..takie rzeczy tylko w  Polsce

Odpowiedz