Pozwolenie na budowę już jest

Pozwolenie na budowę już jest

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 14 lipca, w sali Strzeleckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z władzami gminy w sprawie realizowanego przez strzelecki urząd programu „Twoje M”. Przybyło na nie ponad 60 osób. Burmistrz Tadeusz Goc przedstawił szczegóły dotyczące inwestycji. Już dziś wiadomo, że do wyboru będzie 27 mieszkań. Czteropokojowe z aneksem kuchennym (76 m2), trzypokojowe z aneksem kuchennym (59 m2), trzypokojowe z kuchnią (61 m2), dwupokojowe z aneksem kuchennym (45 m2).

Od 1 sierpnia rusza nabór wniosków na „Twoje M” i potrwa do 11 sierpnia. Następnie komisja zweryfikuje deklaracje, przeliczy punkty i wybierze osoby zakwalifikowane do udziału w programie, które będą musiały zapłacić opłatę rezerwacyjną w wysokości 10% wartości kosztorysowej mieszkania.

Gmina już otrzymała ze starostwa pozwolenie na budowę pierwszego bloku w ramach „Twojego M” przy ulicy Bocznicowej.

- Przed nami jeszcze sprawy techniczne, uporządkowanie terenu, przygotowanie magistrali wodociągowo-kanalizacyjnej, musimy przełożyć kabel energetyczny, a na przełomie sierpnia i września zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich.

Według planu, budowa ma ruszyć jesienią. Jeżeli w dalszym ciągu będzie zainteresowanie nowymi mieszkaniami z programu, to gmina rozpocznie budowę kolejnego bloku.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przystanek Szymiszów-Wieś
Nie ma szkoły, nie ma autobusu
Wystawa psów we wrześniu
Remont od podłogi po dach

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2017 - 12:09

 

 znowu dla  nadzianych kasa kolesiow , kogo  z mlodych stac na mieszkanie  jak wyplaty mają  2 tys i male dzieci . i jedno pracuje , bo nie ma z gdzie dac dzieci , zlobek pelny .emryci i stare baby maja takie pojecie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2017 - 09:36

To nie do końca władze Strzelec winne są temu że zarabiasz tylko 2.000 złotych (rozumiem że na miesiąc a nie na tydzień). Te władze nie pomogły ci także w przywołaniu na świat dzieci. Żona do pracy a dzieci do rodziców albo do teściów a nie czekać na 500+. Swoje żale kieruj więc raczej do samego siebie lub ewentualnie do animatorów dobrej zmiany. Ponadto nie musisz wcale kupować mieszkania z tej puli. Tak krawiec kraje jak materii staje - istnieją lokale komunalne czy  socjalne. Wielu moich znajomych zamiast narzekać wyjeżdża kilkaset kilometrów na zachód, tam pracuje podnosi sobie standard życia. Coś za coś...

Odpowiedz