fbpx Poskarżyli się na dyrektorkę | Strzelec Opolski

Poskarżyli się na dyrektorkę

Poskarżyli się na dyrektorkę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Domagamy się publicznego przeproszenia przez panią Jolantę Lamm, w obecności osób, które były na posiedzeniu rady gminy - napisali nauczyciele szkoły podstawowej w Krośnicy w skardze do wójt Brygidy Pytel i opolskiego kuratora oświaty.

Skarżący byli obecni na sesji rady gminy, która odbywała się 8 lutego. Wyrażali swoje niezadowolenie z obecnych władz Zespołu Szkół Gminy Izbicko, zarzucali Jolancie Lamm, która od 7 lat zarządza tą placówką, że niedostatecznie interesuje się sprawami krośnickiej szkoły, a kontakt z nią jest utrudniony. Dyrektorka odpierała te zarzuty...

Nauczyciele twierdzą, że nazwała ich przed radnymi „grupą mącicieli”, podważyła ich autorytet. Domagają się więc od organu prowadzącego (czyli wójta) wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektorki i zapowiadają, że jeśli nie zostaną podjęte żadne działania skierują sprawę do prokuratury lub będą dochodzić swoich praw przed sądem.

Skarga trafiła do komisji rewizyjnej, zapoznali się z nią też wszyscy radni. Zadecydowali, że rozpatrzeniem zażalenia zajmie się komisja wspólna rady po odsłuchaniu nagrania z lutowej sesji.

- Sprawa jest zbyt poważana, by zajmowała się nią tylko jedna komisja - podkreśla przewodniczący rady Henryk Zettelmann.

Do tematu powrócimy na naszych łamach w kolejnym numerze.

bea

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Z wicestarostą o drogach
Nie chodzi tylko o klapy od koszy
Czy to było podpalenie?
Czekają na chodnik
Kup sobie działkę
Orzechowa wioska

Odpowiedz