fbpx Poniedziałek pełen wrażeń | Strzelec Opolski

Poniedziałek pełen wrażeń

Poniedziałek pełen wrażeń

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pierwszego maja w Jemielnicy po raz siódmy odbędzie się jarmark cysterski. Po raz szósty będzie on połączony z diecezjalnym świętem rodziny.

- Bardzo dobrze przebiega współpraca przy organizacji spotkania z parafią w Jemielnicy i kurią diecezjalną w Opolu - ocenia wójt Marcin Wycisło. - Jarmark to nasza sztandarowa impreza. Gdzie indziej odbywają się dni miasta, dni gminy - my mamy jarmark.

Świętowanie rozpocznie się przed południem. Wierni przejdą w procesji z kościoła Wszystkich Świętych do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na mszę św., którą o godz. 11.00 odprawi biskup opolski Andrzej Czaja.

O 14.00 zaplanowano tradycyjną paradę rycerską.

- Pojawi się u nas grupa rekonstrukcyjna Rycar - informuje wójt. - Zaraz po oficjalnym otwarciu jarmarku zapraszamy na przedstawienie uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy. Zaprezentują oni fragment legendy „Bitwa pod Jemielnicą”.

Gimnazjum właśnie wydało książkę z treścią legendy. Będzie ją promować 30 kwietnia. Więcej na ten temat piszemy na str. 5 aktualnego wydania „Strzelca Opolskiego”.

W dniu jarmarku w godzinach od 17.00 do 17.30 będzie można zwiedzać kościół parafialny w Jemielnicy, a w godzinach 15.00-15.30 oraz 18.00-18.30 - kościół Wszystkich Świętych.

O godz. 14.30 w parafialnej świątyni odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa.

- Podczas jarmarku będzie można korzystać z atrakcji dostępnych w ogrodach parafialnych - zachęca wójt. - W programie są pokazy rzemiosła dawnego - kowalstwa i garncarstwa, turnieje łucznicy i rycerski, pokazy potyczek rycerzy. Wystąpią lokalne zespoły - Puls i Jemielnicka Orkiestra Dęta. Gwiazdą wieczoru będzie Edward Simoni - muzyk grający na fletni Pana.

W Punkcie Informacji Turystycznej zainteresowani będą mogli pobrać różne materiały promocyjne gminy.

- Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda - przyznaje Marcin Wycisło. - Zapraszamy serdecznie do udziału w święcie - dodaje.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Za darmo autobusem na jarmark!
Tylko przez Piotrówkę
Czuwanie w niedzielę
1 maja nad stawem
Uzbierali 16 ton złomu od mieszkańców
Pobiegnij dla rodziny
Odeszli...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2017 - 10:39

Panie Wójcie Gminy Jemielnica Marcinie Wycisło czytając artykuł w gazecie strzelec opolski               " A zwierzyna korzysta " nie wiem czy się śmiać czy płakać, wydaje sie się, że wójtem gminy jemielnica jest dziecko sześcioletnie, a czasy opisywane w gazecie to średniowiecze. Panie Marcinie Wycisło to kolejna wypowiedź którą Pan sie tylko ośmiesza. Ta sytuacja z rolnikami to jest patologia, to sie w głowie nie mieści. Panie Wójcie Koło Łowieckie Daniel powinne być natychmiastowo zmienionie!!! Panie Wójcie czy powinny być pola grodzone?? Oczywiście, ze nie, bo lasy powinny być grodzone!!! Panie Wójcie rolnicy z Łazisk pisza słusznie to Pan powinien interweniować u wojewody, a jak to nie przyniesie skutku to w miniterstwie rolnictwa. Od czego Pan jest na tej gminie - od picia kawy? Pańskie tłumaczenia w gazecie nie mają żadnej wagi, a jedynie śmieszą. 

Szanowni rolnicy Pan Wójt Gminy Jemielnica trochę racji ma, a mianowicie rzeczywiście płacenie podatków lokalnych nie jest drogą do rozwiazania problemów.  Drogą do rozwiązania problemu jest zmiana wójta. Dlatego proszę w następnych wyborach samorządowych głosujcie mądrze, bo później jest tak a nie inaczej. Drodzy rolniczy współczuję wam tego że wasza ogromnie ciężka praca idzie na marne, oraz to że dożynki w gminie jemielnica nie kojarzą się ze świętem rolnika a darmocha dla elity, a w piotrówce dodatkowo z kampanią wyborczą obecnego wójta i starosty. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2017 - 14:20

Witaj malkontencie! Zamiast populizmu jaki uprawiasz na forum lepiej zabierz się za płoszenie dzikiej zwierzyny czyniącej szkody na polach uprawnych. Wójta, w razie potrzeby, zmieni jesienią przyszłego roku ogół wyborców w gminie Jemielnica a nie taki nawiedzony osobnik jak ty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2017 - 12:12

Ciąg dalszy - Jak okrutnie, bezszelnie doją mieszkańców Gminy Jemielnica? - kolejne wielkie osiągnięcie wójta Gminy Jemielnicy Macina Wycislo - czy to nie jest patologia? 

W ostatnim wydaniu gazety pisze - na stronie Gminy Izbicko - Od 10 maja wchodzi w życie nowa taryfa za wodę. 1m3 wody kosztować będzie 2,95 brutto a abonament 2,70 zł brutto od jednego wodomierza.

To była Gmina Izbicko, a jak to wygląda w Gmiinie Jemielnica

1m3 wody kosztuje 3,35 zł plus VAT 8% co daje 3,61 zł brutto

opłata stala od wodomierza 6,42 zł plus VAT 8% co daje 6,93 zł brutto

Należy  dodać, że prezes i wice prezez wodociągów zarabiają każdy ok. 20 tysięcy na miesiąc. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panie Wócie Gminy Jemielnica Marcinie Wycisło to jest patologia!!! Robicie się kpiny z ludzi na tej gminie. Tak doić ludzi to jest bezszelne. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Kwiecień, 2017 - 20:38

Proszę Redakcję Strzelca Opolskiego aby zainteresowała się dlaczego w Gminie Jemielnica jest taka droga woda i opłata za licznik z wody? Pani Redaktor Strzelca Opolskiego i Panie Wójcie Gminy Jemielnica pewna część mieszkańców domyśła sie dlaczego jest tak drogo skoro prezesi wodociągów zarabiają ok 20 tysięcy na miesiąc, ale może Pan Wojt Gminy Jemielnica ma inne wytłumaczenie? Panie Wójcie Gminy Jemielnica dlaczego woda w Gminie Izbicka może być znacznie tańsza niz w Gminie Jemielnicy? 

Panie Wójcie Gminy Jemielnica w temacie  strzeleckich wodociagów poprostu Gmina Jemielnica upadła na kolana, porażka, patologia, nawet tego nie można nazwać, rolnicy protestują bo ze zwierzyną od zawsze mają problem i nie widać żeby nic się nie zmieniało na lepsze, wprowadzcie z radością na twarzach dodatkową usługę - wywóz odpadów zielonych - tylko że worek kosztuje 4 zł, a w innych gminach np. placa tyle co u nas i wywóz odpadów zielonych mają w tym, w dodatku dostali jeszcze nowe kosze na śmieci. Panie Wójcie czy to Panu nie dało do zrozumienia ze jest coś nie tak? Chyba czas najwyższy powiedzieć passsss, to nie dla mnie taka funkcja. 

Może redakcja strzelca opolskiego też zainteresuje się ile w tym roku gmina jemielnica dała i ile jeszcze wyda pieniędzy na kościół w jemielnicy? Kwoty robią wrażenie a trzeba pamietać ze to nie sa pieniądze urzędników ani wojta tylko podatników.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2017 - 08:30

Ty nie proś redakcji "Strzelca Opolskiego" o współudział w prezentowaniu twoich fanaberii. Ty lepiej proś i módl się o swoje zdrowie psychiczne.

P.S. Wątek o jemielnickim kościele sugeruje, że nie jesteś mieszkańcem tej pięknej wsi. Całe szczęście!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Maj, 2017 - 12:37

 Piekna wieś ?   Czy  zostal już rozliczony  znamienity mieszkanie tej pieknej wsi   nijaki smiatek  za to że  wykarczowal   40 arów pieknego lasy   w  tej pięknej wsi .

Odpowiedz