Podwyżki dla pracowników, koncerty dla mieszkańców

Podwyżki dla pracowników, koncerty dla mieszkańców

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem ma nowego dyrektora. 10 kwietnia na najbliższy rok został nim Zenon Charczuk z Opola. Dyrektor przez miesiąc zapoznawał się z ośrodkiem i precyzował swoje plany. Opowiedział o nich Czytelnikom „Strzelca Opolskiego” w rozmowie z Martyną Mirek.

Jak znalazł się Pan w Zawadzkiem?

- W wyniku konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Zawadzkiego. Uczę się tego środowiska i rozpoznaję oczekiwania, te powtarzające się planuję spełnić. Chcemy, żeby GOSiT promował gminę i jej atuty: lasy, Dolinę Małej Panwi, ścieżki rowerowe, przyjazne miejsce do odpoczynku i zamieszkania. Niech nikt się nie zdziwi, jeśli w najbliższym czasie zobaczy mnie w lesie na rowerze. Chcę poznać miejscowe trasy turystyczne i ich potencjał.

Chciałbym zaktywizować społeczność Zawadzkiego, żeby ludziom chciało się wychodzić z domu. Ludzie mają poczuć, że jesteśmy tu po to, żeby im służyć i przygotować ofertę dla każdego, ale na miarę możliwości finansowych i merytorycznych.

Czy zapowiadają się jakieś zmiany organizacyjne w GOSiT?

- Organizacyjne - tak, kadrowe - nie. Chcę, aby GOSiT był zespołem pracowników wzajemnie się uzupełniających, połączonych wspólną wizją i misją Ośrodka. Planuję także wzmocnienie merytoryczne Ośrodka poprzez znalezienie osób chętnych do włączenia się w tworzenie nowych projektów rekreacyjnych i sportowych. Konieczna jest także rozmowa na temat urealnienia wynagrodzeń pracowników, bo aktualne płace są na bardzo niskim poziomie i nie działają motywująco na pracowników.

A co z obiektami? Hala wymaga remontu, basen letni również...

- W sprawie hali, to cel remontowy został już dawno nakreślony. Czekamy na informację o wysokości dotacji. Będziemy też szukali środków w innych miejscach: ministerstwie sportu, Totalizatorze Sportowym, u sponsorów. Przygotujemy dokumentację projektową na remont basenu letniego. Jeśli tylko pojawi się możliwość pozyskania funduszy, będziemy na to gotowi. Tymczasem przymierzamy się do innych zadań podnoszących atrakcyjność naszej oferty. Chcę uatrakcyjnić teren nad Stawem Hutniczym. Jeszcze w tym roku planujemy zbudować systemem gospodarczym boisko wielofunkcyjne do gier plażowych (beach soccera, piłki ręcznej plażowej i siatkówki plażowej). Zrobimy to we własnym zakresie, ale potrzebujemy dużej ilości piasku. I w tym momencie kierujemy się w stronę sponsorów i donatorów. Poprosimy ich o pomoc w tej kwestii, aby zrealizować nasz plan i zaspokoić oczekiwania dzieci i młodzieży - szczególnie w okresie wakacyjnym.

Są inne pomysły na wzbogacenie oferty wakacyjnej?

- Latem w każdą niedzielę planujemy koncerty plenerowe pod kinoteatrem. Będzie muzyka na żywo, parasole, gastronomia i konkurs cukierniczy. Zaprosimy panie - gospodynie, żeby przynosiły swoje ciasta, uczestnicy imprezy będą degustować i głosować. Najwyżej ocenione smakołyki zostaną nagrodzone. Mam pomysły na więcej takich akcji przyciągających ludzi.

Ma Pan jakieś obawy?

- Tak o frekwencję na imprezach. Taka obawa powstała po spektaklu przygotowanym przez młodzież z okazji święta 3 maja. Ten spektakl był znakomicie przygotowany przez uczniów zespołu szkół, dobrze rozreklamowany, a osób na widowni było niewiele. Trzeba zaznaczyć, że wysłaliśmy wiele indywidualnych zaproszeń, do radnych, dyrektorów szkół, organizacji społecznych...

Moje wątpliwości budzi też wysokość budżetu ośrodka. Tegorocznego już nie zmienimy, ale liczę, że działania Ośrodka przez najbliższe miesiące przekonają radnych, że warto przeznaczyć dla GOSiT większą pulę pieniędzy w przyszłości.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ta impreza integruje miasto
Pomóżmy reaktywować orkiestrę
Siła rażenia teatrem

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Maj, 2017 - 13:31

Zawadzkie to jest specyficzna społeczność narzekają że nic nie ma  a jak jest nie biorą udziału,najlepsze dla nich to biesiady śląskie najlepiej jak by jakiś śpiewak z Niemiec zajodłował euforia po prostu ,wszelkie inne kulturalne imprezy nie dla nich .

No cóż życzmy panu powodzenia może coś Pan zadziałą

A co do wynagrodzeń pracowników to niestety  nie radzę od tego zaczynać wiadomo w oczy zakuje , a nie ma tam tak żle .

Portret użytkownika s
Wysłane przez s (niezweryfikowany) w 16 Maj, 2017 - 16:34

A jak tam u ciebie? Lepiej? Może byś się swoim grajdołkiem zajął, a nie zaglądał pod pokrywki innym...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Maj, 2017 - 12:52

Pamietam co najmniej 6 lub 7 dyrektorów i kazdy z nich na początku był pełen entuzjazmu i zapału,czas pokaże że i ten gość czmychnie z tej dziury tak że ślad po nim zaginie tylko teraz jeszcze o tym nie wie,ale ja to już wiem hahahaha,jak nima piniendzy to se możesz ino pogadać i pomażyć.A do naszych władz weście sie wkońcu z halę sportową bo jeszcze troche i buda będzie nie do użytku.Pobudowaliście mostki(srostki)a teraz nie ma na impregnat żeby poręcze pomalować,masakra taka gospodarność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Maj, 2017 - 14:56

Za to mostek jest potrzebny, Centrum Przesiadkowe, które teraz zeszłona drugi plan zainteresowania. To ono nam ''wyczyści kieszenie''. A co jest z basenami ? za chwilę sie obudzimy juz będzie lato. Był czas na składanie wniosków na remonty tych obiektów do 27.04.2017r (chyba) i co poszedł jakiś wniosek? Co ze żłobkiem? Słyszałem, że w tym roku marne szanse na jego otwarcie. Co maja robić w takim razie rodzicez dziecmi od 1 wrzesnia jak reforma wejdzie w zycie? Może SO to poinformuje nas mieszkańców, bo jakoś ''ruchów'' ze strony ''władzy'' w tym kierunku nie widzę

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Maj, 2017 - 20:05

żadna teoria spiskowa. Nie będzie basenów dzięki czemu nie będzie u nas utonięć podczas Chyba ważniejsze jest bezpieczeństwo a nie czyjeś widzimisie. Kto chce na basen to niech sobie jedzie do Strzelec.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Maj, 2017 - 19:39

jak sie ma konkretnego radnego, ktory wie czego od niego oczekuja wyborcy, i wie jaka jest jego rola w radzie to efekty sa widoczne. wiecej takich osób to moze i baseny beda i nie bedziemy sie kapac na bambenie jak nsze omy i ołpy

Odpowiedz