fbpx Pod dyktando ZAKSY | Strzelec Opolski

Pod dyktando ZAKSY

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała na wyjeździe MKS II Będzin w pierwszym w tym roku meczu II ligi i z jedną porażką na koncie wciąż jest wiceliderem tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku akcjach prowadzili 1:4. Będzinianie niemal od razu odrobili straty (4:4), a potem gra toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie gospodarzom udało się odskoczyć na dwa „oczka” (12:10), jednak później nasi siatkarze zdecydowanie poprawili swoją grę. Ataki kończyli Tomasz Kryński i Grzegorz Wójtowicz. ZAKSIE udało się wyrównać i wyjść na prowadzenie (18:20). Ostatecznie za sprawą zepsutej zagrywki gospodarzy, strzelczanie wygrali premierową odsłonę 22:25.

Na początku drugiej partii naszym siatkarzom udało się wypracować przewagę (5:7), którą udało się zwiększyć do trzech „oczek” (11:14). Potem jednak rywale wzięli się za odrabianie strat (15:15). Na niewiele się to jednak zdało, bowiem ZAKSA niemal od razu odzyskała prowadzenie (16:19). W końcówce seta różnica wynosiła już cztery punkty (18:22). Świetnie dysponowany był Patryk Szymański, który w całym meczu zdobył trzynaście punktów i którego kontratak ze środka zakończył drugiego seta (21:25).

Trzecia i, jak się okazało, ostatnia partia od początku przebiegała pod dyktando ZAKSY. Przewaga uzyskana na początku (4:8) pozwoliła naszym siatkarzom na spokojną grę. Wraz z upływem seta różnica zwiększała się na korzyść strzelczan (15:8). Gospodarze nie mogli nic poradzić na czujny blok i skuteczne obrony rywali (13:19). Ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem ZAKSY 18:25, która w całym spotkaniu nie straciła nawet seta. Decydujący punkt zdobył Łukasz Walawender, który po głębokim przyjęciu na siatkę zagrał z drugiej piłki, wprost w boisko gospodarzy. Nasz rozgrywający został potem wybrany MVP całego meczu.