Piłkarskie zakończenie sezonu

PIŁKA NOŻNA

Na boisku w Cisowej sześć drużyn orlików rywalizowało w turnieju „Piłkarskie zakończenie wakacji”, które wygrał zespół z Koźla.

Jedna z zaproszonych drużyn nie przyjechała, więc organizatorzy w porozumieniu z opiekunami drużyn zrezygnowali z podziału na grupy i rywalizowano systemem każdy z każdym.

- Pogoda nam dopisała, niech młodzież gra, skoro już do nas przyjechała - powiedział nam prezes KS Cisowa, Edward Kopiec.

Drużyny grały na dwóch boiskach, a każdy mecz trwał 14 minut (dwie połowy po siedem minut). W wypadku remisu wykonywano rzuty karne. Walka o zwycięstwo rozegrała się między RTS Odrą Kędzierzyn-Koźle a Jednością Rozmierka. Obie drużyny wygrały cztery mecze, a w bezpośrednim pojedynku padł remis 3:3, więc trzeba było wykonywać rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy RTS Odry. Warto zaznaczyć, iż to były jedyne bramki, które RTS Odra straciła w tym turnieju.

- Szkoda przegranej w rzutach karnych, ale to już nie pierwszy raz nam się zdarza. Trzeba będzie więcej trenować - powiedział nam po turnieju opiekun Jedności, Mateusz Wojs.

Działająca od kilku miesięcy szkółka piłkarska z Ujazdu zajęła w tym turnieju trzecie miejsce, a zawodnicy bardzo się ucieszyli z jednego ze swoich pierwszych piłkarskich sukcesów.

Nasze zespoły zagrały w składach:

Jedność Rozmierka: Tomasz Piontek, Damian Mnich, Marcin Blaut, Bartłomiej Jendryka, Sebastian Dombrowski, Adam Puzik, Rafał Nocoń, Łukasz Mróz, Krzysztof Niepala, Patryk Goli, Bartek Tiszbierek, trener Mateusz Wojs.

LUKS Ujazd: Daniel Stolc, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Konrad Sęk, Marcel Słupski, Bartek Węgrzyk, Michał Rogala, Krzysztof Rogala, Kajetan Gancarz, Marcel Kampka, Dawid Kiebel, Jakub Świetana, trener Tomasz Kiel.

Błękitni Jaryszów: Kewin Konighaus, Paweł Kokoszka, Mateusz Mendla, Michał Schreiber, Kamil Strańczyk, Xawier Doliński, Milena Cyris, Brajan Kamiński, Michał Palus, Michał Schreiber, Dawid Urbańczyk, Szymon Grajpel, Julia Paczuła.