fbpx PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z piłkarskich boisk | Strzelec Opolski

PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z piłkarskich boisk

PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z piłkarskich boisk

Artykuły : 
Numer wydania: 

*Jak już informowaliśmy z rozgrywek w Lidze młodzików wycofał się zespół Plonu Błotnica Strzelecka. Do wiosennych rozgrywek nie przystąpią też zespoły juniorów Polonii Głubczyce w Opolskiej Lidze Juniorów, gdzie gra nasz Piast Strzelce Opolskie. Z rozgrywek w klasie B w grupie szóstej wycofane zostały drużyny Źródło II Krośnica oraz 1.FC Chronstau II Chrząstowice. Wyniki uzyskane jesienią przez te zespoły pozostają w tabeli natomiast drużyny te bez względu na ilość posiadanych punktów klasyfikowane są na ostatnim miejscu tabeli a wiosną za mecze z tymi zespołami przyznawany jest walkower dla przeciwnika.

*Lider pierwszej grupy ligi okręgowej, Unia Kolonowskie przegrała w Grodkowie mecz z tamtejszym GKS-em i straciła fotel lidera. No i była to pierwsza przegrana zespołu z Kolonowskiego w obecnym sezonie rozgrywek. Podobnie jak Unia, również Źródło Krośnica przegrało swój mecz takim samym wynikiem, czyli 1:3. W tym przypadku jednak był to lepszy wynik niż drużyna osiągnęła jesienią. W jesiennych meczach Unia pokonała Grodków 1:0 ale Źródło przegrało ze Starościnem aż 1:9. Po wygranej ze Źródłem nowym liderem jest właśnie Starościn a Unia ma do lidera stratę dwóch punktów.

*Z grających w klasie A naszych zespołów najlepiej spisał się Jaryszów, Stary Ujazd oraz Kadłub, gdyż wygrały swoje mecze. Błękitni Jaryszów pokonali Kórnicę Nowy Dwór aż 5:1. Stary Ujazd wygrał 3:0 z Górnikiem Januszkowice a Adamietz Kadłub zwyciężył 1:0 Tęczę Szymiszów. Ciekawie do ostatniego gwiazdka sędziego było w Zawadzkim. Sławięcice prowadziły 1:0 lecz Stal wyrównała. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sławięciczanie strzelili drugiego gola, lecz niecałe 60. sekund później Zawadzkie wyrównało i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

*Czwartoligowa drużyna LZS Piotrówka podobnie jak na początek rundy jesiennej tak i tym razem uległa wysoko drużynie z Gogolina. Tym razem na własnym boisku strzeliła przeciwnikowi jednego gola, jedną bramkę samobójczą oraz straciła cztery bramki zdobyte przez graczy Gogolina.

*W klasie B najwięcej bramek zdobył zespół LZS Kadłubiec bo aż 13 drużynie LZS Olszowa. Tym samym po raz pierwszy w tym zespole drużyna strzeliła przeciwnikowi dwucyfrową ilość bramek. A wyczynem popisał się Dawid Bula, zdobywają w tym meczu aż siedem bramek, czym wyrównał rekord Arkadiusza Kornafela (Orzeł Mokre Łany) który w meczu 12 kolejki również zaaplikował przeciwnikowi siedem goli. A była to wówczas LZS Zimna Wódka

*Mimo iż była to 14. kolejka meczów w klasie B i rozegrano w niej łącznie 84 mecze to po raz pierwszy odbył się mecz, w którym padł wynik bezbramkowy. A właśnie w meczu pomiędzy LZS Poręba a Plonem Błotnica Strzelecka nie padła żadna bramka i spotkanie zakończyła się bezbramkowym remisem. Drużynę Plonu kosztował ten wynik utratę pozycji wicelidera.

*W meczu dwóch zespołów rezerwowych lepszym okazał się lider z Kolonowskiego.

*Juniorzy młodsi Piasta Strzelce Opolskie od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację o Puchar Prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenerów Adama Jaremki i Dominika Becelli wygrali 5:0 z Atomem Grądy Goświnowice po trzech golach Kacpra Stępnia oraz trafieniach Łukasza Stolarskiego i Tobiasza Glinki.

WAR

Odpowiedz