fbpx Papuga do kryminału | Strzelec Opolski

Papuga do kryminału

Papuga do kryminału

Artykuły : 
Numer wydania: 
Święta za pasem, więc pora odetchnąć od zgiełku wielkiego świata. Niech się tam politycy dalej okładają, skoro nie potrafią przeżyć dnia bez awantur. Zajmijmy się dziś sprawami zwykłych ludzi, tych znanych i całkiem anonimowych. Wybitna piosenkarka jazzowa Urszula Dudziak dostała mandat w wysokości 500 zł za śpiewanie we własnym domu o godz. 22.15. Artystka nie dawała, broń Boże, koncertu, a jedynie podśpiewywała na własny użytek, oczekując na przyjazd córki zza oceanu. Wezwani przez jej sąsiada policjanci okazali się bezwzględni, co zadaje kłam powszechnej opinii, że rzadko kiedy można liczyć na szybką interwencję stróżów prawa. Przypadek ten dowodzi również, że podobnie jak w sferze polityki, niektórzy Polacy wyznają prastarą narodową zasadę: nie wiem, czy mogę ci pomóc, ale na pewno mogę ci zaszkodzić.

Cieszmy się więc, jeśli czasem śpiewamy w swoich czterech ścianach i żaden sąsiad nie wezwie policji ani żaden policjant nie wlepi nam za to mandatu. W świecie powszechnej wrogości to naprawdę wystarczający powód do szczęścia.

Jeszcze większego pecha miała pewna rowerzystka, która wywróciła się na przejeździe kolejowym. Ledwie opatrzono ją w szpitalu, a już przyjechali funkcjonariusze z mandatem na 250 zł za to, że upadając „stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Pewien przechodzień z kolei musiał zapłacić 100 zł, ponieważ ratując ofiary wypadku autobusowego, rzucił w zdenerwowaniu niecenzuralnym słowem. A jeszcze inny, niepełnosprawny dostał mandat za postawienie swojego samochodu w miejscu dla pełnosprawnych. Przypadki te wpisują się w tezę, że państwo polskie dąży do tego, żeby w jak największym zakresie utrzymywać się z mandatów. Działający w imieniu państwa funkcjonariusze nie przepuszczą nikomu, jeśli tylko pojawia się okazja zarobić parę groszy.

Cieszmy się zatem, jeśli spadając z roweru, złamaliśmy rękę, a mimo to nie wlepiono nam mandatu. Tym bardziej bądźmy wdzięczni losowi, jeśli darowano nam każde wypowiedziane mimochodem przekleństwo.

Natomiast straż miejska w Warszawie postanowiła ukarać papugę, ponieważ jej właściciel, jedyny w kraju zawodowy kataryniarz, nie posiadał zezwolenia na wykonywanie przez ptaka czynności wróżbiarskich poprzez wyciąganie z koszyka kartek z wróżbami. Nawet urzędnicy ze stołecznego magistratu mówią mediom, że to czysty absurd, ale nie mogą powstrzymać biegu procedur prawnych. Skoro straż mandat wystawiła, a kataryniarz odmówił jego przyjęcia, sprawę muszą rozpatrzyć sądy zapewne przynajmniej dwóch instancji. Koszty procesów przewyższą wielokrotnie wartość mandatu, ale jakie to ma znaczenie w świecie podporządkowanym absurdom? Koszty się nie liczą, bo przecież pójdą z naszych kieszeni. Ważne, żeby dowieść, kto jest górą.

Z tego względu należą się szczególne przedświąteczne gratulacje burmistrzowi Strzelec Opolskich Tadeuszowi Gocowi za to, że nie powołał dotychczas straży miejskiej. Kataryniarzy co prawda u nas nie ma, a papugi ludzie trzymają w domach. Znając jednak skłonność naszych władz do bezwzględnego ferowania swoich racji w każdej sprawie, można by się spodziewać zalewu mandatów na niespotykaną skalę. Tym bardziej, że gdzie indziej stróże prawa poruszają się w sposób nieograniczony po krainie absurdu. W Wielkopolsce np. przeprowadzili zmasowaną akcję wlepiania mandatów za brak oznakowania numerami drzwi do mieszkań. Cieszmy się, że żyjemy na Opolszczyźnie. Przed świętami się cieszmy, a także w nowym roku i wszystkich następnych latach.

KAROL CEBULA

PS Aha, byłbym zapomniał. Nie zaśpiewajcie przypadkiem z okazji urodzin, zwłaszcza gromadnie, piosenki „Happy birthday”. Od tego należy się opłata tantiemowa na rzecz ZAIKS-u. „Sto lat” możecie - na razie bez opłat.

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2012 - 11:29

Ważna informacja odnośnie obwodnicy Strzelec Opolskich!

Wczoraj głosami posłów PO Sejm odrzucił poprawkę do budżetu nr 243 która to dotyczyła wpisania do planu wydatków państwa pieniędzy na budowę obwodnicy Strzelce Opolskie. Opolscy posłowie którzy byli przeciwni poprawce-budowie obwodnicy to: Brygida Kolenda-Łabuś (PO), Leszek Korzeniowski(PO), Tadeusz Jarmuziewicz(PO), Rajmund Miller(PO), Janina Okrągły(PO), Andrzej Buła](PO).

Wyborcą PO "gratuluje" wyboru posłów i mam nadzieję, że w przyszłości na tych ludzi nie będziecie już głosować.

Redaktora Cebule proszę natomiast o to, iż przed następnymi wyborami parlamentarnymi (a może także w następnym wydaniu) zamieści na stronie głównej Strzelca Opolskiego listę posłów PO którzy byli przeciwni budowie obwodnicy Strzelce Opolskie. Biernych, miernych posłów należy wskazywać bo dla nich nie może być miejsca w parlamencie.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 13 Grudzień, 2012 - 13:32

Obwodnica już miała być budowana, ale paru bambrów spod Strzelec ją oprotestowało.
Być może teraz hodują papugi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2012 - 12:02

Panie Redaktorze.Może przybliżyłby Pan czytelnikom sprawę upraw GMO?
Dotyczy nas wszystkich.Niemcy i wiele innych krajów nie zgadza się na wprowadzenie tych upraw.Przytoczę informacje zaczerpnietą z internetu.

UWAGA!!! Koalicja rządząca [PO-PSL] przegłosowała 9 listopada 2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci - udostępnij tą informację dalej.

Odpowiedz